Jelenlegi hely

A 3 leggyakoribb tévhit a mellműtétekről

A különböző típusú mellműtétek - legyen az mellfelvarrás, mellnagyobbítás vagy éppen mellkisebbítés - egyre népszerűbbek és ma már rutinműtétnek számítanak. Egyre több nő fekszik kés alá az életminőség javítása céljából. Mielőtt azonban rászánnánk magunkat, érdemes alaposan utánajárni annak, hogy mivel is jár egy mellműtét.

Dr. Lóderer Zoltán sebész, plasztikai sebész, a Lóderer Plasztikai Sebészet vezetője elárulta, mik a leggyakoribb tévhitek a mellplasztikai műtétek kapcsán.

„Ha nem is a leggyakoribb, de a legelrettentőbb hiedelem, hogy a mellműtétek komoly szövődményekkel járhatnak együtt, sőt mellrákot is okozhatnak. Még ha ez évekkel ezelőtt lehetséges is volt, a mai fejlett orvostudomány mellett már nagyon kicsi az esélye bármilyen komolyabb szövődménynek vagy daganat kialakulásának. A műtét utáni megfigyeléssel és a kontrollvizsgálatokkal mindezek elkerülhetők, vagy időben kezelhetők” – teszi hozzá a plasztikai sebész főorvos.

Emellett sokan hezitálnak, mert a fájdalomtól tartanak. Dr. Lóderer szerint ugyanakkor a félelmek részben alaptalanok.

„A mellműtétek altatásban történnek, így a páciens a beavatkozás során semmilyen fájdalmat nem érez. A műtét után előfordulhat feszítő érzés, érzékenység és más kellemetlenebb tünetek, de a mai modern orvostechnológiai eszközöknek köszönhetően erős fájdalom a műtét után sem tapasztalható”.

Gyakori érv a mellplasztikával szemben a szoptatás és a mellműtét összeférhetetlensége is. Dr. Lóderer Zoltán ezt máshogy látja.

„A mellműtét és a gyermekvállalás nem zárják ki egymást. A behelyezett implantátum nem akadályozza a szoptatást és nem jelent veszélyt a babára nézve sem. Azonban, ha még a baba és a műtét is csak tervben van, akkor fontos az időzítés. Ilyen esetben a baba legyen az első. A terhességgel és szoptatással változhat a mellek mérete és formája, így nem biztos, hogy ugyanarra a típusú beavatkozásra lenne szükség gyermekvállalás után, mint előtte.”

Szponzorált tartalom

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Ugrás az oldal tetejére