Jelenlegi hely

Anya pénzt keres: de hogyan?

Erről mesélt nekünk Vida Ági, az "Üzletanyu Születik" című előadásán, melyen több, mint 100-an voltunk...

"Március 9-én én is ott voltam Vida Ági előadásán. (Tulajdonképpen én voltam a könyvelő-tanácsadó, akitől kérdezni lehet az előadás után.)  Ági munkásságát követendő példának tartom, remélem én is hasonlóan sikeresen fogom végezni a tevékenységem a gyerekek mellett!
 

Az előadáson elhangzottakat szeretném kiegészíteni adótanácsadóként a következőkkel:
 
Ha nem szolgáltatással akarsz foglalkozni, akkor elkezdheted a tevékenységet magánszemélyként. 600.000 Ft árbevételig az ingó vagyontárgy értékesítésből szerzett jövedelmet be se kell vallani (mindegy, hogy forgalmazol, saját terméket adsz el, vagy használt holmit árusítasz ki). Ha a bevétel meghaladja a 600.000 Ft-ot, akkor be kell vallani, és a bevétel – ráfordítás = jövedelem 16%-a az adó, de csak az adó 32.000 Ft-on felüli összegét kell megfizetni. Ebből kifolyólag érdemes a kiadásaidról gyűjteni a számlát, akkor is ha még nem vagy vállalkozó. Ez a megoldás addig működik, amíg ez a bevételszerző tevékenységed nem minősül üzletszerűnek, azaz ha már huzamosabb ideje rendszeres jelleggel értékesítesz, akkor ki kell váltani a vállalkozói igazolványt, vagy céget kell alapítani. Második lépésnek inkább az egyéni vállalkozási formát ajánlom, mivel annak létrehozása ingyenes. Valóban nem nagy dolog vállalkozóvá válni – csak egy okmányirodai látogatás –, mint ahogy az előadáson is elhangzott. Ami nagy dolog, hogy főállású vállalkozóként ki tudd termelni a havi 50-60 ezer forintos járulékot. Ezért kell alaposan meggondolni, és átszámolni, mikortól akar valaki vállalkozóvá válni! Egyéni vállalkozóként többféle adózási mód közül lehet választani, a helyes választás, mindig egyén- és helyzetfüggő. De erről majd egy másik alkalommal ..."
 
Bujdosó Krisztina
adótanácsadó

 



TB tanácsadónk pedig ezeket a sorokat fűzte az előadáshoz:

 
"Már nagyon vártam, hogy végre személyesen is megismerhessem Vida Ágit. Kíváncsi voltam, hogy  aki ilyen népszerű az online vállalkozók körében, milyen ember a hétköznapokban, a személyes találkozás alkalmával. A róla kialakított képem megegyezett azzal, amit személyesen is tapasztaltam és amit úgy gondolok, hogy minden sikeres vállalkozó természetében megtalálható. Ez többek között a dinamika, a gyors gondolkodás, a kitartás, a lehetőségek felismerése és ami a legfontosabb, hogy szereti amit csinál.
 
Az előadáson felmerült, hogy hogyan indítható el a tevékenység anélkül, hogy rögtön szembesülni kelljen a vállalkozókat terhelő elég tetemes adó és járulék költség alól. Sajnos a magyar törvények nem kedveznek a kezdő vállalkozóknak, ezért én mindenképpen azt javaslom, hogy vállalkozás létesítése előtt (ami lehet egyéni vállalkozás és társas vállalkozás) meg kell alapozni a személyes ismertséget. Ha már adott az ismertség és lehet látni, hogy igény van az adott tudásra, termékre akkor el lehet gondolkodni azon, hogy milyen vállalkozási formában érdemes az adott tevékenységet végezni.  Itt is több lehetőség van.
 
1.       Egy meglévő családi vállalkozáshoz kapcsolódni és ott megbízási szerződéssel vagy részmunkaidős munkaviszonyban dolgozni. Mind a két esetben lehetőség van arra, hogy legálisan, a jogszabályoknak megfelelően minimális járulék- és adófizetéssel lehessen az adott tevékenységet folytatni és számlaképesnek lenni.  Gyed mellett tilos a keresőtevékenység, de az ingyenes megbízási szerződés a családtagok között a Ptk alapján elfogadható.
2.       ÚJ vállalkozást indítani, de ez utóbbit kezdésként csak annak ajánlom, aki biztosan ki tudja termelni a kötelező járulék költségeket, ami havonta minimum 50 – 60 000 Ft.
 
Érdemes még szót ejteni a különböző járulékfizetési kötelezettségekről, az ügyvezető biztosítási kötelezettségéről, járulékfizetéséről, de ez egy hosszabb téma.
 
Horváthné R. Mónika
TB tanácsadó
www.kismamatb.hu

Figyeld a Pécsimamit: a témát folytatjuk!!
 
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére