Jelenlegi hely

Hírlevél - Már csak 865...

Szia [név]!

29 napja halogatom ezt a Neked szóló levelet.

Volt már

  • pénzfeldobás (Fej: megírom. Írás: dehogy írom!),
  • ecc-pecc kimehetsz,
  • ha most a kezem ügyében lenne egy szép szál margaréta, biztosan elkezdeném tépkedni a szirmait...

De van egy kedvenc mondatom: 

"Ha küzdesz, veszíthetsz. Ha feladod: vesztettél!"

Úgyhogy megírom...:)))

 

VOLT EGY ÁLMOM...

 


Még élénken élnek bennem azok a pillanatok, amikor pici volt Hunor és 16.30-kor hívott az apukája: "Elhúzódik a munkám, nem biztos, hogy odaérek az oviba..."

Mama és Papa is dolgozik, az én munkaidőm 17.00-ig tart és az ovi ötkor bezár...

Arról ábrándoztam:

"de jó lenne, ha lenne egy "járat", ami a hosszabb munkaidős napokon, vagy ilyen váratlan helyzetekben biztonságban elhozná a kicsit a munkahelyemre..."

 

... AMIBŐL VALÓSÁG LETT


Aztán jónéhány év eltelt (az akkor kis óvodás lassan már autót vezet), és jött egy uniós pályázat, aminek segítségével az álomból valóság lett.

AZ INGYENES PÉCSI GYEREKTAXI

Egy sikeresen megvalósított projekt.

Két és fél év alatt közel 3000 alkalommal szállítottunk gyermekeket, mintegy 100 pécsi család mindennapjait megkönnyítve, a vírus elején egyedülálló szülők bevásárlását segítve.

Simán le is zárulhatna itt az ügy.

Hiszen a támogatás lejár, nincs már miből tovább bérelni a 9 fős kisbuszt.

Furcsa szabály, hogy sem ebből, sem más pályázatból NEM lehet kisbuszt vásárolni, csak bérelni. Még akkor sem, ha a több éves bérleti díjból akár több kisbuszt is vehettünk volna...:(

29 napja tehát még semmink sem volt a folytatáshoz. Se sofőr, se gyerekfelügyelő, se kisbusz, se üzemanyag...

Csak a szándék, hogy ez a dolog ne érjen itt véget.

Hogy tovább segíthessük azokat, akiknek a Gyerektaxi nélkül a munkája kerülne veszélybe, vagy pl. egyedülálló / többgyerekes szülőként nem tudnának teljes állásban dolgozni. 

És volt egy gondolat, hogy ha nem kellene többet havona többszázezer forintot bérleti díjra költeni, a többit csak-csak előteremtenénk valahogy...

Belevágtunk, és Pécs megmozdult!

Ki és hogyan segített eddig? Nézd meg ITT!

Már "csak" 865 000 forint választ el bennünket attól, hogy ezzel a gyönyörű kisbusszal hosszútávon tovább segíthessünk...

 

KIT, HOGYAN, MIBEN SEGÍTENE A GYEREKTAXI?

A vírushelyzet alatt:

  • Rendkívüli napokat élünk, egyre több a beteg, ezért már ezen a héten elindítjuk INGYENES KARANTÉN JÁRATUNKAT, hogy bevásároljunk bármely pécsi családnak, ha a vírus miatt nem hagyhatja el az otthonát és nincs aki segítsen. Házhoz visszük a legszükségesebb élelmiszereket, gyógyszereket... 

A vírushelyzet után:

  • Folytatnánk a GYEREKTAXIT, olyan családoknak segítve, ahol a szülő bizonyos napokon munkája miatt nem tud időben odaérni gyermekéért, vagy elvinni őt a szükséges fejlesztő foglalkozásra.

Ez a segítség lehet rendszeres, egész tanévre szóló

(pl, minden hétfőn és szerdán)

VAGY

(ez új!) eseti, ha valamilyen váratlan dolog miatt nem tud a szülő elmenni adott napon a gyerkőcért.

TE IS IGÉNYBE VENNÉD A GYEREKTAXIT A JÖVŐBEN?

KATT IDE ÉS ÉRTESÍTÜNK A FOLYTATÁSRÓL!

 

MI LESZ, HA NEM JÖN ÖSSZE?

ÉS HOGYAN JÖHETNE ÖSSZE MÉGIS?

895 x 1000


Az eddigi támogatásokat az utolsó forintig a kisbuszra fordítjuk: béreljük, amíg "futja belőle". (Ez néhány hónap.)

De most már olyan közel a cél...

Ezt a levelet sok ezren olvassátok.

Ha csak 865 olyan Pécsimami olvasó lenne, aki azt mondja:

"EZ EGY JÓ ÜGY: MEGÉRDEMEL 1000 FORINTOT"

AKKOR SIKERÜLNE!

Ezen rágódok egy hónapja... vajon van erre esély?

Ebben a nehéz helyzetben, amikor emberek veszítik el egyik napról a munkájukat: lehet ilyet kérni?

A választ most TE, TI fogjátok megadni...

Bárhogy is lesz:

MI TESSZÜK A DOLGUNK, AMÍG CSAK TUDJUK!

 

SEGÍTS, HOGY TOVÁBB SEGÍTHESSÜNK!

Pécsimami Közhasznú Egyesület

CIB: 10701214-66641917-51100005

Adománygyűjtő pontok már 5 helyszínen:

Árkád – Berns Ékszersziget,

Pécs Plaza – Karácsonyország

Via Markt Élelmiszerbolt Pécs, Borostyán u. 20.

Via Markt Élelmiszerbolt Pécs, Mártírok u. 17.

Via Markt Élelmiszerbolt, Pécs, József Attila u. 40.

A legkisebb adomány is SZÁMÍT!

A támogatás minden forintjával nyilvánosan elérhető beszámolónkban számolunk el. 

(Cégeknek 20 - 40% TAO kedvezmény!)
 

MI LESZ EBBŐL?


A folytatásról röviden beszámolunk majd a "rendes" heti levelekben, de két helyen is nyomon tudod követni a Gyerektaxi sorsát:

 
Hét végén jövök a szokásos hírekkel, információkkal...
 
Addig is drukkolj nekünk és legyen nagyon szép napod!

NóriMami 

pecsimami_logo

 

Ne maradj le semmi jóról, kövess minket FB-on is!

Ezt a levelet azért kaptad, mert regisztráltál a pecsimami.hu weboldalon, vagy feliratkoztál hírlevelünkre. Adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-90373/2015. Ha nem szeretnél több ilyen emailt kapni, az alábbi linkre kattintva egyetlen gomb nyomással törlünk az adatbázisból: [leiratkozási link]

[url:adatmódosítás]Adatok módosítása[/url:adatmódosítás]

ITT tudhatsz meg többet rólunk.

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bizonyítványosztás: építsünk és ne romboljunk avagy mit mondjunk és mit ne?

Bizonyítványosztás: építsünk és ne romboljunk avagy mit mondjunk és mit ne?

A bizonyítvány nem mindig úgy sikerül, ahogy gyermekünk megérdemelné. A Bethesda Gyermekkórház szakemberei összegyűjtöttek néhány mondatot segítségképpen, mit és hogyan mondjunk szülőként, hogy ne romboljunk, hanem építsünk.
Előzzük meg a bajt!  –  A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

Előzzük meg a bajt! – A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

A nyári szünet alatt sok veszély leselkedik a gyerekekre, ilyenkor érdemes jobban odafigyelni rájuk. Ahhoz, hogy a nyár gondtalan legyen, felhívjuk a figyelmet néhány hasznos tudnivalóra.
Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
Ugrás az oldal tetejére