Jelenlegi hely

Ösvény barangoló - Tanulmányi hétpróba és csapatverseny

Az ÖSVÉNY Oktatóközpont „BARANGOLÓ 2013.” címmel tanulmányi csapatversenyt hirdet általános iskola 4., 5. és 6. osztályosai számára.

Versenyfelhívás az általános iskolák 4., 5., 6. osztályosai számára

A verseny fő célja, hogy segítsen kapcsolatot találni a tankönyvből tanultak, és a természetben megtapasztalható ismeretek között.

 A verseny ismeretanyaga:

4. osztályos tananyagból:

5. osztályos tananyagból:

6. osztályos tananyagból:

I. Élet az erdőben
II. Helyem a világban
III. Tájékozódás
IV. Az élet színterei
V. Ismerjük meg hazánkat!

II. Tájékozódás a térképen
III. Az időjárás és az éghajlat
IV. Változó földfelszín

I. Tájékozódás a Földön
III. Hazai erdőink

 

További hasznos tudás szerezhető még a verseny során az egyes témákhoz megadott forrásokból, és a csoportokat segítő tanácsok, ötletek alapján. Az ismeretek felhasználásában elsősorban az alkalmazás és a gyakorlat játszik fő szerepet.

 

A verseny összesen hét próbatételből áll:

A) Ötfordulós online pontgyűjtő-játék – megoldandó feladatokkal, érdekes rejtvényekkel, amihez minden fordulót követően, a döntő során (is) felhasználható ismereteket fűzünk.

A feladatok az ÖSVÉNY Oktatóközpont „Barangoló” honlapján és a Facebook-on lesznek elérhetőek a felhívásban jelzett héten. A megoldásokat a csapat nevének feltüntetésével a versenyszervezők e-mail címére kell beküldeni. A megoldások ellenőrzésekor a helyes válaszokért pontokat kap a csapat, amit a versenyszervezők rögzítenek, és minden résztvevő számára láthatóvá tesznek.

A feladatok megoldásait a beküldők számára e-mail-en küldjük el, és később megjelenítjük a verseny honlapján illetve a Facebook-on is.

 

B) Választható témájú projektmunka és annak bemutatása – amelyben meglepő és izgalmas kérdésekre kereshetik a választ a résztvevők

A csapat lakóhelye környékén keressen olyan, a verseny ismeretanyagaként megadott tankönyvi fejezethez kapcsolódó vizsgálati témát, amit önállóan feldolgoz. A téma olyan megfigyelésen alapuló egyszerű vizsgálat, problémafeltárás lehet, amiben az alábbi négy lépést követik:

Megfogalmazzák a vizsgált téma alapkérdését, amire választ keresnek

Megfogalmazzák a feltételezésüket az alapkérdésükre várható válaszról

Vizsgálatokat végeznek, hogy megkapják a választ az alapkérdésükre, és a vizsgálat eredményeit értékelik

A vizsgálat eredményei alapján következtetést vonnak le, megválaszolják az alapkérdést, elfogadják, vagy elvetik a feltételezésüket.

A projektmunka bemutatása történhet:

  • vagy maximálisan 2 oldal terjedelmű (kb. 6-9.000 karakter) írásos munkában – A szöveghez tartozó képek, ábrák, térképek, grafikonok, diagramok, …stb. ezen felül lehetnek elkülönített oldalakon, a szövegben szereplő hivatkozásuk alapján beazonosíthatóan

  • vagy maximálisan 20-25 diát vagy snittet tartalmazó prezentációs anyagban – A prezentációhoz használható MS Power Point vagy Prezi

  • vagy 10-15 percnyi film vagy videóanyagban – A bemutatást ebben az esetben felirattal és/vagy alámondással kell megoldani

Minden esetben kérjük a felhasznált források pontos megjelölését! Az elkészült projekmunka anyagát elektronikus úton vagy számítógépes adathordozón kérjük eljuttatni a versenyszervezőihez az alább megadott határidőig.

 

C) Terepverseny – az első két fordulóban legtöbb pontot gyűjtött csapatok országos döntője, ahol kalandos küldetésben vehetnek részt a bejutók a Budai-hegység erdeiben.

Az online pontgyűjtő-játék és a beküldött projektmunka összpontszáma alapján a döntőbe bekerülő csapatok mérhetik itt össze tudásukat.

 

A verseny időbeosztása és határidői:

  • a jelentkezés határideje: 2013. február 18. (hétfő)

  • az online pontgyűjtés fordulói: 2013. február 25., március 11., 25., április 8., 22-ével kezdődő hetek

  • projektmunka beadási határideje: 2013. április 26. (péntek)

  • az országos döntő és terepverseny: 2013. május 11. (szombat)

 

Nevezni 6 fős csapatokkal lehet, ahol minden csapatban 2-2 fő 4., 5. és 6. osztályos tanuló van. Nevezési díj: 800,- Ft/fő

 

Jelentkezni február 18-áig lehet a jelentkezési lap kitöltésével és a BARANGOLÓ e‑mail címére történő visszajuttatásával. A jelentkezéskor egy működő e-mail cím megadása kötelező! Jelentkezési lap e-mail-ben kérhető, vagy letölthető a verseny honlapjáról. A jelentkezés a nevezési díj folyószámlára történő megérkezésével válik érvényessé!

A nevezési díjat csapatonként egyösszegben, az ÖSVÉNY Oktatóközpont 11740047‑201360888 számlaszámára kérjünk befizetni. A befizetésről a számlát a jelentkezési lapon megadott névre és címre állítjuk ki.

További információkért katt ide!

Forrás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Az Édesanya teremtése

Az Édesanya teremtése

Azt tudjuk, hogy 6 pár keze és 3 pár szeme van, gyógyítani is tud, de ki teremtette a könnycseppet?
Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Az anyák napja margójára - "Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy…"

Szia Anya! Visszahívla… de, persze, hogy fontos vagy… tudom, hogy ebben a hónapban még nem hívtalak, de még csak elseje van. Nem azért akarom letenni, mert már legszívesebben a temetőben tudnálak.
A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

A humor és a nevetés nemcsak jól esik, de egészséges is!

Május első vasárnapja Anyák napja mellett a nevetés világnapja is. Egy szívből jövő nevetés jót tesz az egész testnek és léleknek. Nem csupán a stresszt csökkenti vagy az immunrendszert erősíti, hanem segít megelőzni a depressziót és javítja az önértékelést is.
Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Munkások vagy a munka ünnepe? Mióta ünnepeljük május 1-ét Magyarországon?

Itthon május elsejéről először 1890-ben emlékeztek meg, az első felvonulást a Városligetben tartották. De miért május 1-én ünneplünk?
Ugrás az oldal tetejére