Jelenlegi hely

Július 1-től jönnek az új parkolási szabályok Pécsett!

Vannak olyan utcák, ahol eddig nem kellett fizetni, mostantól két óra várakozás után jöhet a büntetés és az ott lakóknak is meg kell vásárolniuk az éves bérletet, ami 1200 forintba kerül.

Új: korlátozott várakozási övezetek

Négy területen eddig  ingyen állhattak meg az autósok, most viszont már csak 120 percig lehet ott várakozni.

Az itt élőknek is 1200 forintba kerül, hogy letegyék az autóikat a ház elé, igaz, ez korlátlan várakozásra jogosítja őket.

Hol kell figyelni ezentúl?

  • Surányi Miklós utca, Aradi vértanúk útja, Hunyadi János utca és Székely Bertalan utca által határolt terület
  • Majorossy Imre utca, Kálvária utca, Ferenc utca és a Majorossy utca alsó fele, Tettye utca által határolt terület
  • József Attila utca, Nagyvárad utca, Petőfi utca, Megyeri út által határolt terület által határolt terület
  • Jakabhegyi út, Szigeti út és a Tiborc utca, Kürt utca, Homok utca és Mikes Kelemen utca által határolt terület

Aki a fenti területeken szeretne parkolni (a 2 órás ingyenes időszakra), annak érdemes egy műanyagórát várásolnia, amit a parkolás elején be kell állítani és kihelyezni az autó szélvédőjére.

Ha letelik a 120 perc, és az autó még mindig a korlátozott várakozási övezetben áll, a közterület-felügyelők szabálysértési bírságot szabhatnak ki.

A fenti övezetekben lakók csak akkor parkolhatnak korlátlanul, ha kiváltják az 1200 forintba kerülő engedélyt – erre július 1-jétől lesz lehetőség a Biokomnál.

Az új szabályok munkanapokon 8-18 óra között érvényesek.

Nem minden elektromos autó parkolhat ingyen

Fontos változás, hogy ezentúl a környezettudatosság erősítése érdekében kizárólag a tisztán elektromos hajtású járművek parkolhatnak ingyen.

A parkolási díj nem változik

Drágulás nem lesz: az I-es zónákban óránként 400, a II-es zónákban - mely az Athinay utca és a Huszár utca területével bővül -  óránként 200 forintért lehet parkolni.

Bővebb információért és további szabályokért érdemes ellátogatni a BIOKOM honlapjára.

Forrás: pecsaktual.hu, biokom.hu

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

Állati és környezetvédelmi világnapok, jeles napok

A pingvin-tudatosság napja vagy a Nemzetközi Fókavadászat-ellenes Nap ismerős? Bizony a Madarak és fák napja mellett több tucatnyi, a növény- és állatvilággal kapcsolatos világnap és jeles nap létezik. Összegyűjtöttük őket, segíthet a pedagógusok óvodai, iskolai munkájában de éppúgy egy otthoni beszélgetés elindításában.
Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

Péntek 13.: A szerencsétlen nap, ami valójában a női energia ünnepe

A péntek 13 sokakban még ma is óvatos kíváncsiságot vagy akár szorongást kelt. Mintha egy különös, sűrű energia lengené körbe ezt a napot — és talán valóban így van, csak éppen nem úgy, ahogy a modern babona sugallja.
Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

Böjt és női ciklus: hogyan böjtöljünk úgy, hogy ne terheljük túl a testet?

A böjt fogalma sokakban éles megvonást, szigorú szabályokat és külső elvárásokat idéz fel. Régi idők öröksége, amikor a test „fegyelmezése” még erénynek számított. A női test azonban sosem ebben a logikában működött. A női test nem sík, nem egyenletes, nem egyféleképpen reagáló rendszer. Hullámzó, áramló, ciklikus. Változik, finomodik, jelez, kér. Éppen ezért a böjt — ha valóban jót akarunk vele — nem válhat uniformizált szabályrendszerré. Csak akkor működik, ha figyelembe veszi a ciklusunkat, mert a női test más-más szakaszokban mást kíván, másképp terhelhető, másképp reagál a megvonásokra.
Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Szerencsés vagy szerencsétlen? Miért péntek és 13?

Lehet balszerencsés vagy a legszerencsésebb szám, attól függ, honnan nézzük. A világ egyik legismertebb babonája, de hogyan lett az?
Ugrás az oldal tetejére