Jelenlegi hely

Sóterápia karácsonyra? 6 dolog, amit jó tudnod, mielőtt vásárolnál.. Olvasd el, még nem késő!”

Az emberek nagy része hallott, vagy olvasott már arról, hogy a só belélegezve hasznos (lehet). A sós levegő belégzésének pozitív élettani hatása ugyanis életre hívott olyan sóhoz kapcsolódó termékeket, szolgáltatásokat is, amelyek nemcsak hatástalanok, hanem akár az egészségre kifejezetten károsak is lehetnek. Részletes, alapos információkkal kevesen rendelkeznek, ami nem is csoda, mert rengeteg helytelen információt találunk a világhálón.  Pedig fontos lenne tájékozódni, mert a látszólag ártalmatlannak tűnő kiegészítő kezelési mód komoly kockázatokkal járhat.

Dekoratív világítás, nulla hatás: ez a sólámpa

A sólámpák hangzatos hirdetéseivel ellentétben semmilyen tudományos kutatás nem bizonyítja, hogy ezek a fényforrások a légúti panaszokkal kapcsolatosan bármilyen egészségmegőrző szereppel bírnának. Nincs hiteles forrás azon állítások alátámasztására, miszerint bioenergiát áramoltat, hatásos az elektroszmog ellen, enyhíti a szorongást, a légúti betegségek, a psoriasis és egyéb bőrbetegségek tüneteit.

Tehát azon túl, hogy megnyugtató fényt bocsájtanak ki magukból és esztétikus látványt nyújtanak, semmiféle egészségügyi javulást nem okoznak, a fény, a hőmérséklet, vagy a légmozgás hatására a levegőbe jutó sórészecskék száma méréssel nem is mutatható ki.

Igazolatlan „terápiás” szobák sótéglából

Sokan a városi sótéglás szobákban remélik a minél hamarabbi gyógyulást. Rossz hírünk van: tévhitben élnek azok, akik a sótéglától relaxációs és esztétikai funkción kívül többet remélnek.

A szakirodalom egyértelmű álláspontja, hogy azoknak az eszközöknek, amelyek sót világítanak át, illetve azok a helyiségek, melyek sóból épültek, vagy só halmokat hordtak bennük össze, nincs igazolható hatásuk a légzéskapacitás optimalizálására, hiszen nem alkalmasak arra, hogy megfelelő jellemzőkkel és sótartalommal bíró légkört hozzanak létre a térben. A sótéglákból épített helyiségekben a légtérben nem áll rendelkezésre az a mennyiségű és minőségű hatóanyag, amelynek terápiás gyógyhatása lehet.

Betegséget okozó sóhomokozó?

Sok szülő az asztmás, allergiás gyermeküket sóhomokozóba hordja, vagy olyan óvodákba íratja be a kicsit, ahol vannak ilyen sóval feltöltött homokozók. Ám ezek a gyermekeknek kialakított játszóterek akár veszélyesek is lehetnek a kis közösségekre.

Ha fertőzött gyermek látogatja a homokozót, hamar tovább terjedhet a betegség. A sóhomokozóban elszaporodhatnak a baktériumok, hiszen a sóhomok semmilyen módon nem fertőtleníthető, a kristályos sórészecskéknek ebben a formában pedig nincs bizonyított fertőtlenítő hatásuk. Így az üzemeltetőknek nincs is lehetőségük megfelelő higénés körülményeket biztosítani gyermekeink számára. Ráadásul ezeknek a homokozóknak nincs igazolható hatásuk a légzéskapacitás optimalizálására sem. A hatástalanság mellett a magas betegségkockázat és fertőzésveszély miatt indult átfogó, országos felmérésről és szabályozási terveiről az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) szakmai fórumokon adott tájékoztatást a közelmúltban.

A nedves sóterápia veszélyei

A nedves eljárások esetében – a NaCl részecskék nagy nedvesség megkötő képessége miatt – a részecskék mérete lényegesen nagyobb, mint a száraz eljárásnál, a légutakban uralkodó igen magas (97-98%) relatív páratartalom miatt pedig azok jelentős mértékben tovább növekednek, méretüknél fogva nem képesek az alsó légutakig eljutni. Ez azt eredményezi, hogy a nedves eljárások nem alkalmasak alsó légúti betegségek kezelésére.

A legfontosabb mégis az, hogy a nedves sószobákban keletkező meleg, magas páratartalmú közeg leginkább egy dohos pincéhez hasonlítható. Közismert tény, hogy az ilyen környezet kedvez a baktériumoknak és a gombáknak, így elszaporodhatnak a különféle egészségre ártalmas mikroorganizmusok, amelyek akár asztmás rohamot is generálhatnak.

Természetesnek ható mérgek?

A természetes sófajtákat (Holt-tengeri vagy más tengerből származó és a himalájai só) alkalmazó sószobáknál a kezelésekhez használt anyagok összetétele nem állandó, nem kontrollálható, belégzésük kifejezetten káros is lehet az egészségre. A nemzetközi szakirodalom kifejezett tiltásokat fogalmaz meg ezekkel összefüggésben. Szennyezőanyagok, illetve nagymennyiségű kálium klorid, magnézium-, jód- és bróm, festékanyagok, radioizotópok kerülhetnek az ilyen természetes sókba, amelyek, ha a tüdőn át a testbe jutnak, akár életveszélyesek is lehetnek. Sok esetben pedig az sem derül ki, hogy pontosan milyen anyagot porlasztanak a belélegzett levegőbe.

Dr. Endre László, tüdőgyógyász szakorvos véleménye szerint: „Ha a belélegzett anyag tartalmaz nehézfémeket vagy izotópokat, esetleg olyan szennyező anyagokat, ami a szervezetünk számára nem szükséges nagy mennyiségben, az a felszívódás után felhalmozódik. A ki nem ürülő, felhalmozódott toxikus anyagok bizony árthatnak.”

Nagy méretű átverés – sok tonna semmiért

A „minél több sótéglával bevont fal, annál nagyobb gyógyulási esély” vagy a „minél nagyobb sólámpa, annál gyorsabb felépülés” összefüggések egyáltalán nem állják meg a helyüket. A „sok tonnányi súlyú behordott só” sem nyom túl sokat a latban, mivel a sóterápia hatásosságát nem a mennyiség vagy a sótömbök mérete határozza meg. A sóterápiánál a két legfontosabb tényező, hogy minél kisebb és minél tisztább sószemcse kerüljön belégzésre. Minél finomabb, minél kisebb a szemcseméret (lehetőleg 1 mikronnál kisebb), annál kedvezőbb hatást gyakorol a só a légúti nyálkahártyára, hiszen annál mélyebbre juthat – a tüdő legapróbb hörgőcskéibe is. Itt feloldja a szennyeződéseket, s azok váladék formájában távoznak a tüdőből, így segítve a természetes tisztulás folyamatát. A nagyobb részecskék – ld. nedves sóterápia – az egyre szűkebb hörgőkön keresztül egyszerűen el sem jutnak rendeltetési helyükre.


 

Láthatjuk, hogy a minőség és a mennyiség kérdése tehát egyaránt lényeges, mivel eredményes sóterápiát kizárólag nagy tisztaságú, minősített hatóanyagokkal (orvosi sóval) szabad(na) végezni. Ilyen minőségi alapanyagot használunk mi, az Indiso egészségügyi száraz sóterápiás kezeléseknél.

Az Indiso Magyarország legelismertebb egészségügyi száraz sóterápiája. Az alsó- és felső légúti betegségek – asztma, allergia, influenza, krupp, bronchitis, COPD, cisztás fibrózis és enyhébb felső légúti megbetegedések – leghatékonyabb, természetes kezelési módszere. A terápia sóklinikák országos hálózatában, kiemelt egészségügyi intézményekkel együttműködve, orvosi javallat és kontroll mellett érhető el.

Mit kell tudni az Indiso egészségügyi száraz sóterápiáról?

Az Indiso magas színvonalú egészségügyi szolgáltatás iránti elkötelezettségét példázza az OKK-val elindított közös kutatásunk is, melynek célja, hogy az Indiso egészségügyi száraz sóterápia-kezelés módszerét, annak hatását vizsgálja.

Vásárolj Te is minőségi alapanyagot használó, elismert egészségügyi száraz sóterápiás módszert karácsonyra kedvezményes áron! Lepd meg szeretteidet vagy vásárolj saját részre 10 alkalmas akciós Indiso bérletet, most csak 9900 Ft-os áron és vegyél részt karácsonyi nyereményjátékunkban!

Ünnepi játékunkon a kedvezményes bérletet vásárlók között 5 db, 7450 Ft értékű, 5 alkalmas kiegészítő bérletet sorsolunk ki.

Az akciós bérletvásárlás és a nyereményjáték további részleteiért keresd fel honlapunkat!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Te mivel kapcsolódnál ki? Ünnepeld Te is a lusta napot!

Te mivel kapcsolódnál ki? Ünnepeld Te is a lusta napot!

Ugyan a "lusta nap" hivatalos ünneplése nem létezik, de van egy világszerte elismert nap, amit "Nemzetközi Lusta Napnak" neveznek, és ezt augusztus 10-én ünneplik. Ezen a napon arra bátorítják az embereket, hogy lassítsanak le, pihenjenek, és élvezzék a semmittevést.
5+1 tipp, mit ne felejtsünk el ellenőrizni az utastérben az autós családi utazás előtt

5+1 tipp, mit ne felejtsünk el ellenőrizni az utastérben az autós családi utazás előtt

A nyár közepén járunk, sokan most indulnak nagy családi nyaralásra, jellemzően jól megpakolt autóval – különösen, ha hosszabb időre és messzebbre utaznak. A kalandos utazás azonban veszélyeket is rejthet magában, ha nem megfelelően pakolunk vagy néhány alapvető dolgot figyelmen kívül hagyunk.
Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Hogy valóban élményekkel teli legyen a nyár!

Mostanra már nyakig vagyunk a nagy nyári szünet kellős közepében. Mindenki elképesztően várta, a szülők talán már el is felejtik a holazalvókám-elfelejtettükalogopédiafüzetet-beposhadtazúszáscucc kombinációját, a gyerekeknek pedig egy ideje nem kell a szülők gyengéd (vagy épp agyvérzésközeli hangvételű-keljmárfelmertelkésünk!!!) ébresztésére kelniük. Szóval mit csinálnak? Hát még az ébresztőóra megcsörrenése ELŐTT természetesen közlik, hogy felkeltanaaaap, éhesvagyooook, kakiltaaaaam :D Én nem tudom, hogy vannak kódolva, de egyszerűen félelmetes, hogy a tanév idején 7kor sírva nyalábolom ki az ágyból az ovist, bezzeg a szünidőben 6kor már arcon pörögnek a testvérével együtt… Kis-Kovácsné Vancsa Barbi írása.
Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

Rázva, keverve... jeges tea és kávé italok forró napokra

A nagy nyári melegben gyakran úgy érezzük, hogy könnyebb lenne egy kávéval, vagy teával. Forró helyzetekre jól jön néhány jeges korty akár mindkettőből.
Ugrás az oldal tetejére