Jelenlegi hely

PAX SINCERA – Áldott békességet kívánunk! - ÉLŐ, ONLINE KÖZVETÍTÉS A KODÁLY KÖZPONTBÓL

2020. december 21. (hétfő) 20.00
Online hangverseny

„Ezen a különleges karácsonyi hangversenyen az angyalok kara nem kórusban, hanem szóló énekhangon és a zenekar hangszerein énekel.” – olvashatjuk a Pannon Filharmonikusok koncertajánlójában.

Itt az idő. Miközben hajt, sürget, pörget, bedarál – elménkben már vágyakozva mutatja meg magát: lelassulva, békésen andalogva, felidézve a karácsony mézes illatát, csillogó fényeit és fenséges hangjait. Előkerülnek rég hallgatott muzsikák, és miközben pörgetjük az idő rohanó kerekét, most álljunk meg egy estére, és szó szerint HANGOLÓDJUNK rá az előttünk álló ünnepre...

Váltsa fel a harsány, nagyszabású és romantikus vagy kortárs ihletésű fősodort a szívhez szóló, tradicionális karácsonyi énekek sora vagy a könnyed barokk zene igénye. E karácsonyi hangverseny keretében színtiszta barokk örömzenében lehet most részünk. A műsor első részében tulajdonképpen három fanfárszerű, győzelmi induló hangzik el Marc-Antoine Charpentier tollából. Ezek közül kettő ritkaság a nagyközönség számára, a Te Deum előjátéka viszont jó eséllyel azok számára is ismerős, akiknek nem mond semmit Charpentier neve. Ezt követően a barokk concerto nagymestere, Corelli Karácsonyi concertója következik, majd a másik nagy versenymű-komponista, Vivaldi zenéje szól, de most egy szólómotettájával ismerkedhet meg a közönség – hiszen egy karácsonyi műsor nem maradhat énekhang nélkül – a Kodály Központ színpadán Kovács Ágnes szopránénekest köszönthetjük a Pannon Filharmonikusok meghívásában. A műsort két Telemann mű zárja, előbb egy fényes hangvételű zenekari darab, a B-dúr Ouverture-szvit, majd pedig a hangzás megkoronázásaként egy D-dúr versenymű, melyben a szólót három trombita és üstdob játssza. Vezényel: Vass András a PFZ állandó karmestere.

A koncert helyszíne bizonyára mindenkinek ismerős: válasszák a legjobb fotelt, kanapét otthonukban, egy bögre forró ital társaságában és váltsanak jegyet egy klasszikus zenei időutazásra. Szeretettel invitálják Önöket egy nem mindennapi csigaház professzionális zeneművészei… s, hogy mire is utalunk ezzel? Megnézhetik itt: https://bit.ly/kodály-központ-köszöntése

KARÁCSONYI KONCERT JEGYVÁSÁRLÁS és ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

https://www.pfz.hu/koncert/1421/pax-sincera

Műsor:

Marc-Antoine Charpentier: Két győzelmi induló (H.547)
Marc-Antoine Charpentier: Te Deum - Előjáték (H.146)
Arcangelo Corelli: Karácsonyi Concerto, Op. 6., No. 8.
Antonio Vivaldi: Nulla in mundo pax sincera – motetta
Georg Philipp Telemann: B-dúr Ouverture-szvit (TWV55)
Georg Philipp Telemann: D-dúr trombitaverseny három trombitára és üstdobra (TWV54:D3)

Közreműködik:

Kovács Ágnes – szoprán
László Rebeka – vers

Vezényel: Vass András

 

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

“Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

Ha nyílnak a kertben a kék ibolyák....

A tavasz első hírnökei, a hóvirág, a krókusz, a tőzike, a nárcisz után előbújtak lila színben pompázó és illatos ibolyák is. Az ibolya azon túl, hogy ehető növény, jótékony hatással van az emberi szervezetre. 
Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Ugrás az oldal tetejére