Jelenlegi hely

Tizenkilenc előadás a Pécsi Családi Színházi Fesztiválon

Tizenhét társulat tizenkilenc produkcióval várja a közönséget a Pécsi Családi Színházi Fesztiválon, amelyet május 23. és 31. között harmadik alkalommal tartanak a baranyai megyeszékhelyen.

Rázga Miklós, a szervező Pécsi Nemzeti Színház igazgatója az eseményt beharangozó keddi sajtótájékoztatón azt mondta: Pécs védjegye a Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT), a teátrumé pedig az azt felvezető családi fesztivál, amelynek programját úgy állították össze, hogy több generáció számára is élvezetes legyen.
Utalt rá, hogy az esemény két évvel ezelőtt öt-, tavaly hétnapos volt, az előadásokra mintegy négyezer, illetve négyezer-négyszáz jegyet értékesítettek. Hozzátette, az idei fesztivál már kilenc napon át tart, és arányaiban hasonló érdeklődésben bíznak.
A fesztivál május 23-án a Miskolci Nemzeti Színház Robin Hood és a székesfehérvári Vörösmarty Színház Momo című produkciójával veszi kezdetét.
A budapesti Karaván Színháztól az Egerek, a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakközépiskola végzős növendékeinek vizsgaelőadása, valamint a kassai Divadlo Thália Színház Az égig érő fa című előadása 24-én látható.
A Pécsi Nemzeti Színház Csíksomlyói passiója és a Kecskeméti Katona József Színház És közben szól a dal című darabja 25-én, a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színház Az anyu én vagyok! és a kaposvári Csiky Gergely Színház Ajnácska című előadása 26-án lesz.
A Szegedi Nemzeti Színház Szökevény csillagok, valamint a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház Füttyös kalandjai című produkciója 27-én, a pécsi Szent Mór Iskolaközpont Művészetek napja és a budapesti Vígszínház Toldi című darabja 28-án kerül műsorra.
A Pesti Magyar Színház Harisnyás Pippi című előadása, továbbá a budapesti Méhes Csaba és a Brass in the Five Brass Cirkusz című produkciója 29-én, a budapesti Örkény Színház Anyám tyúkja, valamint a Pécsi Balett Hófehérke és a hét törpe című előadása 30-án látható.
A fesztivált 31-én a Pécsi Nemzeti Színház két darabja, a Pán Péter és a Pomádé király új ruhája zárja.
Páva Zsolt, Pécs fideszes polgármestere kiemelte, hogy a Pécsi Nemzeti Színházban nívós szakmai munka folyik: a Rázga Miklós, Vincze Balázs és Gulyás Dénes vezette teátrum az elmúlt években növelte bevételeit, ismertségét, és több fejlesztést valósított meg.
A politikus a város támogatását élvező családi színházi fesztivállal kapcsolatban megjegyezte, hogy arra komoly igény van, amit az is jelez, hogy a kezdeti öt helyett idén kilenc napon át tart, és azon több budapesti mellett a vidéki teátrumok nagy része, sőt, két külhoni színház is képviselteti magát.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére