Jelenlegi hely

Hírlevél - Ez durva lesz!

Szia [név]!

"Ez durva lesz!" - gondoltam, amikor átfutottam az e heti témákat.

Merthogy ennyi mindent hoztam neked:

  • egy szuper kirándulást nyerhetsz gyermeked osztályának,
  • vasárnap újabb ingyenes mozizással várunk,
  • elindult márciusi börzénk asztalfoglalása,
  • közkívánatra ismét itt a mélytisztító Vorwerk, amivel két napig annyit takaríthatsz (ingyenesen), amennyit csak tudsz:)))

És ez még nem minden...vágjunk is bele!

 

Nyerj kirándulást gyermeked osztályának a Siklósi Várba!

GARANTÁLT AJÁNDÉK MINDEN JÁTÉKOSNAK!

Még nem dőlt el, hova kirándul gyermeked osztálya a tanév végén, vagy ősszel?

Most itt a lehetőség: osztálykirándulást nyerhetsz nekik pár kattintással az izgalmas Siklósi Várba!

Gondolj bele, mit szólnának a szülőtársak és az osztályfőnök... merthogy a Siklósi várkapitány még ebéddel is megvendégeli a szerencsés osztályt:

CSAK PÁR KATTINTÁS? RAJTAM NE MÚLJON!

Majd elfelejtettem... egy jó kis "kakaó-kalács" partira, vagy egy izgalmas élő töri órára MINDEN játékosunk gyermekének osztálya a Siklósi vár vendége:)))

 

Ingyenes mozizás vasárnap: csak Pécsimami olvasóknak!

FERDINÁND - családi animációs film a Jégkorszak alkotóitól (2017)

2018. február 4. (vasárnap) 11.30

Uránia Mozi

Mozijegyet most sem kell venni: belépő 1 közepes kukorica / fő!

KÉREM AZ INGYEN JEGYEKET!

Március 11-én börze a Pécsimamival az Expo Centerben!

ELINDULT AZ ASZTALFOGLALÁS!

Nálunk szereznéd be a tavaszi gyerekholmikat? Írd be gyorsan a dátumot a naptárba!

Nálunk adnád el a kinőtt, megunt, de jó állapotú gyerekruhákat, játékokat? Siess, mert vészesen fogynak az árusító helyek:

BÖRZE A PÉCSIMAMIVAL? KÉREK EGY (KÉT) ASZTALT!

 

Közkívánatra: mélytisztító porszívó két napig... újra ingyen!

A professzionális, elegáns és könnyű Vorwerk Kobold otthoni takarító rendszer elvégzi a szőnyegek, matracok és kárpitozott bútorok mélytisztítását, és megszabadít a nem csak „undorító”, de sokak számára egészségügyi panaszokat is okozó poratkáktól. (Azért persze Te is kellesz hozzá :)))

Mi is kipróbáltuk: elképesztő a változás néhány hónap használat után...de erről beszéljenek a képek!

Te is "nekiesnél" a lakásnak/háznak, és eltávolítanál MINDEN nem oda való, élő-élettelen dolgot a környezetedből?

MOST KÉT NAPIG A TIÉD LEHET EGY VORWERK, INGYEN!

(Ez nem játék: mindenki tehet egy próbát, a jelentkezés sorrendjében!)

 

Beiratkozás a Britannia Családi Bölcsődébe

A Nagyvárad utca 8. szám alatt található Britannia magyar-angol családi bölcsőde az idegen nyelvű foglalkozások mellett zenei, mozgás és képességfejlesztő foglalkozásokkal várja a kicsiket 20 hetestől 3 éves korig.

Március 21-én és április 4-én beiratkozást tartanak: előtte természetesen lehetőség van megismerni a családi bölcsi mindennapjait.

RÉSZLETEK ITT ÉS ITT!

 

Száraz sóterápiával kombinált BodyBalancePilates

Ingyenes bemutató óra február 13-án!

Az egészségügyi száraz sóterápiával kombinált BodyBalancePilates foglalkozások ideje alatt igény esetén gyerekfelügyeletet is biztosítanak a Maléter Pál u. 84. szám alatti INDISO Sóklinikán.

Kíváncsi vagy, miért jó a pilatessel kombinált száraz sóterápia?

KATT IDE ÉS JELENTKEZZ AZ INGYENES BEMUTATÓ ÓRÁRA!

 

Képességfejlesztés és tanulástámogatás

ZÖLD FORRÁS MESEKUCKÓ és ZÖLD FORRÁS TANKUCKÓ

  • A Zöld Forrás Mesekuckó óvodás és kisiskolás gyermekeknek szóló foglalkozásai fejlesztik a gondolkodást, a kreativitást és az érzelmi intelligenciát. A mesék, a szerepjátékok és a fantáziajátékok segítségével a gyerekeknek lehetőségük nyílik kibontakoztatni tehetségüket, megszilárdítani önbizalmukat.
  • A Zöld Forrás Tankuckó egyéni és kiscsoportos (2-4 fős) formában tanulássegítő szolgáltatást indít, különös figyelmet fordítva a gondolkodás, az emlékezet, a szövegértés és a szövegalkotás fejlesztésére. A gyerekek megtanulják felismerni a dolgok összefüggéseit, s az elsajátított tudást a mindennapi életben alkalmazni.

A Mesekuckó és a Tankuckó esetében is INGYENES AZ ELSŐ KÉT FOGLALKOZÁS!

EZ JÓ, LÁSSUK A RÉSZLETEKET!

Magazinunkból:

  • Válás - szándékosan hagytam a végére... egy igazán felkavaró novella!

 

Itt a farsang, áll a bál:)))

Húú, mennyi klassz program vár bennünket a következő napokban! Nézd csak:

  • Medve nap a Mosolymanónál,
  • Akváriumi keringő a legkisebbeknek az Állatkertben,
  • Medve Napok a Pécsi Állatkertben,
  • VI. Pécsi Csokoládé Karnevál a Zsolnay Negyedben,
  • Farsang a KÉK Házban,
  • Farsangi mulatság a PKK Apáczai Közösségi Házban,
  • Farsangi mulatság a PKK Patacsi Művelődési Házban,
  • Maskalépés maszkkészítés a PARTISAN design & co-space-ben,
  • Családi farsang a Pécsimamival az Urániában, ingyenes mozizással...

RÉSZLETEK ÉS MÉG TÖBB PROGRAM ITT!

Farsangi programok egy helyen, egészen a Busójárásig ITT!

Nyílt napok, iskolanyitogatók leendő elsősöknek ITT!

Legutóbb megviccelt a technika ördöge és a levelem sokaknál a promóciók mappában landolt... remélem, hogy a ma (azaz január 31-én) éjszakára várt "kék hold", "vérhold" és szuperhold (de mik is ezek? Lásd lent!) nem "zavar be" és ez a sok-sok információ célba talál:)))

 

Szeretettel:

 

NóriMami

 

Január 31-én azaz ma éjszaka három, egymástól független jelenséget figyelhetünk majd meg az égen.
Szinte egyszerre lesz látható a „kék” hold, a „vérhold”, illetve a szuperhold. Ezek nagyon ritkán fordulnak elő egy napon, utoljára 150 éve figyelték meg együtt a három jelenséget.

Szuperholdról akkor beszélünk, amikor a telihold a lehető legközelebb kerül az égitest pályáján. Ilyenkor a Hold látszólag jóval nagyobb, és a fénye is erősebb.

A kék Hold elnevezésnek nincs köze a kék színhez, de angol nyelvterületen így hívják azt a jelenséget, amikor egy hónapon belül másodjára lesz telihold. Legutóbb ugyanis újév napján volt telihold.

Január 31-én ráadásul teljes holdfogyatkozás is lesz, a folyamat azelőtt elkezdődik, hogy az égitest felkelne Magyarország fölött. A vérhold nevű esemény idején az égitest látszólag narancsvörössé válik a földi légkörön átszűrődő fény miatt.

Ezt a levelet azért kaptad, mert regisztráltál a pecsimami.hu weboldalon, vagy feliratkoztál hírlevelünkre. Adatkezelés nyilvántartási száma: NAIH-90373/2015. Ha nem szeretnél több ilyen emailt kapni, az alábbi linkre kattintva egyetlen gomb nyomással törlünk az adatbázisból: [leiratkozási link]

ITT tudhatsz meg többet rólunk.

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Ugrás az oldal tetejére