Jelenlegi hely

Játszótér a fogyatékkal élő kicsiknek (is)

Babák, csörgők, színes szőnyegek, hinták és mászóka: egy teljesen hétköznapi játszóház berendezései.

 

Ám ez a játszótér, amiről most beszélünk, egyáltalán nem szokványos. A játékok retextil technikával, újrahasznosított ruhákból készülnek, céljukat tekintve pedig nem csupán a szórakozást, de a gyermekek fejlesztését is szolgálják. A Pécsett egyedülálló közösségi tér február végén nyílik. 

A projekt kezdeményezője és megvalósítója a pécsi Retextil Alapítvány csapata. A szervezet 2004-ben alakult  abból a célból, hogy terjessze és átadja a háztartási és ipari textilhulladék újrahasznosításának egy speciális és eredeti módszerét. A retextil elnevezésű technológia magyar találmány, lényege, hogy egyszerű, ősi eljárásokat alkalmazva (fonás, szövés, hurkolás) előbb fonalat, majd abból lakberendezési tárgyakat és divattermékeket készítenek.

Retextil hinta

Az alapítvány sokféle területen tevékenykedik, egyfelől közösségi térként működnek, különféle lakberendezési tárgyakat, egyedi ruhadarabokat készítenek, mindeközben megváltozott munkaképességű és fogyatékkal élő embereknek segítenek visszatérni a munka világába, és részt vesznek művészeti projektekben is.

A fejlesztő játszóház ötlete egy eddig betöltetlen hiányból született – meséli Thiesz Angéla, a Retextil művészeti vezetője – Pécsen ugyanis nincsen olyan beltéri játszótér, ami ingyenes volna. Ezért álmodták meg a Király utca 64. alatt hamarosan – február 23-án – nyíló, mintegy 25 fő befogadására képes közösségi teret.


- A berendezési tárgyakat fejlesztő pedagógus szakember bevonásával terveztük meg. Lesznek babák, csörgők, labdák, szőnyegek, hinták és egy hatalmas mászóka is, mindezek pedig a már jól ismert módon, vagyis ruhák, anyagok újrahasznosításával készülnek – így Angéla.

A játszóházban önkéntes szakemberek (pszichológusok, gyógypedagógusok) dolgoznak majd, az egyik nem titkolt cél pedig az, hogy az egészséges és fogyatékkal élő gyerkőcök egy helyen, akár közösen játszanak, szórakozzanak – mindezt ingyen.
 

Hasonló játék is lesz a februárban nyíló játszóházban

És hogy az egész még izgalmasabb legyen, a kezdeményezésbe a pécsiek is bekapcsolódhatnak. A “Fonódj bele te is!” program lényege, hogy három pécsi kávézóban (Nappali, Cooltour Café, Eozin Kávézó) február végéig iszogatás, beszélgetés közben a megunt, kinőtt, elhasznált pólókból, ruhákból bárki elkészítheti saját fonalát. A feladathoz mindenhol találni ollókat, ruhákat és képes útmutatót a vágási technikához.

Forrás: pecsma.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Figyelemzavar: 5 hatékony módszer a mindennapi élet könnyítésére

Miért nehéz a mindennapi rutin figyelemzavarral? Reggel elindulni, iskolába vagy munkába érkezni időben, elintézni a fontos dolgokat, nem elfelejteni az uzsonnás dobozt, a határidőt vagy a kulcsokat – ezek a napi rutinfeladatok sok embernek automatikusak. De figyelemzavarral élőknek gyakran épp ezek a kis dolgok jelentik a legnagyobb kihívást.
Mobilvilág…

Mobilvilág…

A minap egy nagymamával beszélgettem, aki némi felindultsággal, de talán inkább fásultsággal osztotta meg a következő történetet velem:
Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Ugrás az oldal tetejére