Jelenlegi hely

Információk bölcsődébe készülőknek!

Lendületben a pécsi bölcsődék. Pécs Megyei Jogú Város Kisgyermek Szociális Intézmények bölcsődei intézményeinek fontos eseményei 2016 májusában.



 

Ételallergiás, speciális diétát igénylő gyermekek családjai számára nyílt nap és tájékoztató.

 

 

 


Fuss-Érte- Megérte - Jótékonysági futás a pécsi bölcsődékért

Civil kezdeményezésünk célja, hogy a város lakossága a jövő generációjának támogatásán keresztül és a mozgás öröme által szerepet vállaljon a család értékének népszerűsítésében.

A rendezvényen befolyt adományokat a Kisgyermek Szociális Intézmények bölcsődéinek és Biztos Kezdet Gyermekházának bel- és kültéri játékállományának fejlesztésére használják fel.

Időpont: 2016. május 21.-én 9:00 – 11:00
Helyszín: Pécs, Kossuth tér
Rajt: 11.00 óra (előtte színes programok)

A jótékonysági demonstrációs futás útvonala 1,7 km: Kossuth tér- Irgalmasok utcája- Széchenyi tér- Király utca- Búza tér- Felsővámház utca- Major utca- Zsolnay Negyed Pirogránit udvar (mézeskalácsérem átadás)
A rajtot megelőzően a Kossuth téren színes programokkal szeretnénk felhívni a figyelmet a gyermekvédelem és a családban rejlő erő fontosságára, a mozgás örömére.

A futás során összegyűlt adomány pécsi gyermekintézmények fejlesztését, korszerűsítését hivatott szolgálni. Az idei évben támogatandó intézmény a Pécsi Kisgyermek Szociális Intézmények.
A befutók jutalma az esemény logójával ellátott mézeskalácsérem.
Várunk mindenkit, aki a szervezők által megfogalmazott értékeket fontosnak találja és adományával szeretné támogatni a Pécsi Kisgyermek Szociális Intézmények tag bölcsődéit.

Fővédnök: Őri László alpolgármester

Védnökeink: Baranya Megyei Kormányhivatal, Baranya Megyei Gyermekjogi Képviselő, Baranya Megyei Pedagógiai Oktatási Központ, Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság Baranya Megyei Kirendeltsége.

Minden résztvevő mézeskalács érmet kap ajándékba!

Online regisztráció és bővebb információ: http://www.kszipecs.hu/index.php/aktualis/63-fuss- erte-megerte


PÉCS MEGYEI JOGÚ VÁROS 

ÖNKORMÁNYZATÁNAK

KISGYERMEK SZOCIÁLIS INTÉZMÉNYEK IGAZGATÓSÁGA

A Kisgyermek Szociális Intézmények 11 pécsi bölcsődéje családias környezetben, magas színvonalú ellátást biztosítva várja a legkisebbeket.

A Belvárosban a Törpike és Zöldliget bölcsődék, a Mecsek oldalban a Mandula bölcsőde, a Szigeti külvárosban a Napsugár és Mezőszél bölcsődék, Uránvárosban a Fészek és Cseperedő bölcsődék, a kertvárosban Kicsi kék, Csoda, Kiskuckó bölcsődék, illetve a meszesi városrészben a Hétszínvirág bölcsőde teszi elérhetővé a szolgáltatást a város legfontosabb részein.
A bölcsődei ellátás modern felfogásában, a szolgáltatás funkciója már nemcsak a szülők munkavégzésének támogatása, hanem:

- a gyermekek egészséges fejlődésének segítése,

- jóllétének biztosítása,

- a szocializáció, a közösségi létre való felkészítés,

- az esélykiegyenlítés, és esetenként a környezeti kockázati tényezők felismerése és kezelése is.

A felsorolt feladatok mindegyikét kiemelt fontossággal kezelik a pécsi bölcsődék. A bölcsődei ellátásban dolgozó szakemberek a 0-3 éves korosztályra vonatkozó sokrétű szakértelemmel rendelkeznek a kisgyermekek nevelésében-gondozásában.
A pécsi bölcsődékben a gyermekek életkori és egyéni sajátosságait, fejlettségét figyelembe véve segítik a gyermek fejlődését.
Fontos alapelv a pozitívumokra támaszkodás, ami a gyermek személyiségét elfogadó, pozitív megerősítéseket fókuszba helyező nevelői magatartást jelent, ezzel is támogatvaaz aktivitás, önállóság, a tanulást segítő légkör kialakítását.
A pécsi bölcsődei intézményekben is a személyi és tárgyi állandóság segíti a kisgyermekek érzelmi biztonságának kialakítását, amit az állandó, otthonos csoportszobai környezet, a napirend, a rendszeresség és a saját kisgyermeknevelő rendszer biztosít.
A gyerekek, az egyéni ütemhez igazított módon, a fokozatosság elvét követve, nem siettetve szokhatnak be a bölcsődébe, ami az új helyzetekhez való alkalmazkodás, az új személyek, tapasztalatok elfogadásához elengedhetetlen a kicsik számára.
A fentiek teljesüléséhez olyan családhoz hasonló, meleg, biztonságot nyújtó környezet, a korosztály fejlettségének megfelelő játékok ingergazdag, változatos tevékenységeket biztosító bölcsődei környezet kialakítására törekszenek a pécsi szakemberek is, ahol a gyermek a szülő távollétében is jól érzi magát, és a testi-lelki- szellemi fejlődéséhez szükséges feltételek rendelkezésre állnak.

A KSZI bölcsődék fogadják a másként fejlődő, sajátos nevelési igényű gyerekeket, akiket, Csoda, Fészek, Kicsi Kék, Napsugár, Zöldliget, Kiskuckó bölcsődékben felkészült szakemberek fogadnak. A Fészek bölcsődében gyógyúszásra is van lehetőség.
Az intézmények a legkorszerűbb táplálási ajánlások figyelembevételével, dietetikus által összeállított étrendet biztosítanak a gyerekeknek, szükséges esetben a diétás és speciális étkeztetés a Cseperedő bölcsődében igényelhető. A hátrányos helyzetű gyerekek speciális igényeihez és szocializációs kihívásaihoz igazodóan a Törpike és Hétszínvirág intézmények empatikus, befogadó hozzáállással, inkluzív pedagógiai módszerekkel segítik az érintett családokat.
A munkahely és család összeegyeztetésében – munkahelyi időbeosztásuk miatt – problémákkal küzdő szülőknek a Mezőszél utcai bölcsőde nyújt megoldást, nyújtott nyitva tartásával, 19 óráig.
A pécsi bölcsődei intézmények többsége saját alapítvánnyal rendelkezik, ami teret és lehetőséget biztosít az alapfeladatok ellátásán túl is gyerekek, családok fejlődését, segítését segítő programok, szolgáltatások, projektek megvalósítására.

A májusi hivatalos beiratkozást megelőzően, a bölcsődei nyílt napokon a bölcsődeválasztás előtt álló családok betekintést nyerhetnek az intézményekbe, kötetlenül tájékozódhatnak a szakemberektől.

A Bölcsődés leszek szülői klubok több bölcsődei intézményben is elérhetők, ami segíti a szülők bizonytalanságát, esetleges félelmeit eloszlatni, oldani a bölcsődei ellátással kapcsolatban.

Intézményeink nagy szeretettel várják 2016/2017-es nevelési évben is a legkisebbeket!



 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére