Jelenlegi hely

Születés Hete a Civil Közösségek Házában

A rendezvény ideje alatt (május 10-13.) a Pécsimami jóvoltából trambulin, a Lactateam és a Civil Közösségek Háza jóvoltából játszósarok várja a gyerekeket és megismerhetitek a Pécsimami legújabb, kisbabás családok életét megkönnyítő szolgáltatását is!

Civil Közösségek Háza – 7624 Pécs, Szent Istvén tér 17.

A rendezvény ingyenes!



MÁJUS 10. SZERDA

10.00-10.45: Babamasszázs – Gellérné Vízhányó Éva

10.45-11.30: LoveYourBelly – Pálné Gudmon Erika LoveYourBelly tréner
Beszélgetünk a hasizmok szerepéről, az előredomborodó has okairól és megszüntetéséről, a szétnyílt hasizomról és a LoveYourBelly tréningről, mely ajánlott:
– hát- és derékfájdalommal küzdőknek (bizonyos esetekben a hasizmok megerősítése csökkenti, ill. meg is szünteti a derékpanaszokat)
– várandósság utáni regenerálódás miatt
– szétnyílt hasizommal küzdőknek (kutatások szerint a várandósság során a nők 80 százalékánál kialakul a rectus diastasis, azaz szétnyílik a hasizmuk)
– mozgásszegény életvitel esetén
– köldöksérv esetén Várok szeretettel minden érdeklődőt, aki egészséges, szép, izmos hasra vágyik.

11.30-12.30: Csecsemő újraélesztés – Bemutató és gyakorlat – babatippek.hu: Iveszics Tünde védőnő, az Anyatippek című könyv írója
Egy vészhelyzetben vagy a légzésfigyelő riasztásakor a lélekjelenléted mellett a tudásod és a begyakorolt mozdulatok sora mentheti meg gyermeked életét. Nem elég könyvekből elolvasni a teendőket, vagy megnézni 1-2 videót. Fontos, hogy gyakorolj. A bemutató órán valósághű demonstrációs babán gyakorolható a csecsemő újraélesztés és a légúti idegentest eltávolítása. Megtanuljuk felismerni a vészhelyzetet, vizsgálni az életjelenségeket és gyakoroljuk az újraélesztés lépései mellett a légúti idegentest eltávolítását is. Mindezt a legújabb módszertani ajánlás alapján.

14.00-15.00: Szoptatástámogatás a gyermekágy ideje alatt – Lactateam: Kutasné Dr. Somoskői Zsuzsanna orvos, speciális babahordozási tanácsadó, IBCLC laktációs szaktanácsadó hallgató

15.00-16.00: Női egészség, egészséges nőiség  – Lactateam: Almási Edina Természetgyógyász – Életmód-tanácsadó és terapeuta, komplementer hormonegyensúly tanácsadó
Tudtad, hogy vannak olyan normálisként elfogadott, de igazából kórosnak számító jelenségek a nőiség körül, mint pl. az, hogy a menstruációnak fájdalmakkal kell járni, vagy hogy bizonyos életkor felett meghízunk, nincs mese? És azt tudtad, hogy ezek a tünetek mind-mind jelek azzal kapcsolatban, hogy valami nem jó irányba halad a szervezetedben?
Gyere el az előadásra és ismerd meg, min múlik valójában nőiséged egészséges, fájdalommentes megélése és hosszútávú megőrzése! Mert tehetsz érte, tehetsz magadért!

16.00-17.00: Szülés és szoptatás endometriózis, PCOS mellett – Életkör műhely a női egészségért Bodor Andrea Lili
Hallgasd meg a történetem: Együttélés a PCOS-sel – megszelídített PCOS? Dr. Szatori Sárvári Katinkával beszélget Bodor Andrea Lili (Életkör Műhely a Női EGÉSZségért)

17.00-19.00: Így szülhetünk Mohácson
Beszélgetés a Mohácsi Kórház szülészetének képviselőivel.

MÁJUS 11. CSÜTÖRTÖK

10.00-10.45: Kerekítő – Dr. Harmatné Horesnyi Mária óvónő, pedagógia tanár, zenepedagógus
Kerekítő bábos-zenés mondókás móka Kerekítő manóval, hangszerjátékkal a Kerekítő könyvcsalád ölbeli játékai és meséi nyomán 0-5 éveseknek. Várunk egy vidám höcögésre, kacagásra! – A nevetés a lélek dala! Az összenevetésekben mindig ott a szeretet!

10.45-11.30: Örökmozgó – Varjú Kata mozgásfejlesztő
A beszélgetés témái:
– intő jelek csecsemő és kisgyermek korban
– a mozgásfejlődés szerepe az értelmi képességek fejlődésében
– idegrendszeri éretlenség – tanulási nehezítettség
– a mozgásterápiák által kínált lehetőségek a tanulási problémák prevenciójában és korrekciójában

11.30-12.15: Aviva torna – Hajzer Erzsébet Aviva módszer oktató
Az Aviva Gabriella Steiner által kifejlesztett módszer, lényege, hogy külső és belső izmaink megmozgatásával jelentősen megváltoztatható, egyensúlyba hozható szervezetünk hormonális állapota. A beszorító és ellazító gyakorlatok hatására az alhasban a vérkeringés többszörösére fokozódhat. A vér által több oxigén, tápanyag, vitamin és hormon jut el a szervekhez, így aktiválják, állítják helyre, regenerálják azokat. Szervezetünk természetes öngyógyító folyamatait támogatjuk a rendszeres tornával. Termékenységet fokozó, általános regeneráló és gyógyító erejű hatása van. Átmozgatja az egész testet, így javítja az általános kondíciót is, serkenti a méregtelenítést és a betegségek kialakulásának megelőzésére is kiváló. Az alhasi és kismedencei izomzat is erősödik, amelybe a hasizmokon kívül beletartozik a keresztcsonttól a szeméremcsontig terjedő medence-csontrendszert kívülről és belülről borító izomzat, továbbá a hüvely- és a gátizmok is. A torna hatására a kapilláris erek száma növekszik, és a fokozott vérkeringés hatására az esetlegesen nem működő kapilláris erek kinyílnak. Ajánljuk számos nőgyógyászati betegség megszüntetésére, nőgyógyászati kezelések kiegészítésére és termékenység fokozására nőknek és férfiaknak egyaránt.

14.30-16.00: Várandósok jogai az egészségügyben – Joggal vagy szabad – anyaként is! – Dr. Zeller Judit jogi szakértő – TASZ
“Úgy éreztem, csak egy bőrtok vagyok a babámon” – fogalmazott egy egykori kismama az egészségügyben szerzett tapasztalatairól.
Egy nagyon izgalmas és fontos témára hívja fel a figyelmet Dr Zeller Judit előadása, aki a Társaság a Szabadságjogokért Betegjogi Programjának jogi szakértője. Várandósként két ember egészségéért felelünk, de ez nem jelenti azt, hogy az anya személyes jogai és érdekei automatikusan háttérbe szorulnak.
Hol húzódik a határ tájékozott beleegyezés – vagy elutasítás és veszélyeztetés közt, milyen módon lehet felkészülni az esetleges kérdéses helyzetekre?

16.00-17.00: Az otthonszülés napjainkban – Bóni Tünde bába
Mi adja az otthonszülés biztonságát? Ki szülhet otthon? Milyen törvényi feltételei vannak az otthonszülésnek? Miben más az orvosi és a bábai protokoll?
Interaktív beszélgetés Bóni Tünde független bábával.

17.00-19.00: Így szülhetünk a Szülészeti Klinikán
Beszélgetés a PTE Szülészeti Klinika képviselőivel.

MÁJUS 12. PÉNTEK

10.00-10.45: Maminbaba – Pólya-Varga Judit
A Maminbaba – Hordozós latin fitness egy szórakoztató, mégis csinosító mozgásforma latin tánc alapokkal. Könnyen követhető elemekből áll, sem táncos, sem másféle sportos előképzettség nem szükséges hozzá. Nagy előnye, hogy a gyermekünkkel együtt végezhető.

10.45-11.30: Babajelbeszéd – Beszélő Babakezek: Béczi Bernadett.
Pillants bele babád gondolataiba! A babajelbeszéd egy olyan módszer, amely a kézjeleket használja fel ahhoz, hogy a kisgyermekekkel hatékonyan kommunikáljunk hónapokkal, néha évekkel a verbális kommunikáció megjelenése előtt.

11.30-12.30: Babaúszás, Aquanatal – Szabó Gabriella

14.00-15.00: A testközelség, mint a csecsemő alapvető szükséglete – bőrkontaktus, hordozás, kengurumódszer… – Lactateam: Kutasné Dr. Somoskői Zsuzsanna orvos, speciális babahordozási tanácsadó, IBCLC laktációs szaktanácsadó hallgató

15.00-16.00: Szoptatott baba a családban – az apa és a testvérek szerepe – Lactateam: Dr. Mikó-Baráth Eszter orvos, IBCLC laktációs szaktanácsadó hallgató

16.00-17.00: Aranyóra: Mi van, ha nem úgy alakul, mint ahogy terveztük? – Maninger Katalin védőnő, IBCLC laktációs szaktanácsadó

17.00-19.00: Így szülhetünk a DaVinci Magánklinikán
Beszélgetés a DaVinci Magánklinika szülészetének képviselőivel

MÁJUS 13. SZOMBAT

10.00-11.00: Bemutatkozik a Pécsi Dúlakör

Mit jelent a szülés körüli dúlai jelenlét? Kik a dúlák? Miben tud támogatni a dúla amikor a gyermeked a világra érkezik?

11.00-12.00: Apává válni – férfi szemmel – Almási Gábor

14.00-15.00: Egyszer császár, mindig császár? – Hogyan készüljünk császármetszés utáni hüvelyi szülésre (VBAC-ra)? – Bodor Andrea Lili pszichológus, dúla, szülésfelkészítő oktató

Mottó: „Ha a terhes megelőző császármetszés után hüvelyi úton kíván szülni, támogatni kell elhatározásában.” – olvasható a Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium szakmai protokolljában.
Tudjuk, hogy nem igaz az „ha egyszer császár, akkor mindig császár” feltevés. Mik a feltételei a sikeres VBAC-nek? Hogyan készüljön fel egy anya, ha császármetszés után hüvelyi úton szeretne szülni? Mennyiben más a következő szülésre való felkészülés, lelki ráhangolódás egy császármetszés utáni helyzetben? Milyen lehetőségek vannak a császármetszés, mint szülésélmény feldolgozására (pl: CsászárMorzsák Klub)? Sok ilyen és ehhez hasonló kérdésre keressük a választ Bodor Andrea Lili pszichológus, dúla és szülésfelkészítő oktatóval.

15.00-16.00: A nevelési módszerek pszichológiai vonatkozásai – Dr. Németh Zsófia klinikai szakpszichológus

Az előadás célja korunk  különböző nevelési stílusainak bemutatása, különös tekintettel ezek pszichológiai vonatkozásaira. A leendő és gyakorló szülők, érdeklődők bepillantást nyerhetnek a csecsemő és kisgyermek személyiségfejlődési, valamint életkori sajátosságaiba, az ezek mentén kibontakozó igényeire és szükségleteire, a hozzájuk társítható nevelési szemléletekre.
– Hogyan ismerhetjük meg gyermekeinket?
– Hogyan tudjuk a család minden tagja számára megfelelően kezelni a felmerülő nehéz helyzeteket alvás-altatás, vigasznyújtás, megváltozott családi szerepek esetén?
– Miért fontos az érzelmi biztonság és intelligencia kibontakoztatása?
– Mit jelent a válaszkész gondoskodás?
– Milyen tények és tévhitek övezik a különböző nevelési stílusokat?

16.00-17.00: Korszerű hozzátáplálás – Lactateam: Dr. Zeller Zsófia orvos

Amikor a csecsemők életében eljön az idő, hogy az anyatejen/ tápszeren kívül már mást is fogyaszthatnak, hirtelen számtalan kérdéssel találjuk szemben magunkat: Mikor kezdjük? Mit adhatunk? Hogyan fogjunk hozzá? És legfőképpen a későbbiekben milyen hatással lesz a mostani hozzátáplálás a gyermek egészségére, étvágyára?
Az előadás célja a legújabb hozzátáplálási ajánlások figyelembe vételével olyan szemléletben áttekinteni a kínálkozó módszereket, hogy azok az adott család számára a legideálisabb módon segíthessék a babák ismerkedését a szilárd ételekkel. Igyekszünk górcső alá venni a leggyakoribb félreértéseket, és veszélyeket, hogy minél kisebb terhet és aggodalmat jelentsen az új ételekkel való első találkozás.
Feszültség mentesen, örömmel!

17.00-18.00: Tombolasorsolás, programzárás, kötetlen beszélgetés – Lactateam és minden érdeklődő

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Minden gyereknek jár a mese

Minden gyereknek jár a mese

...a lét nagy kérdéseire sokszor találhatunk válaszokat gyógyító, segítő, terápiás mesékben is. A mese tehát nagyon fontos szerepet játszik az életünkben: adjuk meg a módját a gyerekkori mesélésnek és engedjük, hogy felnőttként is elkísérjen bennünket a varázsa, ameddig csak lehet. Pszichológus szakértő gyűjti csokorba gondolatait arról, hogy miért meséljünk, mikor milyen mesére lehet szüksége a gyerekeknek, oviskortól kamaszkorig egyaránt.
Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Hogyan neveljünk magabiztosabb gyerekeket? - 10 hasznos lépés

Gyorsan változó világunkban, ahol a gyerekekre nap mint nap számos kihívás vár és könnyen elfoghatja őket a bizonytalanság érzése, az önbizalom az egyik legnagyobb ajándék, amit egy szülő adhat.
Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Kapcsoljunk ki: a feltöltődést elősegítő tippek kamaszokkal!

Itt a tavasz, vele együtt az egyre több időt is töltünk a szabadban.  Szülőként komoly kihívás, hogy a kamasz gyerkőcök is valóban élvezzék a kinti tartózkodást, és ne állandóan a mobiljukat akarják nyomogatni.
Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Aludj jól: tippek a pihentető alváshoz!

Az alvás kulcsfontosságú a test-lelki egészségünk szempontjából. Mégis sokan úgy vélik, hogy nincs szükségük túl sok alvásra.
Ugrás az oldal tetejére