Jelenlegi hely

Városközponti Óvoda Kodály Zoltán Utcai Tagóvodája

Cím: 7624 Pécs, Kodály Zoltán u. 17/a.
Tel.: 72/324-571
Email: kodalyovoda@varoskozpontiovoda.hu

Tagóvodavezető: Feulené Rajcsik Nóra
Web: www.varoskozpontiovoda.hu/kodaly

Nevelőmunkánk során fontosnak tartjuk:

- A gyermekek feltétel nélküli szeretetét, elfogadását és tiszteletét, megbecsülését és a bizalmat,
- Az egyéni sajátosságokhoz igazodó differenciált fejlesztést, amely segíti a gyermek személyiségfejlődését, egyéni készségeinek és képességeinek kibontakoztatását.

Vegyes életkorú csoportjaink: Méhecske, Csiga, Süni, Katica

Alapértékeink:

- Elegendő időt biztosítunk az életszerű, érzelmi megközelítésű, természetes élethelyzeteket teremtő szabad játékra.
- A fejlesztés menetét az életkori sajátosságokhoz és az egyéni fejlődési ütemhez igazodva határozzuk meg.
- A társas kapcsolatok alakulását, a toleranciát az életben szükséges együttműködési képesség kialakítása érdekében fejlesztjük.
- Igyekszünk a családdal való együttműködésre.
- Fő törekvésünk, hogy a gyermekek, minél több érzékszerven keresztül tapasztalják meg, és változatos tevékenységek által komplexen ismerjék meg az "ezerarcú" természetet.
- Sokat vagyunk a szabadban, teret adva a gyerekek mozgásigényének kielégítésére.

Pedagógiai programunk lényege, hogy a jó szokások és a gyermeki műveltség megalapozása a játék, a mese és a mozgás nyelvén valósul meg. Kiemelt helyet foglal el programunkban a környezetvédelem, a környezettudatos magatartás megalapozása, a környezet megóvásához kapcsolódó szokások kialakítása, zöld jeles napok megtartása. Óvodánk már háromszor pályázott sikerrel a megtisztelő ZÖLD ÓVODA címre.

Az egészséges életmódra nevelés, az egészséges életvitel igényének alakítása, egészségmegőrzés szokásainak formálása, mozgás megszerettetése, mozgásfejlesztés. A változatos mozgásformákra kiváló adottságú tornatermünk és udvarunk ad helyet. A mozgáskotta módszerrel a mozgás térbeli és időbeli szerkezetének alakításán túl a személyiség komplex fejlesztését valósítjuk meg.

Mesterprogram keretében. Mocorgók néven a fejlesztést igénylő gyerekek részére tartunk külön foglalkozást. Kirándulásokat szervezünk csoportonként a szülők részvételével.
Tehetségígéretes gyermekeink adottságainak és motiváltságának kibontakoztatásához biztosítjuk az ingergazdag, inspiráló környezetet.
Fontosnak tartjuk a család és az óvoda kapcsolatát, mert e nélkül nevelésünk egyoldalú, hatékonysága csökken.

Bemutatkozó videó ITT

Mosolyogjunk együtt:

"A mosoly egy görbe vonal, amely egyenesbe hozhat mindent." Phyllis Diller



A Pécsimami 2012 őszi és 2015/16. évi "A mi óvodánk" című pályázatában több száz szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. A 2012. évi véleményeket ITT OLVASHATOD, 2015/16-ban erről az óvodáról az alábbiakat írták:

Hozzászólások

A  Pécsimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

A hozzászólás űrlapon érkezett és szerkesztőségünk töltötte fel.

Méhecske
Nagyon jó óvónénik játszanak a gyerekekkel, sok programot szerveznek. Van tornaterme az óvodának, tornaórák, zeneovi, angol, rajzszakkör, alapozó-fejlesztő, kosárlabda foglalkozás érhető el az óvoda falai között. Van lehetőség heti egyszer úszásra járni. Gyermekünk nagyon jól érzi magát a vegyes korcsoportban játszó gyerekek között, szívesen játszik a kisebbekkel és a nagyobbakkal is.
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Ne felejtkezzünk el cserepes növényeink téliesítéséről sem!

Olcsó tippek és fortélyok az egészséges növényekért és a cserepes növények fagymentes átteleltetésért.
Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Ugrás az oldal tetejére