Jelenlegi hely

Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika

Cím: 7624 Pécs, Édesanyák útja 17.
Klinikaigazgató: Dr. Kovács Kálmán András, egyetemi docens
Telefon: 72/536-370
Web: PTE

A Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika ágylétszáma összesen 100, melyen alapellátási és Dél-Dunántúl területén progressziv (fejlődést támogató) betegellátási feladatokat lát el.
A klinika önálló neonatológiai (újszülött), intenzív újszülött, gyermekágyas, terhespathológiai, nőgyógyászati, nőgyógyászati intenzív, és onkoradiológiai (sugárterápia) osztályokra, valamint szülőszobára tagozódik.
A járóbeteg szakrendelések száma 15.

Down-sy. szűrése Klinikánkon

Hogyan szűrhető a Down szindróma ?
Klinikánkon jelenleg az úgynevezett integrált szűrőtesztet végezzük, melyet 2003-ban elsőként vezettünk be hazánkban. Az integrált szűrőteszt két szűrésből áll. Az első az úgynevezett kombinált teszt, melyet a terhesség 10-14 hete között (optimálisan a 12.héten), a második pedig a tripla teszt, melyet a terhesség 15-20 hete között (optimálisan a 16.héten) végzünk. A szűrések során a kismamától vett vérmintát vizsgáljuk.

Egyéb tudnivalók a szűrésről
A szűrés elsődleges célja a Down kóros magzatok felismerése, de az alkalmazott teszt nagy biztonsággal felismer egyéb fejlődési rendellenességeket is, mint a nyitott gerinc vagy a 18-as triszómia (Edwards szindróma). A szűrés hatékonysága növelhető, ha minden kismama a 18. és 22. terhességi hét között részt vesz egy részletes ultrahang vizsgálaton. Ezzel nemcsak a kromoszóma rendellenesség mellett észlelhető fejlődési zavarok, hanem más fejlődési rendellenességek is felismerhetők.


Genetikai Tanácsadás:
Pécsi Tudományegyetem OEC Általános Orvostudományi Kar
Szülészeti és Nőgyógyászati Klinika
7624 Pécs, Édesanyák u.17.
Telefon: 06-72-536 000/5120
Rendelési idő: kedd-csütörtök 10-13 óráig


Bővebb információk a Szülészeti Klinikáról: ITT

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Július első szombatja: Az Ölelés Napja - egy kedves alkalom, amit érdemes megünnepelni a családban is!

Tudtad, hogy minden évben július első szombatja a Nemzeti Ölelés Napja Magyarországon? Bár nálunk ez a nap még nem tartozik a legismertebb jeles napok közé, épp ezért különleges alkalom, hogy egy kicsit megálljunk és figyelmet szenteljünk annak, mennyit számít egy szeretetteljes ölelés a mindennapokban.
Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Nagyobb rend, kevesebb munkával?

Mondjuk ki nyíltan: a családanya/háziasszony szerepkör nincs versenyben a legmagasabb presztízzsel bíró tevékenységek között. Azt a bejelentést, hogy valaki éppen GYES-en van Uram bocsá’ főállásban menedzseli a háztartást és a családot, a legritkább esetben fogadják vallásos áhítattal. Finomak voltunk? Szerintünk is.
Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság szívhangjai – Gondolatok a szülés utáni érzelmi hullámzásról

Az anyaság nem csupán egy új szerep, az anyaság egy átalakulás. Testben, lélekben, és olyan mélységekben, amiről talán soha nem hittük, hogy bennünk léteznek.
Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Játékos családi ötletek, amikkel ti is feltalálók lehettek!

Tudtátok, hogy június 13. a Magyar Feltalálók Napja? Ezen a napon tisztelgünk a magyar találékonyság és kreativitás előtt, hiszen hazánk számtalan zseniális feltalálót adott a világnak. Szent-Györgyi Albert Nobel-díjas tudósunk ezen a napon jegyeztette be a C-vitamin felfedezését, ezért emlékezünk meg évről évre a magyar találmányok és ötletek világáról. Ez egy szuper alkalom arra, hogy otthon ti is egy kicsit feltalálók lehessetek!
Ugrás az oldal tetejére