Jelenlegi hely

Pannon Filharmonikusok: MÁGIKUS MESÉK a Kodály Központban

Időpont: 2024. március 8. péntek 19.00
Szimbólumok szárnyán.

Műsor:
Antonín Dvořák: A déli boszorkány, Op. 108
Joaquín Rodrigo: Aranjuezi gitárverseny
Nyikolaj Andrejevics Rimszkij-Korszakov: Seherezádé

Közreműködik: Rafael Aguirre – gitár
Vezényel: Káli Gábor

Ezen a koncerten két nagyszabású mese is elhangzik a zenekar hangjain. Dvořák története tragikus kimenetelű varázslatot beszél el, mely egy gyermek halálával végződik. Rimszkij-Korszakov zenéje a mese hatalmát és békítő erejét hirdeti, ahogyan egy halálra ítélt feleség meglágyítja férje, az uralkodó szívét. A kettő között egy mediterrán hangszer mediterrán hangulatú, méltán kedvelt és szerethető versenyműve hangzik el. Ajánljuk ezt a koncertet mindenkinek, aki szeret elmerülni az érzelmek, a fantázia, a szép dallamok és hangszerszólók világában.

Jegyárak: 7490 Ft | 5490 Ft | 3490 Ft
6–18 éves kor között a koncert díjmentes belépőjeggyel látogatható!

BŐVEBB INFORMÁCIÓ ITT!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

A barát az, akivel szebb a világ - Idézetek kicsiknek és nagyoknak

Akár a gyermeki játszótéri barátságokról, akár a felnőttek közötti évtizedes kapcsolatokról van szó, a barátság az egyik legfontosabb kapocs az életünkben. Ezek az idézetek segítenek szavakba önteni azt, amit érzünk – és amit talán nem is tudtunk eddig kimondani.
Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Barátság világnapja – Ünnepeljük együtt az élet legszebb kapcsolatait!

Július 30. az a nap, amikor a barátságokat ünnepeljük. Az ENSZ által is elismert Barátság világnapja nemcsak arról szól, hogy felhívjuk egy régi barátunkat vagy megköszönjük a társaságot valakinek, aki fontos számunkra, hanem arról is, hogy a család legkisebb tagjai is megtanulják, milyen értékes a barátság.
Hogyan éljük túl a hőséget?

Hogyan éljük túl a hőséget?

Valahogy muszáj lesz. És bár az idei nyár (eddig) kegyesebb hozzánk, mint a tavalyi, a 38°C azért már alkalmas a nyugalom megzavarására. A szenvedés pedig csak a mazochistákat villanyozza fel, a többiek megoldások után kutatnak.
Tíz étel, amit a 10 éve gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

Tíz étel, amit a 10 éves gyereked is elkészíthet a nyári szünetben

A szülői stresszfaktor egyik okozója a nagy ebédkérdés, amihez nemcsak a mikor mit főzzek, de a megeszi-e a gyerek is hozzájárul. Van pár tippünk kezdőknek és haladóknak.
Ugrás az oldal tetejére