Jelenlegi hely

Hírlevél - Köhög? Náthás? Fáj a torka?

Szia [név]!

Nálunk nincs nagyobb tragédia annál, ha az egyik fiú (mindegy, hogy 15 vagy 55 éves :-)) NÁTHÁS. Vagy köhög. Hát ha még a torka is fáj...

Az október szokás szerint elhozta az első légúti megbetegedéseket... A vírusok és bacik ellen viszont most egyáltalán nem a megszokott módon vettük fel a harcot! 
 

KÖHÖG? NÁTHÁS? FÁJ A TORKA?

 
TÖRŐDÉS ESSZENCIÁKKAL: TERMÉSZETESEN!

A fúk ilyen - olyan panaszaira eddig jött a Dorithricin - Coldrex - Nurofen és társaik. Nem mondom, hogy nem néztek rám furcsán, amikor kenegetni kezdtem a torkukat / mellkasukat / talpukat mindenféle csodával és lelkesen párologtattam a természet nagyágyúit a szobájukban.

MÁSODJÁRA már szívesen gargalizáltak a teafás, vagy éppen a vadnarancsos-szegfűszeges-fahéjas-eukaliptuszos-rozmaringos öblögetővel, utóbbi illóolaj kombót a teájukba is kérték a citrom mellé, mert FINOM és olyan jó "karácsony illata van".

Nem, nem múltak el varázsütésre a panaszok, de köszönik hamar sokkal jobban lettek. És bár nem mondták ki, látom rajtuk, hogy JÓLESIK NEKIK EZ A MÁSFAJTA TÖRŐDÉS.

Októberi illatolásainkon fókuszban:

felsőlégúti panaszok megelőzése / kezelése természetesen.

ÉRDEKEL A TÉMA? KATT IDE ÉS TARTS VELÜNK!

 

KÖZÉP- ÉS ÁLTALÁNOS ISKOLAI NYÍLT NAPOK, ELŐKÉSZÍTŐK...

 

ÉÉÉÉS... PÓTBEIRATKOZÁS BÖLCSŐDÉBE
 

Egy helyre gyűjtöttük a pécsi nyílt napok, előkészítők lelőhelyeit:
 

KÖZÉPISKOLÁBA KÉSZÜLÜNK

 
Hallottad?
 


 

NYÍLT NAP ÉS ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ A SZTÁRAI  MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

NYÍLT NAP
 
Időpont: 2025. október 16. (csütörtök) 8.00 - 9.45

Helyszín: 7630 Pécs, Közraktár utca 1.
 

Szülőként Neked is fontos, hogy jó légkörben töltse el gyermeked az egész napját?

Örömmel invitálunk a Sztárai Mihály Általános Iskola nyílt napjára!

2025. október 16-án, az első két órában lehetőséget biztosítunk a szülők számára, hogy betekintést kapjanak iskolánk mindennapi életébe, megismerkedjenek a leendő elsős tanítónővel és egy interaktív szülői fórum keretében kérdéseiket is megválaszoljuk!

Jó közösségben könnyebben megy a tanulás:

EZ ÉRDEKEL, MEGNÉZEM!

 
SULIEXPRESSZ - JÁTÉKOS ISKOLAELŐKÉSZÍTŐ
 
Időpont: 2025. október 21. (kedd) 15.00
(További időpontok: november 4., november 18., december 9.)

Helyszín: 7630 Pécs, Közraktár utca 1.
 
Az iskolakezdés izgalmas és nagy lépés a kicsik életében, ezért egy komplex, élményekkel teli programmal várjuk a nagycsoportosokat, amely segít a gyerekeknek és a
szülőknek is abban, hogy zökkenőmentesen és örömmel lépjenek be az iskoláskor világába.
 
A Suliexpressz célja, hogy az iskola előtt álló gyerekek kellemes, támogató környezetben ismerkedhessenek meg az iskolával és a leendő tanító nénivel.
 


 

NOVEMBER 16-ÁN TRIPLÁZUNK: ÍRD BE A NAPTÁRBA!


BABA/GYEREK ÉS TINI/FELNŐTT BÖRZÉK A PÉCSIMAMIVAL

Miért nem tartunk októberben és decemberben? És miért tartunk egy nap hármat?!? - Kérdeztétek többen.

Fontos nekünk, hogy az árusító és a vásárló szülők is elégedettek legyenek. Ha minden hónapban börzézünk, akkor nem jön elég vásárló... Ha viszont ritkábban (évszakonként csak egyszer), akkor nagyon sokan lemaradnának az árusításról, hiszen sokkal kevesebb asztal van a helyszíneinken, mint régen a Vásárcsarnokban / Sportcsarnokban / Expo Centerben.

Azt találtuk ki, hogy:

  • Évszakonként csak egyetlen nap lesznek Pécsimamis börzék (november - téli, március - tavaszi, május - nyári, szeptember - őszi), DE!
     
  • Évszakonként ezen az egy napon tartunk két baba-gyerek börzét (Uránvárosban délelőtt és Kertvárosban délután) teljesen más árusokkal és kínálattal, sőt a kamaszokra és "magunkra" gondolva egy tini-felnőtt börzét is Uránvárosban (délután).

Így aki szeretne, egy napon akár két bababörzén is körülnézhet, a tiniknek pedig nem kell korán kelni, ha beszereznének pár jó cuccot.

MEGNÉZEM A NOVEMBER 16-AI BABA- ÉS GYEREKHOLMI BÖRZÉKET

(Az árusító helyek elfogytak, de érdemes pótjelentkezést leadni.)


ÉRDEKEL A NOVEMBER 16-AI TINI-FELNŐTT BÖRZE

(Van még pár asztalunk)

 

INGYENES MOZIZÁS A PÉCSIMAMIVAL: KISKEDVENCEK ELSZABADULVA

 

MOZIJEGYET NEM KELL VENNI,

a részvétel mindenkinek ingyenes!

A "belépő" 1900 Ft értékű fogyasztás a büfében/fő.

(Kukorica, nachos, üdítő, vagy bármi más, amit szerettek:))

Pécsimami Klub tagoknak 1400 Ft a fogyasztás a büfében / fő.

MŰSORON: KISKEDVENCEK ELSZABADULVA

francia-amerikai animációs film, 99 perc, 2025 (12)

Miről szól?

Egy száguldó vonaton csapdába esett háziállatoknak meg kell hiúsítaniuk Hans, egy bosszúszomjas borz terveit. Bár a baleset elkerülhetetlen, az állatok számíthatnak Sólyomra, a pörgős és találékony mosómedvére, aki bármit megtenni a megmentésükért.

Hol? - Uránia Mozi

Mikor? - 2025. OKTÓBER 19. (VASÁRNAP) 11.00
 

MÁR FOGLALOM IS A HELYET!

 

POÉNRA FEL! - ZENÉS INTERAKTÍV VIDÁMSÁG...


CSEKE KATINKÁVAL ÉS VÁRKONYI ANDRÁSSAL

2025.OKTÓBER 11. (SZOMBAT) 19:00 - 21:00

Pécsi Kulturális Központ - 7632 Pécs, Apáczai Csere János körtér 1/D

JEGYEK 4400/4900 FT HELYETT 2900 FT-OS, KEDVEZMÉNYES ÁRON!

A „Poénra fel!” egy friss, lendületes és zenés vígjáték, amelyben Cseke Katinka, Várkonyi András és Zsiga László gondoskodnak a humorral és meglepetésekkel teli pillanatokról. A kétfelvonásos előadás különlegessége, hogy a nézők sem csak szemlélők, a színészek bevonják őket a játékba, így minden este egyedi és megismételhetetlen élményt nyújt.

Ha szereted a könnyed, mégis ötletes szórakozást, az improvizációt és a zene varázsát, akkor ez az előadás neked szól!

Kedvezményes jegyek az egyetemistakinfo@gmail.com e-mail címen igényelhetők a készlet erejéig.

 

HOGYAN LESZ A KUDARCBÓL SIKER, A POFONBÓL SZÖVETSÉGES?

 
KEDVEZMÉNYES JEGYÁR: 4500 FT HELYETT 1990 FT
 
Mikor? 2025. október 16. (csütörtök) 18:00

Hol? Tudásközpont – Pécs

Meddig tarthatjuk pajzsként magunk előtt a nehéz múltat, magyarázva vele a jelent?

Mit jelent valóban elengedni, megbocsátani – és hogyan tehetjük ezt úgy, hogy a múlt már ne sebezzen tovább, hanem erőt adjon? 

Todorovits Rea karizmatikus, életteli és humorral átszőtt előadásában megmutatja, hogyan ébreszthetjük fel magunkban a „Csakazértis” erőt, és hogyan fordíthatjuk a múlt nehézségeit a javunkra.

Kedvezményes jegyek az egyetemistakinfo@gmail.com e-mail címen igényelhetők a készlet erejéig.

 

EZT OLVASTAD MÁR?

 

Nem minden édesítő "ördögtől való":

ÉDES ÍZEK CUKOR NÉLKÜL, TERMÉSZETESEN

 

CSALÁDI PROGRAMOK

 

<< A CSALÁDI PROGRAMOKAT MOST IS  ITT TALÁLOD >>
 

Szeretettel:  

NóriMami és a Pécsimami csapata


Pécsimami VIP Klub ITT

Érdekel a Pécsibaba Magazin? Katt IDE!

Kisbaba érkezik a családba? Pécsi Babavár Kölcsönző ITT

Szülinapi tini diszkó ITT!

Ne maradj le semmi jóról, kövess minket FB-on is!

Ezt a levelet azért kaptad, mert regisztráltál a www.pecsimami.hu weboldalon, vagy feliratkoztál hírlevelünkre. Adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-90373/2015. Ha nem szeretnél több ilyen emailt kapni, az alábbi linkre kattintva egyetlen gomb nyomással törlünk az adatbázisból: [leiratkozási link]

[url:adatmódosítás]Adatok módosítása[/url:adatmódosítás]

ITT tudhatsz meg többet rólunk.

 

 

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Ugrás az oldal tetejére