Jelenlegi hely

ÉlményPark?! ingyenes kiállítás osztályoknak a diszkriminációról

2013 decemberében, a fogyatékkal élők és az emberi jogok világnapjai alkalmából immár negyedik alkalommal nyílik meg az ÉlményPark?!.

ÉlményPark?! interaktív kiállítás a diszkriminációról
2013. december 5. – 10. Civil Közösségek Háza (Pécs, Szent István tér 17.)
 
A program célja a fiatalokban lévő előítéletek csökkentése, saját tapasztalati alapú tudás átadása hátrányos helyzetű csoportok tagjainak életéről, mindennapjairól. Az ÉlményPark?! ezúttal egy új témával bővül, ez a párkapcsolati erőszak, ezért idén a kiállítás kapcsolódik a „16 akciónap a nők elleni erőszak ellen” országos rendezvénysorozathoz. A program főszervezői a Baranya Megyei Család Esélyteremtési és Önkéntes Ház, Nevelők Háza Egyesület és Az emberség erejével Alapítvány, szakmai partnerek a Ki-Látás Alapítvány és a MásKépMás Alapítvány.
A program célcsoportja iskolai osztályok, ifjúsági csoportok a 13-23 éves korosztályból. Az ÉlményPark?! négy modulból épül fel, amelyekből csoportok érdeklődésük alapján választhatnak. A részvételhez előzetes jelentkezés szükséges, amelyet az eselyhazpecs@gmail.com címen lehet megtenni november 30.-ig.
Az ÉlményPark?! moduljai:
  1. Mások élete?! (téma: szegénység)
Jólét vagy jól lét? Számít-e, hogy hova születtél? Ki a szegény? A szegénység megbélyegez? Van-e kiút a nélkülözésből? 
  1. Tehetek-e róla? (téma: rasszizmus)
Erős gyökerek, vagy örökölt hátrány? Hétköznapi rasszizmus: a buszon, a boltban, az iskolában. Egymás mellett vagy együtt?
  1. Struccpolitika (téma: párkapcsolati erőszak)
Milyen párkapcsolatot szeretnél? Konfliktusok erőszak nélkül. A kölcsönös tiszteleten alapuló párkapcsolat. Mit tehetünk?
  1. ÉRZÉKetlen (téma: fogyatékossággal élők)
Kerekes-terepes: az akadályozott mozgás. Szemtelen és Füles: másfajta érzékelés. Érthetetlen?: a könnyen érthető kommunikáció.
 

A program kapcsolattartója: Nyirati András, 30/2762047, eselyhazpecs@gmail.com

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Sajtburger leves - A folyékony buresz, amiben a gyerek észre sem veszi a zöldséget!

Ugye ismerősek azok a világvége-hangulatú pillanatok, amikor a hűtő előtt állsz, és azon gondolkodsz, mi a csudát főzz? Közben a család olyan válaszokkal támogat, mint „mindegy”, „nem tudom”... 
Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Decemberi néphagyományok, mágikus és jeles napok

Ferenc, János, Borbála, Mikulás... igazán gazdag jeles napokban és különleges alkalmakban december hónap. Mit is csináltak régen elődeink? Honnan tudták, milyen időjárásra számíthatunk vagy kinek hogy hívják majd a jövendőbelijét? 
Már látogatható a Vörsi Betlehem

Egy kicsi falu különleges látnivalója – Idén is látogatható a Vörsi Betlehem

Tudtad, hogy egy Balaton melletti kis faluban látható Közép-Európa legnagyobb betleheme? Idén 75. alkalommal építette fel Vörsön a falu apraja-nagyja Jézus születésének pillanatát megörökítő bibliai jelenetet, aminek csodájára járnak a világ minden részéről.
Egy tészta és sok szósz

Egy tészta és sok szósz

Van itthon egy kis hús, egy kis ez, egy kis az, de mi legyen belőle? Persze a fénysebességénél is gyorsabban, az sem baj, ha a maradékok is eltűnnek… Na erre ideálisak a szószos tésztaételek és egytálételek.
Ugrás az oldal tetejére