Jelenlegi hely

A gyermekek egészségéért nyílt prevenciós központ Pécsett

Prevenciós központ nyílt a gyermekek egészségének védelme, a gyermekkori betegségek megelőzése érdekében a Pécsi Tudományegyetemen (PTE) a napokban - tájékoztatta az intézmény kedden az MTI-t.

 A közlemény szerint Magyarország első gyermek prevenciós központjának feladata az elhízás megelőzésére irányuló szakmai kezdeményezések összehangolása, fejlesztése és népszerűsítése, egységes nemzeti koncepció megalkotása, szakmai továbbképzések szervezése, oktatási anyagok összeállítása, egészségfejlesztési programok létrehozása a gyermekek életének első ezer napjára.
    Hozzátették: a PTE gyermekklinikáján nyílt centrum tevékenységének fontos célja az is, hogy segítse a kormány által tett megelőzési intézkedések, például a menzaprogram elfogadottságát a pedagógusok, a gyermekek, a családok körében
    A mintaprojekt helyszíne azért a pécsi gyermekklinika lett, mert az már évek óta az Európai Elhízástudományi Társaság minősített centrumaként, nemzeti és európai gyermekdiabétesz regiszterként működik, több európai kutatásban vett részt, intervenciós, prevenciós programokat dolgozott ki, s szorosan együttműködik óvodákkal, iskolákkal, házi gyermekorvosokkal, védőnőkkel - idézte a PTE Bódis József rektort.
    Molnár Dénes, a PTE egyetemi tanára, a prevenciós központ ötletgazdája és vezetője hangsúlyozta: a gyermekek első ezer napja azért kap kiemelt figyelmet, mert ez az az életszakasz, amely alapvető befolyással van a fiatalkori és felnőttkori elhízásra, ekkor történik az úgynevezett metabolikus programozás, és alakul ki - egy életre szólóan - a zsírsejtek száma - olvasható az egyetem közleményében.
 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére