Jelenlegi hely

Nyílt nap és beíratás a Kék Elefánt Evangélikus Óvodában

A Kék Elefánt Evangélikus Óvoda 2016. szeptember 1-je óta várja a környékbeli, valamint a messzebbről érkező gyermekeket. Óvodánk a kedvelt és nagy múltú Enyezd utcai 1. sz (tag)intézmény utódjaként működik a tőle megszokott színvonalas pedagógiai munkával.

Jelenleg 4 vegyes korosztályú csoport, 9 óvodapedagógus, 5 dajka és 1 pedagógiai asszisztens fogadja a gyermekeket, valamint lehetőségünk van a csoportok számnak növelésére is igény esetén. Az intézmény fő profilja a nyelvi nevelés, elsősorban a német nyelv használata a mindennapokban. Az elkövetkező tanévben német nemzetiségi csoportot indítunk, mellyel hiánypótló feladatot vállalunk Pécs kertvárosi részén.

A lelki nevelés is folyamatosan nagy hangsúlyt kap a délelőttök során, a csendes perceket mindig alapvető erkölcsi értékeket sugárzó tartalommal töltjük meg. A gyermekeknek lehetőségük van a délutáni felekezeti bibliaismereti foglalkozásokon részt venni, melyet evangélikus lelkészek és katolikus hitoktató tart.

Délelőtti tehetségműhelyek keretében emeljük ki a tehetséges gyermekeket a csoportból több területen alkalmat adva nekik képességeik kibontakoztatására. Ezek a területek: barkácsműhely, dramatikus műhely, angol és Zöld Óvodai foglalkozások.

A mozgásproblémával küzdő, átlagtól elmaradott gyermekeknek felváltva szervezünk Veronika zeneprojekt és Alapozó terápiás foglalkozásokat. Heti egy alkalommal a Bozsik foci keretében edző foglalkozik a gyerekekkel. Részt veszünk a város által nagycsoportosok részére biztosított úszásoktatásban is.

Intézményünkben heti rendszerességgel Ayres-terápiás foglalkozások zajlanak, melyet vállalkozóként működtet egy vidéki mozgásterapeuta. Ezekre az alkalmakat a nem ide járó gyermekek is látogathatják. Beszédproblémás gyermekinkkel logopédus foglalkozik. Óvodásainkhoz rendszeres szűrőlátogatásokra érkeznek szemész, fülész, fogorvos és védőnő szakemberek. Ételallergiával küzdő gyermekek részére diétás étkezés biztosítunk. A környékbeli iskolákkal jó kapcsolatot ápolunk, többször örvendeztettek meg minket az alsós tanulók betlehemes műsorral, koncertekkel, szívesen vendégül látnak minket saját ünnepségeiken.

Ünnepeink, programjaink: Szüret, Népmese napja, Állatok világnapja, Egészség hét, Márton nap, Mikulásvárás, Ádventi gyertyagyújtás, Karácsonyi gyertyagyújtás, Farsang, Kiszézés, Húsvétvárás, Víz világnapja, Föld világnapja, Anyák napja, Évzáró, Ballagás, Családi majális/juniális, Gyermeknapi kirándulás, Bábszínházi látogatások, Gyermekzenekarok óvodai koncertje, Családi barkácsdélutánok, Ovis és családi istentiszteletek.

Szükséges iratok:

- a szülő személyi igazolványa,
- a gyermek személyének azonosítására alkalmas dokumentuma (pl. születési anyakönyvi kivonat)
- gyermek TAJ kártyája,
- a szülő és a gyermek lakcím kártyája, tartózkodási helyét igazoló dokumentuma

Hozzák még magukkal:

- nem magyar állampolgárságú szülők/gyermekek tartózkodási jogcímét igazoló dokumentumát,
- szakértői bizottsági véleménnyel rendelkező gyermek esetében a szakértői vélemény másolatát,
- kötelező oltásokról szóló kiskönyvét,
- megkeresztelt gyermek esetében a keresztelési emléklapot

Az érkezési sorrend a felvételi döntést nem befolyásolja!

További kérdésekre szívesen választ ad Kiss-Tóth Zsuzsanna óvodavezető a 72/438-043- as telefonszámon, levélben a kek.elefant.ovoda@lutheran.hu e-mail címen és személyesen az intézményben Pécsett, az Enyezd út 1. szám alatt.

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Ugrás az oldal tetejére