Jelenlegi hely

Szélesvásznú terápia - Pár- és családterápiás filmsorozat beszélgetéssel az Apolló Moziban

Időpont: 2026. Március 17. (kedd) 19:00
Helyszín: Apolló Mozi
Az Apolló Mozi eseménysorozata: válogatott filmek és egy az azokat követő vezetett beszélgetés, melyek mind a család és párkapcsolat különböző témáit érintik.

A mozi nálunk mindig kérdéseket vet fel, tükröt tart, gondolkodásra hív. Egy-egy film mélyebb rétegei gyakran saját kapcsolataink rejtett dinamikáit is megérintik – néha alig észrevehetően, máskor fájóan pontos felismerésekkel. A Szélesvásznú Terápia estjein ezek az élmények nem érnek véget a stáblistával: a közös beszélgetésben tovább dolgoznak bennünk, és közösségi tapasztalattá formálódnak.

A következő alkalommal a Father Mother Sister Brother-t nézzük meg, amelyben Jim Jarmusch ismét a családi kötelékek törékeny hálóját vizsgálja – csendekkel, finom iróniával, a kimondatlan feszültségek terében.

A vetítést követően a beszélgetést dr. Árkovits Amaryl családterapeuta vezeti, vendégei pedig:

  • Nagy Ágnes pszichoterapeuta, képzésben lévő pár- és családterapeuta,
  • valamint Dufla Ferenc pszichológus, képzésben lévő pár- és családterapeuta lesznek.

Arra keressük a választ, hogyan formál bennünket a testvéri viszony, a szülői jelenlét vagy hiány, és miként írjuk tovább – tudatosan vagy tudattalanul – a családi történeteinket.

Az esemény nyitott minden érdeklődő számára: szakembereknek, hallgatóknak és mindazoknak, akiket foglalkoztat, hogyan élnek tovább bennünk kapcsolataink mintázatai.

Jegyvásárlás és további információ itt!

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ugrás az oldal tetejére