Jelenlegi hely

Területi Szociális Központok - Pécs

I. Sz. Területi Szociális Központ | Pécs, Dobó I. u. 89. | 72/ 513-527
II. Sz. Területi Szociális Közpon | Pécs, Sarolta u. 2. | 72/ 412-619
III. Sz. Területi Szociális Központ | Pécs, Esztergár L. u. 19. | 535-213

Bemutatkozás:

Pécs városában a szociális területen történő feladatellátást három Területi Szociális Központ biztosítja. E központokban foglalkozunk az anyagi körülményeik miatt segítségre szoruló lakosok helyi támogatási formáival. A városban bejelentett lakóhellyel rendelkező ügyfeleink lakcím szerinti besorolás alapján fordulhatnak önkormányzati támogatás igénylése esetén a három központ egyikéhez


I. Sz. Területi Szociális Központ

A szociális problémák, egyéb, krízishelyzet miatt segítséget igénylő személyek, családok, akik nehézkes anyagi helyzetük, életkörülményeik hirtelen változása miatt fordulnak támogatás igénylése ügyében hivatalunkhoz, a lakcímük szerinti területi szociális központokban kaphatnak segítséget. E központokban ügyintézőink az egyedi problémákkal érkező ügyfeleket tájékoztatják a jogszabályokban foglalt segélyezési módokról, információkkal látják el őket a lehetőségeikről, és amennyiben megfelelnek a jogosultsági feltételeknek, pénzbeli támogatásról döntenek.


II. Sz. Területi Szociális Központ

Területi Szociális Központ  Cím Telefon Ügyfélfogadás:
I. Sz. Területi Szociális Központ Pécs, Dobó I. u. 89. 72/ 513-527
szoc1@ph.pecs.hu
Hétfő: 13.00-17:00
Szerda: 8:00-12:00, 13:00-17:00
II. Sz. Területi Szociális Központ Pécs, Sarolta u. 2. 72/ 412-619
szoc2@ph.pecs.hu
Hétfő: 13.00-17:00
Szerda: 8:00-12:00, 13:00-17:00
III. Sz. Területi Szociális Központ Pécs, Esztergár L. u. 19. 72/ 535-213
szoc3@ph.pecs.hu
Hétfő: 13.00-17:00
Szerda: 8:00-12:00, 13:00-17:00

A SZOCIÁLIS KÖZPONTOK UTCAJEGYZÉKE ITT


III.számú Területi Szociális Központ


Támogatásaink

Települési támogatás - Lakhatási támogatás:

A lakhatási támogatás a szociálisan rászorulók részére a háztartás tagjai által lakott lakás vagy nem lakás céljára szolgáló helyiség fenntartásával kapcsolatos rendszeres kiadásaik viseléséhez nyújtott hozzájárulás, mely a villanyáram-, a víz- és a gázfogyasztás, a távhő-szolgáltatás, a csatornahasználat és a szemétszállítás díjához, a lakbérhez vagy az albérleti díjhoz, továbbá a tüzelőanyag költségeihez nyújtható.

Települési támogatás - Ápolási támogatás:

Ápolási támogatás a tartósan beteg személy otthoni ápolását vagy állandó és tartós felügyeletét ellátó nagykorú –  Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 2. pontja szerinti – hozzátartozó részére biztosított anyagi hozzájárulás.

Települési támogatás - Gyógyszertámogatás:

A gyógyszertámogatás a szociálisan rászoruló személyek részére a gyógyszerköltségek viseléséhez nyújtott támogatás.

Rendkívüli települési támogatás

Jogosultja: az a személy vagy család, aki megélhetését időszakosan nem képes biztosítani, vagy alkalmanként jelentkező többletkiadások – különösen tartós betegség, elemi kár elhárítása, válsághelyzetben lévő várandós anya gyermekének megtartása – miatt anyagi segítségre szorul, vagy az a gyermeket gondozó család, aki időszakosan létfenntartási gondokkal küzd, vagy létfenntartását veszélyeztető rendkívüli élethelyzetbe került – különösen iskoláztatás, a gyermek fogadásának előkészítése, a nevelésbe vett gyermek családjával való kapcsolattartása, a gyermek családba való visszakerülésének elősegítéséhez kapcsolódó kiadások, vagy a gyermek hátrányos helyzete és betegsége miatt – anyagi segítségre szorul.

Rendkívüli települési támogatás- temetési költségek hozzájárulására

Jogosultja: az a személy, aki az elhunyt személy eltemettetéséről gondoskodott és a temetési költségek viselése a saját, vagy családja létfenntartását veszélyezteti.

Rendkívüli települési támogatás- méltányosságból

Jogosultja: az a személy, 1) akinek lakhatását biztosító ingatlanát elemi kár érte 2) gyógykezeltetése, egyszeri gyógyászati segédeszköz beszerzése költségeit megélhetése veszélyeztetése nélkül nem képes viselni 3) az általa lakott lakásban önhibáján kívül olyan kár keletkezett, amelynek kijavítására nem képes, 4) családja lakhatási helyzetét az egyszeri méltányos rendkívüli települési támogatás megoldja, és ezt igazolja (bérleti szerződéssel, egyéb megállapodással vagy más megfelelő okirattal), 5) családjában, legalább hármas ikerszülés következtében a gyermekek gondozásával kapcsolatban magasabb költségek merülnek fel.

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény

A jogosultság megállapításának célja annak igazolása, hogy a gyermek szociális helyzete alapján jogosult ingyenes vagy kedvezményes intézményi gyermekétkeztetésre, továbbá évente kétszer – augusztusban és novemberben - alap összegű pénzbeli támogatásra. 

Hátrányos, halmozottan hátrányos helyzet megállapítása

A gyermek szociális helyzete alapján jogosult ingyenes intézményi gyermekétkeztetésre, szünidei gyermekétkeztetésre továbbá évente kétszer – augusztusban és novemberben - emelt összegű pénzbeli támogatásra.

Tanulói bérlettámogatás:

Rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesülő és Pécs város köznevelési intézményében nappali rendszerű oktatásban résztvevő 1-8. évfolyamos általános iskolás korú tanulók támogatása a szorgalmi időre, a helyi tömegközlekedésre szóló tanuló bérlet árának 90 %-os megtérítésével.

Nevelési támogatás:

A családok részére a közneveléssel vagy kisgyermekek szociális intézményében történő gondozással kapcsolatos többletköltségekhez nyújtott pénzbeli támogatás. Támogatásra jogosult az a kérelmező, aki köznevelési intézménnyel, vagy kisgyermekek szociális intézményével jogviszonyban álló gyermeket, nagykorúvá vált gyermeket nevel, és
a) a gyermek a kérelem benyújtásakor rendszeres gyermekvédelmi kedvezményben részesül vagy
b) családban élő esetén, vagy gyermekét egyedül nevelő szülő vagy gyám esetében az egy főre jutó havi jövedelem nem haladja meg az önkormányzati rendeletben meghatározott jövedelmi értékhatárt.

TÁMOGATÁSOK JÖVEDELMI ÉRTÉKHATÁRAI ITT

A támogatások és a jövedelmi értékhatárok változhatnak, aktuális információt a Területi Szociális Központok munkatársai adnak.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére