Jelenlegi hely

Újra Pécsi Családi Színházi Fesztivál!

Tizenegy hazai teátrum tizenhárom produkcióját kínálja a közönségnek a második Pécsi Családi Színházi Fesztivál, amelyet május 27. és június 2. között a Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) felvezetéseként rendeznek meg a baranyai megyeszékhelyen.

Rázga Miklós, a Pécsi Nemzeti Színház igazgatója elmondta: a tavalyi ötnapos eseménysorozat sikerén felbuzdulva döntöttek úgy, hogy idén is megrendezik a programot. Emlékeztetett rá: egy esztendővel ezelőtt összesen négyezren vettek részt az előadásokon; mindegyiken pótszékeket kellett biztosítani a közönség számára.

A II. Pécsi Családi Színházi Fesztiválon bemutatásra kerülő színházi előadások klasszikus és kortárs irodalmi művek – regények – feldolgozásával, vagy drámák adaptálásával jöttek létre.

Amellett, hogy a színházat – mint kulturális műfajt – megismerteti és megkedvelteti a fiatal nézőkkel – reményeink szerint apasztva a más, műveltséget nem nyújtó elfoglaltságokra szánt időt –, egyben inspirál is a felhasznált irodalmi művek – s talán más könyvek – elolvasására is.

Változtat azon a szemléleten, hogy a "gyerekeknek mindent el lehet adni". Nívós előadásokat hívunk meg, amit a felnőtt családtagok is szívesen megnéznek, így a Fesztivál szolgálja azt a fontos szempontot, hogy a családok apraja-nagyja együtt töltse a szabadidőt, együtt művelődjön, megosztva-megbeszélve az így szerzett élményeket. Érezhető módon egyre több színház törekszik a családi előadások létrehozására.

A Fesztivál pont ebben egyedi és különleges, hogy nem csak egy-egy korosztály számára rendezzük, hanem a legkisebb, de egyben legfontosabb egységnek: a családnak. Gyermekeknek, fiataloknak, családoknak egy helyen, rövid idő alatt, országos méretű választékot nyújtva nincs több ilyen lehetőség ezen kívül.

Annál közönségnevelőbb szándék, mint magas kultúrát nyújtani a ma még – a szó szoros értelmében – „gyerekcipőben járó” közönség részére – nincs és nem is lehet. Kiemelkedő művészeti értékű színházat mutatni a holnap felnőtt közönségének, ez a valódi közönségnevelés.

Ahogy a tavalyi évben, úgy a II. Pécsi Családi Színházi Fesztiválra kerülő előadások válogatásnál is alapkövetelmény volt – és csak az egyetlen szempont – hogy a meghívandó előadás sikeres legyen ott, ahol bemutatták. Nem kértünk fel szakmai közreműködőket a válogatáshoz, nem támaszkodtunk hivatásos kritikusok véleményére. Csak a cél számított: nagyon jó előadásokból megrendezi egy fesztivált, amit együtt élvezhetnek a családok, szülők és gyermekek közösen.

Jegyek kaphatók: április 1-jén 10.00 órától a Pécsi Nemzeti Színház Belvárosi Jegyirodájában és online ITT.

Az előadások között olyan darabok szerepelnek, mint a Pécsi Balett Diótörője, a Veszprémi Petőfi Színház Légy jó mindhalálig című musicalje, a Miskolci Nemzeti Színháztól A négyszögletű kerek erdő, a budapesti Örkény István Színháztól a Csoda és Kósza vagy a Kecskeméti Katona József Színháztól a MacVedel, a kalózkísértet.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Ugrás az oldal tetejére