Jelenlegi hely

Digitális nevelés 0 - 18 éves korig - Tóth Dániel gamer-pszichológus előadása a Miroslav Krleža Horvát Iskolában

Időpont: 2024. május 21. (kedd) 17.30
Helyszín: Miroslav Krleža Horvát Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium és Kollégium (Pécs, Szigeti út 97.)
A Digitális Nevelés témája szerteágazó: a világháló, játékok, készülékek, tudatosság, határok, kommunikáció, és még sok minden más, melyekről szó lesz az izgalmasnak ígérkező előadáson.

Az előadó: Tóth Dániel nevelési szakértő, a Pszichológus Pasi blog szerzője

Tóth Dániel a digitális világ: internet, videojátékok és okos kütyük világára, ezek ránk gyakorolt hatásaira szakosodott pszichológus. Ezt kutatta, ezzel foglalkozik 15 éve, ezt tanítja ma mindenfelé óvodától egyetemig, gyerekektől felnőtt szakemberekig.

Az előadás egy információban gazdag áttekintés lesz, amiben röviden felvet néhány olyan a digitális világgal kapcsolatos kérdést, ami sokakat érint, de kevesen látják át.

Problémákat, lehetőségeket, összefüggéseket, rövid és hosszútávú hatásokat, olyan jelenségeket mint az internet és videójáték függőség, trollkodás, sexting, cyberbullying és ami ezek mögött rejlik, amivel mindez megelőzhető.

Érdekes lehet fiatal felhasználóként, és szülőként vagy szakmai szemmel egyaránt.

A téma: Digitális Nevelés

Miről szól a Digitális Nevelés?

  • Adhatok-e telefont a gyereknek, hogy megnyugtassam?
  • Mi az a digitális cumi, vagy digitális dajka jelenség?
  • Függőséget okoz-e a telefon a gyerekben, vagy inkább lemarad e a kortársaktól, ha nem kap?
  • Mi van akkor, ha telefon nélkül már nem hajlandó enni vagy elaludni?
  • Kifordul magából, ha nem kap vagy, amikor elveszik tőle?
  • Hogyan csináljam jól a digitális nevelést a korai években, hogy a gyereknek is jó legyen és szülőként én se őrüljek bele?
  • Hogyan óvjuk meg a gyermekeinket a digitális világ veszélyeitől?
  • Hogyan beszéljünk gyerekünkkel és hogyan kezeljük a
    -digi agressziót (videojáték vagy cyber bullying)
    -digi szexualitást (sexting, zaklatás és társai)
    -net, játék vagy kütyük függőséget
  • Leszoktatás: Ha már belekóstolt a digitális világba, hogyan szoktasd le róla, anélkül hogy őrült szülő lennél?

Ezekről a témákról fogunk élőben beszélgetni. Vegyél részt az előadáson, ahol hasznos tanácsokkal és stratégiákkal segítelek, hogy te és kisdeded egészségesebben és tudatosabban éljetek a digitális világban!

Információ az előadóról, médiaszerepléseiről ITT

Facebook esemény ITT

A kedvezményes belépő 1000 Ft:  

JEGYVÁSÁRLÁS ITT


Pedagógusoknak, nevelőknek, védőnőknek a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött: regisztrálni itt lehet.

Ha nem tudsz eljönni az előadásra: lépj be a Digitális Nevelés Pécs és környéke facebook csoportba

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére