Jelenlegi hely

Ha pünkösd, akkor Bikal! Téged is vár az Élménybirtok, Pécsimami kedvezménnyel!

Egy újabb, nagyszerű családi kalandban lehet részed ott, ahol megelevenedik a történelem. Egy századokon átívelő utazásra hív Bikal, ahol Hercegnők és Kurtizánok uralják a vidéket!

Pécsimamisoknak extra kedvezmény

Május 22-én, egy verőfényes szombati napon elvarázsol a Bikali Élménybirtok! Ugi mama varázsiskolája, apródképző György lovaggal, kurtizánképzés, mesejáték és tucatnyi kézműves foglalkozás vár a családra, nomeg a nap zárásaként egy izzasztó férfiúi tusa és megmérettetés lágy trubadúr dallamok közepette. 

Részletes program:

11:00 Nyitás
11:00-17:00 Interaktív házak a Faluban: Varázsfestő háza, Boszorkányház és a Kovácsműhely
11:00-17:00 Állatudvar – Hallgasd meg egy magyar népmesénket A kiskakas gyémánt félkrajcárját illetve, La Fontaine híres tanmeséjét, A róka és a holló történetét
11:00-17:00 Nézz be a birtok összes kézműves műhelyébe, tekints bele a mesteremberek munkájába és vásárolj portékáik közül! Az óvárosi műhelyekben szívesen lát a mézeskalács készítő, a karikatúra rajzoló, mézárus, a bőrműves, az ötvös, tűzzománc és üvegkép készítő, az ólomkatona festő, a könyvkötő, a szabóműhelyben a reneszánsz ruha készítő, kanál díszítő, valamint a városka egy kanyaros fordulatában a fafaragó.
11:00-15:30 „Labirintus” játék a Birtok területén – Fedezd fel a 7,5 hektáron elterülő Birtokot, s közben keresd a középkori világ emblematikus képeit ábrázoló kártyákat!
11:00-15:30 Titkos jelek, talányos helyek – Fejtsd meg a rejtélyes kódot a kincses térkép segítségével! A játékra a Mézeskalácsos műhelyben jelentkezz!
12:00-15:00 Finom falatok órái – fenséges fogásokkal várnak a Fehér Hattyú Fogadóban és a Kemencés udvarban
12:30-13:00 Ugi mama varázsiskolája – zenés varázsmese az aprónépnek és korodbélieknek az Apródképző Színháztermében
13:30-14:00 Hercegnőképző Virág kisasszonnyal – Vegyél részt egy játékos foglalkozáson és nyerj bepillantást a hercegnők életébe és a mesék varázslatos világába! A játékon való részvétel 4 éves kortól ajánlott! (Fabatkás foglalkozás: 2 Fabatka/fő) Helyszín: Puchner Pódiumon (Rossz idő esetén az Apródképző Déli termében)
13:30-14:00 Apródképző György lovaggal – Kóstolj bele a lovagi életmódba és harcászatba a Lovagi Arénában (Fabatkás foglalkozás)
14:30-15:30 Kurtizánképzés Zinával – szerelmi okosítás hölgyeknek és érdeklődő uraknak, középkori párkapcsolati stand up comedy az Apródképző Színháztermében
14:30-15:30 Mesemozi és játék Uni Világában – gyermekfelügyelet az Apródképző déli termében, 2 Fabatka/fő fejében, maximális létszám 25 fő, 3 éves kortól.
16:00-16:45 Lovagi torna – A férfiúi tusa és megmérettetés közben udvari trubadúrunk is dalra fakad majd a Lovagi Arénában
17:00 Zárás

Érdekelnek a részletek? Tájékozódnál? Akkor KATT IDE és választ kapsz a kérdéseidre!

De ne siess sehova! Még sok-sok jó hírünk van! Élményeid mellé letöltheted a reklámoktól mentes, „Élménybirtok” applikációt mobiltelefonodra! Fogd magad mellé társként a lovagot, hercegnőt, kovácsot, boszorkányt, udvari bolondot vagy az unikornist és fedezzétek fel együtt az Élménybirtokot! Ha ügyes vagy, nemcsak Te lehetsz a város kincstárnoka, de még jutalom is üti a markodat! Virtuális kalandra fel!

És ha ez még mindig nem lenne elég, szuper hírünk van:

Pécsimamisoknak most kivételes kedvezmény jár!

Nincs más dolgod, mint kitölteni az alábbi űrlapot, majd kinyomtatni és a pénztárnál felmutatni az 1500 forintos belépő vásárlására jogosító, névre szóló kuponodat: 

KÉREM AZ 1500 FORINTOS ÉLMÉNYBIRTOK BELÉPŐT!

Jó szórakozást, kellemes időutazást kívánunk:

a Pécsimami csapata

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
Ugrás az oldal tetejére