Most sokat lehetünk együtt: igen, a kiskamasz és a tinédzser gyerekeinkkel is. Így az elmúlt 5 hét alatt rongyosra játszott társasjáték parkunkba talán jól jönne egy - egy új darab.
De milyen játékot válasszunk, ha 9-10 éves, és annál idősebb gyerekeink vannak? És ha még az is szempont, hogy mi felnőttek is élvezzük a játékot? :)
Munkanélküliség, vállalkozások "bedőlése"...talán még sosem éreztük ennyire a pénzügyi tudatosság fontosságát, ezért mi valamilyen pénzügyi témájú játékot keresgéltünk.
Így találtunk rá egy új, 2019 őszén megjelent, magyar fejlesztésű társasra, ami játszva tanítja meg a pénzkezelés szabályait, miközben az egész családnak izgalmas, a "Gazdálkodj okosan!"-on túlmutató szórakozást nyújt:
CASHFLOW MAGNET - PÉNZÜGYI SZIMULÁCIÓS OKTATÓ TÁRSASJÁTÉK

Élmény, Siker, Tudás a pénzügyekben - Gazdagodj okosan! Élj szabadon!
Kinek szól?
10 - 100 éves korig mindenkinek!
Általános - és középiskolásoknak, egyetemistáknak, pályakezdő fiataloknak, alkalmazottaknak, vállalkozóknak, anyukáknak, apukáknak és nagyszülőknek...
Hányan játszhatják?
Akár nyolcan!
Miről szól?
A játéktáblának két oldala van: a Versenypálya és a Szabad Élet Pálya, itt haladunk előre az általunk választott pénzügyi szuperhős "Johnny CashFlow" figuránkkal.
A Versenypályán az első cél, hogy pénzt takarítsunk meg, mert ebből lesz a tőkénk, amiből a befektetéseinket finanszírozzuk.
Ha a befektetéseinkből már annyi jövedelmünk van, hogy az meghaladja a havi kiadásainkat: elértük az anyagi biztonságot, így megfordíthatjuk a táblát, és eljuthatunk a Szabad Élet Pályára.
A Szabad Élet Pályán már nincsenek pénzügyi gondjaink, nem a pénzszerzés számít, így arra koncentrálhatunk, hogy megvalósítsuk az álmainkat és elérjük a személyes céljainkat, miközben egymás és a rászorulók segítése, az adakozás is fontos szerephez jut! :)
Egy pénzügyi játékról azt gondolhatnánk, hogy az egyetlen cél: a lehető legtöbb javat összeszedni MAGUNKNAK.
A CashFlow Magnet nem ilyen: igazi kooperatív játékra találtunk benne, hiszen egyéni törtetés helyett az összefogás ereje előrébb visz a játék során.
Egy 10 éves biztosan tud játszani vele?
A Szabad Élet Pálya önmagában is játszható, szabályai rugalmasabbak és egyszerűbbek, így a kisebbekneknek ez a verzió ajánlott, de szülői segítséggel a Versenypályát is megpróbálhatják.
Kipróbáltuk: ilyen volt!
A futár 2 napja hozta meg a társast tartalmazó csomagot. Izgatottan bontottuk ki, és igazán szép kivitelű, masszív, praktikus elrendezésű darabnak örülhettünk.
Másnap "suli" után előkerültek a számológépek / telefonok, ceruza, radír, felvettem a moderátor szerepet és belevágtunk!
Az első meglepetés akkor ért, amikor a bakancslistáról ki kellett választaniuk azt az álmot (célt), amit mindenképpen meg akarnak valósítani.
Esküdni mertem volna, hogy a Thaiföldi nyaralás, vagy a Hollywood-i hírességekkel közös ebéd lesz náluk a nyerő... ehelyett egyikük (a személyi edző álmokat dédelgető 16 éves) sportközpontot akart létrehozni gyerekek képességfejlesztésre, a másik 16 éves álma egy étkeztetési alapítvány létrehozása lett afrikai gyerekeknek. Na jó, a kicsi azért beválasztotta Thaiföldet...:) Az álmok megvalósítása és az adakozás is szépen, simán ment nekik, de a befektetések "intézése" elsőre kifogott rajtuk.
Most mi vaaaan? - kérdezték.
Gondoltam hagyom őket egy kicsit, még nem segítek... És a 16 évesek maguktól RÁJÖTTEK!
Ahányszor áthaladok a CashFlow mezőn, kapok 6000-et. Minden CashFlow mező 1 hónap, tehát 12 hónap alatt a nyereség 6000 X 12: 72 000. A 300 000 24%-a 72 000, tehát ÉRTEEEM!
És hogy a tanakodás ideje alatt a kicsi se unatkozzon, a számításokat vele végeztették el számológéppel, aki ezt a kiemelten fontos feladatot nagyon élvezte...:)
Huhh, ez volt a legnagyobb katarzis a játékban, amit még nagyobb lendülettel folytattak.
A vége az lett, hogy ők bizony a Versenypályát is ki akarják próbálni, ha lehet, akkor mindjárt másnap (szerdán - a digitális oktatási hét kellős közepén) reggel...:)
A játékkal még csak most ismerkedünk, de az biztos, hogy nem "egyszer-kétszer játszós", majd a "polconporosodós" társashoz jutottunk. Örülök, hogy mellette döntöttünk!
De mi is az a CashFlow?
A szó jelentése: pénzáramlás.
A havi összes bevételünk és az összes kiadásunk különbsége, tehát azt mutatja meg, hogy adott pillanatban éppen mennyi pénzünk van a kiadások és bevételek alapján.
Fontos, a játékban megtanulható és az életben is alkalmazandó "szabály", hogy a CashFlow-nk mindig, minden hónapban pozitív legyen.
Mi történik, ha elakadunk a játékban?
A CashFlow Mágnes csapata nem hagy magára: zárt facebook csoport, online webináriumok, járványmentes időben pedig személyes klubtalálkozók segítik a játékosokat.
A CashFlow Magnet társast a PÉNZMÁGNES Alapítvány fejlesztette ki, melynek célja a fiatalok pénzügyi tudásának fejlesztése.
Önkéntes moderátoraik azért dolgoznak, hogy minél több kamasz, fiatal felnőtt és hátrányos helyzetű gyermek jusson olyan pénzügyi tudáshoz, aminek segítségével sikeres és tudatos felnőtté válhat.
A játék fejlesztését a Magyar Nemzeti Bank és a Pénzügyi Fogyasztóvédelem támogatta.
Jó, jó, de mennyibe kerül?
Imami olvasóknak kedvezmény + ajándékok
Akár meg is nyerheted!