Jelenlegi hely

XII. Kisautó és modell börze a PKK Apáczai Művelődési Házban

Időpont: 2025. December 13. (szombat) 14:00
Helyszín: PKK Apáczai Művelődési Ház
Szeretettel várunk minden kisautó és modell gyűjtőt, hobbi rajongót és érdeklődőt egy igazán különleges eseményre!

XII. Pécsi Kisautó és Modell Börze és Kiállítás

Helyszín: Pécs. PKK Apáczai Művelődési ház ( Régen - NEVELÉSI KÖZPONT)
Időpont: 2025. December 13. 14:00h-17:00h -ig!

A rendezvényről:
A Kisautó és Modell Börzén lehetőséged lesz felfedezni és vásárolni ritka, új és használt kisautókat, modelleket, diorámákat, valamint minden egyéb kiegészítőt, amire egy igazi gyűjtőnek szüksége lehet!

Mi vár rád?

  • Matchbox, Hot Wheels, Siku, Majorette, Burago, Corgi, Tomica és egyéb márkás kisautók mellett Lego figurák és készletek széles választékban!
  • Személy és teherautók, kamionok, terepjárók, versenyautók és egyéb járművek!
  • Ritka darabok: Különleges, limitált kiadású modellek, régi, üzletekben már rég nem kapható kisautók!
  • Személyes találkozó: Lehetőség lesz más gyűjtőkkel, modellezőkkel ismerkedni és tapasztalatokat cserélni!

Belépődíj nincs, a rendezvény ingyenesen látogatható!

Ne hagyd ki ezt a fantasztikus alkalmat, hogy bővítsd a gyűjteményedet, vagy csak egy kellemes délutánt tölts el a modellezés világában! Tarts velünk, és hozd el barátaidat is!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Ugrás az oldal tetejére