Jelenlegi hely

'Hányszor kell még elmondanom' család

Beküldő lakhelye: Hajdú-Bihar megye

Pályázat tartalma: szöveges válasz az első két kérdésre, saját fotó

Mi okoz számodra legnagyobb örömöt a gyermekeiddel kapcsolatban?

Látni az örömüket, boldogságukat.

Nem könnyű a fenti válaszok közül kiválasztani, ami számomra a legnagyobb örömet okozza, hiszen mindet nagyon fontosnak tartom. Ám ha végig gondolom, a végén mindig akkor vagyok a legboldogabb, ha ők örülnek és ők boldogok. Boldogságuk származhat az elért eredményeikből, vagy abból, hogy sikerült megint valami új dolgot megtenniük ami a fejlődésükhöz kötött ( a 3 éves már 3-at tud pattogtatni a labdával, a 8 éves eléri a tányérokat és meg tud teríteni, a 10 éves tudott segíteni a 3 évesnek pisilni). Természetesen boldogok azért is mert szeretetet kapnak és adhatnak is, egymásnak is, még akkor is, ha sokszor civakodnak. Számomra az a fontos, hogy boldognak lássam őket és az, hogy az ilyen apró dolgok tegyék őket boldoggá.

Mi a legnehezebb számodra a gyermeknevelésben

A testvérek közötti viták kezelése.

Nagyon nehéz számomra nem mindig a kis 3 éves javára dönteni, mert ő visít, ordít és hangzavar van, ha veszekednek valamin. Így jobbnak látom a javára dönteni, mert akkor csönd lesz, hiszen a nagyobb, 8 vagy 10 éves már nem zajong ha nem tetszik neki valami 'csak legfeljebb' duzzog. Igazságtalannak érzem viszont sokszor a döntésemet, mert szeretném ha azt éreznék mindketten, mindhárman egy ilyen esetben, hogy egyformán fontosak számomra. Az "add oda neki, hisz ő a kisebb" mondat nagyon sokszor elhangzik nálunk és utána mindig lelkiismeret furdalásom van.

Miért szeretnél részt venni a szülői kommunikációs tréningen?

Nagyon érdekelnek az együttműködést elősegítő technikák a konfliktusok zökkenőmentes megoldása miatt
Eddig sem volt eszközöm a büntetés, viszont a párommal ebben nem értünk egyet. Kíváncsi vagyok, hogy kaphatok-e a tréningen választ arra, hogyan győzhetném meg páromat egy kíméletesebb, hatékonyabb módszerről.
Azt is nagyon fontosnak tartom, hogy a gyerekem aktív szereplője legyen megoldások keresésében, és az önállóságra nevelést is szeretném már a kezdetektől megalapozni. 
Célom, hogy a férjemet is el tudjam csábítani a tréningre, hiszen csakis közösen tudjuk majd megvalósítani az ott tanultakat.

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Ugrás az oldal tetejére