Jelenlegi hely

Anyának lenni jó! - Anyák napi virágültetés a Pécsimamival

Anyák napi virágültetésre hívunk benneteket az új Pécsi Vásárcsarnokhoz, 2023. május 6-án, szombaton 10.00 órától!

Hol? Pécsi Vásárcsarnok előtti tér - Pécs, Zólyom utca 4.

Mikor? 2023. május 6. (szombat) 10.00 - 12.00

A gyerekek a nevükkel ellátott szívecskével ültethetnek édesanyjuknak 1-1 virágpalántát.

Gyertek el erre a szívet melengető programra és szerezzétek be Pécsimami kedvezménnyel a nagyinak, dédinek szánt virágokat!

"Anyának lenni jó!" - ez a mottója a Pécsimami Anyák napját megelőző, szombat délelőtti programjának, ahol a virágültetés mellett színes gyerekprogramokkal várunk.

Ültessetek annyi virágpalántát, ahány gyermeked van!

Édesanyák, édesapák és gyermekeik közösen ültethetik el a palántákat, a gyerekek nevével ellátott szívecskék pedig megmutatják, hogy melyik a Ti virágotok!

Rendezvényünk ingyenes, a palántákat és a szívecskéket is mi biztosítjuk, de a virágok száma korlátozott, ezért előzetes regisztráció szükséges:

A VIRÁGOK ELFOGYTAK: PÓTJELENTKEZÉST ITT TUDSZ LEADNI

A kísérő programokon (Pl. Ringató percek) és az anyák napi kedvezményes virágvásáron mindenkit sok szeretettel várunk: ehhez előzetes regisztráció nem szükséges, keressétek a Pécsimami standját a helyszínen!

A program ideje alatt kedvezményes virágvásár Pécsimami olvasóknak!

A Vásárcsarnok előtt 10 árus részvételével kb. 25 asztalnyi virág (90% cserepes, 10% vágott) 15% kedvezménnyel.
Bent a Vásárcsarnokban 3 árus részvételével kb. 10 asztalnyi virág (fele cserepes, fele vágott) 10% kedvezménnyel.

A kedvezményre jogosító kupont a helyszínen kérd a Pécsimami standjánál.

Mit és hova ültetünk?

Mindignyíló begóniát és sárkány begóniát fogunk ültetni, a Vásárcsarnok előtti szökőkút köré elhelyezett kaspókba. Összesen 144 db palántát ültetünk, ezzel virágba borítjuk az új Vásárcsarnok előtti teret! :)

Mit hozz magaddal, ha ültetsz?

  • Kesztyűt, ha nem akarod, hogy földes legyen a kezed,
  • gyermeked homokozó lapátjára vagy ültető lapátra is szükség lesz,
  •  egy kisebb flakon vizet is érdemes hozni, hogy meglocsolhassátok az elültetett virágokat. 

Egy anya akkor boldog igazán, ha gyermekét is annak látja, ezért vidám gyerekprogramokkal is készülünk:

Programok:

10:00 - 10.30 

Helyszíni regisztráció a Pécsimami standjánál, a virágok és a szívecskék átvétele.

10.00 - 10.30

Anyák napi RINGATÓ percek László Virággal, Szabó - Beck Angélával, László - Varga Judittal és Grász-Szily Boglárkával 0-3 éves gyerekeknek (anyák napi énekek és játékok)

10.30 - 11.00

Közös virágültetés


Kép forrása: Kecskemétimami

10.00 - 12.00

  • Ingyenes anyák napi mini fotózás a MomentArt Photo jóvoltából  (egy elektronikus fotó mindenkinek ajándék)

  • MINIBULI játszóház 1 - 6 év közötti gyerekeknek: buborék eső, csillámtetoválás, elektromos kisautó és traktor, labdamedence csúszdával
  • Kedvezményes virágvásár a Vásárcsarnokban (a kedvezményre jogosító kupont a helyszínen, a Pécsimami regisztrációs standjánál adjuk át.)

Ha a rendezvénnyel kapcsolatban kérdésed van, írj nekünk az info@pecsimami.hu e-mail címre.

Szeretettel várunk!

A Pécsimami csapata


A program a Magyar Kormány támogatásával valósul meg, a  NEAO-KP-1-2023/8-001323 számú, "Szülő születik - Iránytű a pécsi családoknak​" című pályázat keretében.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére