Jelenlegi hely

A táborválasztás 5 "aranyszabálya"

Nyakunkon a nyári szünet! Ezt már csak onnan is érzékelhetjük, hogy az iskolák, ovik hirdetőin szinte ömlenek ránk a különböző tábor ajánlatok. Manapság kínálatból igazán nincs hiány, kiválasztani a megfelelő és egyben megfizethető tábort viszont korántsem mindig egyszerű.

Hogy segítsünk a döntésben, összegyűjtöttük neked a táborválasztás 5 “aranyszabályát”.

1. Válasszunk időben!
2. Válasszunk együtt a gyerekkel!
3. Válasszunk körültekintően!
4. Válasszunk ár + érték együttes mérlegelésével!
5. Válasszunk élményt a gyereknek!

1. Válasszunk időben!

Habár sok lehetőség közül választhatunk, érdemes résen lenni, mert akár egy jó színi előadásnál, a táboroknál is igaz, hogy a “jó helyek” villámgyorsan betelnek. Ha egy tábor beválik, a szülők többsége a következő évben is szívesen küldi oda gyerkőcét és mire észbe kapnánk, már el is keltek a helyek.

Gondolkodjunk időben, nem elég júniusban nekiállni a szünidő tervezésnek! Szerencsére már nem kell feltétlenül a faliújságot böngésznünk a jó ajánlatokért, a legtöbb tábor ajánlat online is elérhető, így kényelmesen, otthonról is kiválogathatjuk a szimpatikus helyeket. Mégiscsak könnyebb így a tervezés, arról nem is beszélve, hogy mennyire jó móka a gyereknek is, ha együtt írja be család a kiválasztott szünidei programokat.


A legklasszabb nyári táborokért ››› KATT IDE!

Nyári szünidőtervező letöltéséért ›››
 KATT IDE!
 

2. Válasszunk együtt a gyerekkel!

Mindegy hány éves a gyerek, mindenképp vonjuk be a döntésbe. Mégiscsak ő lesz a táborban egész nap, a legfőbb szempont, hogy az egészhez neki legyen kedve. Azt pedig, hogy van-e kedve valamihez, vagy sem, már a legkisebbek (3-6 éves korosztály) is el tudják dönteni. Hiába akarjuk mi, hogy megtanuljon a gyerek úszni, ha ő ódzkodva menne az úszótáborba,  jobb ha nem erőltetjük!

Nemcsak a tábor “témája”, programja, de a jellege is fontos, hogy közös döntés legyen. A 6-8 évesek általában még nem szívesen válnak el éjszakára a saját ágyuktól, számukra érdemes a napközis jellegű táborok között keresgélni. De a nagyobbaknál (9 éves kortól) is alaposan győződjünk meg róla, kérdezzünk rá többször is, hogy biztosan készen áll-e arra, hogy otthontól távol, önállóan eltöltsön néhány napot, vagy hetet. 

3. Válasszunk körültekintően!

Azaz kérdezzünk, kérdezzünk és kérdezzünk!
Ha sikerült kiválasztani a megfelelőnek tűnő tábort, járjunk utána a legapróbb részleteknek is. Ne legyünk szégyenlősek, kérdezzünk rá minden apróságra, ellenőrizzük a tábort több fórumon!

Kérdezősködjünk a többi szülőtől, keressünk képeket, élménybeszámolókat a korábbi évekből, nézzünk utána a tábor weboldalán és FB oldalán fellelhető információknak, és persze kérdezzünk bátran a szervezőktől. Nincs felesleges kérdés, ahogy evidens válasz sem!

4. Válasszunk ár + érték együttes mérlegelésével!

Az ár fontos, de ne legyen az elsődleges szempont. Sokkal inkább itt is az ár-érték arányát figyeljük! Vessük össze a hasonló típusú és időtartamú táborokat, nézzük át mennyi és milyen minőségű programot ígér egyik és másik. A költségcsökkentés jó módja lehet, ha utánanézünk, hogy milyen táborozási lehetőségre lehet pályázni, akár osztályszinten is.

Számos alapítvány, egyesület szervez olyan tábort, ahol ingyenes, vagy nagyon kedvezményes áron lehet részt venni, és egyes munkahelyek szintén biztosítanak kedvezményes nyári tábor lehetőséget munkavállalóik gyermekeinek. Érdemes böngészni ezek között a lehetőségek között is.

5. Válasszunk élményt a gyereknek!

Akár jutalomból a jó bizonyítványért, akár segítségképp a felzárkózáshoz, mindenképp olyan tábort válasszunk a gyerekünknek, ahol jól érzi magát és élményekkel gazdagodva tér haza. A nyári tábor az egyik legjobb lehetőség arra, hogy a gyerek felfedezzen valami újat önmagában, vagy elsajátítson egy új hobbit és új barátokra leljen. Adjuk meg neki ezt a fontos gyerekkori élményt!

És hogy honnan tudjuk, hogy jól választottunk? Hát a szűnni nem akaró élménybeszámolóból! :) 

Élményekben gazdag, vidám táborozást és zökkenőmentes szünidő tervezést kívánunk!

Szerző: Vági-Tóth Lilla - Budapestimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

A természet mosolya

Mit suttog az erdő?

Pályázat típusa: Természetvédelmi-irodalmi vers,-próza,-meseíró pályázatKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
A természet mosolya

A természet mosolya

Pályázat típusa: természetfotósKorosztály: több korosztály: általános iskolások és középiskolásokBeküldési határidő: 2025. június 20.
Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Stockholmi Ifjúsági Víz Díj

Pályázat típusa: tudományos - nemzetköziKorosztály: 15 - 20 éves középiskolásokBeküldési határidő: 2025. február 23.
Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Félévi bizonyítvány para: tényleg számít, vagy csak a szülők őszhajszálait szaporítja, avagy mit jósol a félévi bizonyítvány?

Tudtad, hogy a január az egyik legstresszesebb hónap az iskolás gyerekek számára? Bizony a félévi bizonyítvány érkezése jelentős stresszt okozhat, miközben az év végi bizonyítvány már jóval kevesebb feszültséget szokott kiváltani.
Ugrás az oldal tetejére