Jelenlegi hely

János vitéz - online közvetítés

Időpont: június 9. 19:00
Helyszín: Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház Facebook oldala

Kacsóh Pongrác - Bakonyi Károly - Heltai Jenő
János vitéz

Kacsoh Pongrác daljátéka Petőfi Sándor azonos című elbeszélő költeményét veszi alapul, még gazdagabbá, mesésebbé varázsolva azt. Kukorica Jancsi és a szépséges Iluska méltán elhíresült története a szintén jól ismert dallamokkal kiegészülve a magyar operettkorszak sikersorozatának kezdetét jelöli. A „pásztorok királyának” , a „szegény kis árva lánynak”, a francia királykisasszonynak és Bagónak sokan adtak már életet a magyar színpadokon. A kecskeméti Katona József Színház művészei Szente Vajk rendezésében elevenítik meg a tündérmesét.


Bemutató időpontja volt: 2016. október 7.

Kukorica János ORTH PÉTER
Iluska KÉKKOVÁCS MARA / SZABÓ NIKOLETT e.h.
Bagó KISS ZOLTÁN
Francia király PÁL ATTILA
Francia királylány DOBÓ ENIKŐ
Strázsamester ARADI IMRE
Mostoha CSOMBOR TERÉZ
Bartoló SIRKÓ LÁSZLÓ
Csősz KANALAS DÁNIEL

Táncosok:
GÖRÖG ANNA JUDIT MÁRKL ZSUZSANNA
HALÁSZ JÓZSEF, VIDÁCS SÁNDOR

Kórus DRATSAY DÓRA, ORTAN VIVIENN, KANALAS DÁNIEL, TOLNAI OTTÓ

Zenekar: Csonka Zoltán, Földi Jácint, Kiss Dániel, Kondacs Szílvia, Kovács Mihály, Látó Richárd, Mészáros Orsolya, Várkonyi Zsolt

Valamint a Kecskemét Táncegyüttes táncosai

Rendező SZENTE VAJK

Díszlettervező TÚRI ERZSÉBET
Jelmeztervező KOVÁCS YVETTE ALIDA
Zenei vezető KÁROLY KATI
Zenei átdolgozó LÁTÓ RICHÁRD
Koreográfus NÉMETH ESZTER
Súgó PATYI SZILVIA
ügyelő BERKI ZOLTÁN
Rendezőasszisztens FRIGYESI TÜNDE

Bemutató: 2016. október 7.

Az előadás hossza: 120 perc 1 szünettel

Forrás: facebook

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére