Jelenlegi hely

Egy gyermek? Két gyermek? Három? Vagy akár több?

A Pécsimami vasárnap (november 16-án) délután ingyenes információs napot tart a gyermekvállalásról a Tudásközpont konferenciatermében, melyre leendő és gyakorló szülőként is szeretettel várunk!

A rendezvény abban próbál segíteni, hogy felelős döntést hozhass a gyermekvállalás kérdésében, de azok is hasznos információkhoz juthatnak, akik már nem terveznek több gyermeket.
 
Anyagi, gyermeknevelési és fizikai/genetikai szempontok alapján járjuk körbe a témát három előadás keretében:
 
15.00 órától a gyermekneveléshez kapcsolódó támogatásokat és lehetőségeket mutatja be Gellén Nóra,  a Pécsimami egyesület elnöke közérthetően és tágan értelmezve: a szüléstől a gyermekkel otthon töltött éveken át a munkába való visszatérésig, a gyermek ellátásával, taníttatásával, ápolásával kapcsolatos információktól a család lakhatását, utazását és pihenését segítő lehetőségekig. 
 
  
 
16.00 órától Uzsalyné Pécsi Rita "Többet nevelni, többet szeretni?"címmel gyermeknevelési szempontból járja körül, hogy miként változnak a kihívások, ahogy bővül a család.
 
"Mindegy, hogy fiú, vagy lány, csak egészséges legyen!" - elsősorban erről szól majd Dr. Veszprémi Béla és Dr. Vizer Miklós előadása 17.00 órai kezdettel, de szóba kerül az is, hogy befolyásolható-e a születendő baba neme.
 
A rendezvény ideje alatt ingyenes TB, jogi, könyvelési és munakerő-piaci tanácsadást vehetsz igénybe, amire előzetesen regisztrálni kell.
 
Helyszín: Tudásközpont konferenciaterme (Pécs, Universitas utca 2/A)
 
Időpont: november 16-án (vasárnap) 15.00-18.00 
 
A részvétel ingyenes, a rendezvény megvalósítását a Nemzeti Együttműködési Alap támogatja.
 
Szeretettel várunk!
Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Ugrás az oldal tetejére