Jelenlegi hely

Segítséget kaptak, akik másokon segítenek - Életmentő műszer beszerzéséhez nyújtott támogatást az Indotek Group Pécsett

Kétmillió forintot adományozott a pécsi Szolgálat az Életért Alapítvány részére az Indotek Group, amely által lehetővé vált, hogy egy, a mentődolgozók mindennapos feladatellátásához szükséges mellkas-kompressziós eszközt vásároljon az alapítvány az Országos Mentőszolgálat pécsi mentőállomása számára. A több mint ötmillió forintos eszköz megvásárlásához szükséges összeg másik részét, több mint kétmillió forintot a budapesti Országos Mentőszolgálat Alapítvány biztosította. Az ingatlanpiaci társaság felelős nagyvállalatként elhivatott az iránt, hogy országszerte segítse azokat a közösségeket és alapítványokat, amelyek életeket mentenek vagy jobbá teszik azokat. Az életmentő készüléket a mai napon minden biztonsági előírás betartása mellett, szűk körben megrendezett átadó keretében állították szolgálatba a pécsi mentőállomáson.

Két millió forinttal támogatta az Indotek Group a pécsi Szolgálat az Életért Alapítványt, amelynek köszönhetően összegyűlt az összeg, hogy az alapítvány megvásároljon egy életmentő mellkas-kompressziós eszközt az Országos Mentőszolgálat pécsi mentőállomása számára. Az új LUCAS 3 típusú, újraélesztéseknél nagy segítséget nyújtó mellkas-kompressziós berendezés egy pécsi esetkocsi felszerelésének részét képezi majd, és közterületen, lakásokon vagy akár a mentőautóban végrehajtott újraélesztéseknél az egyenletes mellkas kompressziót végezve támogatja a mentősök munkáját és stabilizálni képes a beteg állapotát. Az életmentő készülék beszerzését követően a mentőautó eszközparkja kibővült, és a kivonuló mentődolgozók az eszközt azonnal használhatják.

Az Indotek Group a Pécs Plaza tulajdonosaként és üzemeltetőjeként van jelen Pécs városában, ahol közreműködik a megye, illetve a megyeszékhely saját szervezésű akcióiban és programjaiban, valamint szoros kapcsolatot ápol a helyi szervezetekkel is. Így az ingatlanpiaci társaság örömmel állt a városban működő Szolgálat az Életért Alapítvány mellé, hogy beszerezhessék a mentőápolók mindennapi munkájához elengedhetetlen eszközt. Az alapítvány már 1993 óta segíti az Országos Mentőszolgálat helyi állomásait és többek között a mentősök feladatait segítő berendezések beszerzését is koordinálja, amelynek keretében most egy különleges mellkas-kompressziós eszköz vásárlását tervezték.

Az Indotek Group az ország számos pontján közel 300 nagyszabású ingatlanprojekttel rendelkezik, emellett pedig felelős nagyvállalatként elkötelezett amellett, hogy támogassa a jó ügyek iránt elhivatott szervezeteket, valamint a rászorulókat. Az egészségügy támogatása is kiemelt jelentőséggel bír a társaság számára, különösen, ha egy olyan városban működő intézményt segíthet, amelyben a vállalatcsoport is jelen van.

„Az idei év olyan drasztikus változásokat hozott, amelyekkel az élet számos területén nehéz lépést tartani, de az egészségügyet különösen megterhelte a járvány terjedése. Az Indotek Group számára mindig is kiemelten fontos volt olyan célokért kiállni, amelyekkel jelentős változásokat lehet elérni, és nem is kérdés a vállalat számára, hogy ilyen kihívásokkal teli időszakban az összefogás a legfontosabb. Adományunkkal a pécsi mentősök munkáját kívánjuk segíteni, és nagyon örülünk, hogy a megvásárolt eszköz által még felkészültebb gépparkkal rendelkezik majd a pécsi mentőállomás. Az eszköz kulcsfontosságú a hirtelen segítséget igénylő emberek ellátásában, és fontos kiegészítője a mentőautóknak” – mondta el Kordé Anita, az Indotek Group érdekeltségébe tartozó Pécs Plaza marketingvezetője az adományozás kapcsán.

Forrás: indotek.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Május 1 - A májusfa ünnepe

Május 1 - A májusfa ünnepe

Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ugrás az oldal tetejére