Jelenlegi hely

Ha újra itt a nyár - Jól jön a "digitális" szülői felügyelet!

Te is szeretnéd biztonságban tudni a nagyobb gyerekeidet? Jó lenne, ha nyáron nem a kütyüket nyomkodnák egész nap? Találtam egy hasznos alkalmazást, amivel nyomon követheted, hogy mikor, merre jár, szabályozhatod a képernyőidőt és a tartalmakat is. Érdekel?

Ha újra itt a nyár...

...és meleg az idő! Mi lesz akkor? Szerintem már mindenki számolja a napokat és még soha nem várta ennyire! IGEN! A NYÁRI SZÜNET!

De mi lesz akkor? Minden úgy megy majd, mint régen, csak maszkban közlekedve? Tizenéves gyerekeink újra bandázhatnak, egész nap alig látjuk őket, mert valahol a városban tekeregnek a barátokkal. Persze ilyenkor a telefont is alig veszik fel, hiába az egyezség: Legyen felhangosítva, hogy bármikor elérjelek! Ne kelljen aggódnom, hogy minden rendben van-e?!


Úrja együtt bicikliznek a barátok!

Sok mindenre megtanított ez a karanténosdi

Többek közt arra is, hogy én sem leszek az év karanténanyu díj nyertese, de most nem is ez a lényeg.

A home school elkezdésével minden gyereknek kellett egy saját e-mail cím, hogy némi segítség legyen ebben az útvesztőben a tananyagok szétválasztása. Saját kütyüjeik lettek.

Semmiképpen nem szerettem volna, hogy éjjel-nappal ezeket nyomkodják, néha tanulás, néha játék ürügyén.

Ekkor találtam rá egy szuper alkalmazásra.

Google Family Link

Miket is tudsz vele csinálni?

  • Engedélyhez kötheted a játékok letöltését a play áruházból. Ez azt jelenti, hogy biztosan nem tölt le olyat, ami számára káros lehet, tehát ezzel is védheted.
  • Szabályozhatod, hogy egy nap hány órán keresztül nyomkodhatja a telefonját. Ha a kerete elfogyott, akkor csak telefonálni tud, de mást nem. (Ha leszabályoztad és elfogyott a keret, akkor is tudsz neki bónuszidőt adni.)
  • Amikor újraindul a csavargás, bármikor meg tudod nézni a GPS-szel, hogy merre van, ha éppen nem veszi fel a telefont.
  • Be tudsz állítani alvásidőt. Így biztosan nem fogja a paplan alatt éjjel a telefonját nyomkodni, mert csak éjjelre korlátozod.
  • Ha éppen letiltjuk őket a telefonos játékokról, (de még kell tanulni), akkor csak egyszerűen a játékok hozzáférhetőségét kapcsolom ki a telefonjukon, így nem csábulnak el.
  • Ha le van némítva a telefonja, tudsz segíteni megtalálni. Vezérelheted a készülékkeresést a saját telefonodról.
  • Nyomon követheted, mivel mennyi időt töltött.
  • Szűrőket állíthatsz be, ezáltal a google-on és a youtube-on is tudod biztosítani, hogy ne tévedjen felnőtt tartalomra. 

Mindkét szülőt be lehet állítani a családi csoportba, így mindenki látja, mi történik a gyerekekkel.

Nagyobb gyermek esetén, aki már biztosan és tudatosan tudja használni az internetet, korlátozások nélkül is használhatod, mert a helymeghatározás ilyenkor is egy megnyugtató funkció lehet.


Így néz ki az én Family Linkem

Mit nem tudsz vele csinálni?

Nem látsz bele a beszélgetéseibe!

Ezt azért tartom nagyon fontosnak kiemelni, mert a fiam első kérdése ez volt: "Anya, ne már! Akkor látni fogod azt is, hogy kivel mit beszélek?" 

Nem, és természetesen ez nem is lenne célom.

A célom, hogy megvédjem őket, mert az internet is sok veszélyt rejt, ezzel az alkalmazással pedig könnyebben tudom figyelemmel követni, hogyan használják.

Másik okom, hogy sajnos az utca is sok veszélyt rejt, ha már kiengedem biciklizni a barátaival, akkor nyugodtabb lehetek, hogy mindig tudom hol van, még ha el is felejti felvenni a telefonját a nagy beszélgetésekben.

Ha még nem ismered, vagy nem használod ezt az alkalmazást, gondold át ezt a lehetőséget, mert így a gyermeked megfelelő felügyelet alatt tudhatod, ha nincs is veled, és a karanténosdi miatt talán nem is ellenkezik majd annyira.

Az alkalmazást le kell tölteni a saját és gyermeked készülékére is. Ehhez, és az alkalmazás használatához itt találsz segítséget!

Kellemes és biztonságos nyári szünetet!

Busi Antónia
- Pécsimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére