Jelenlegi hely

Mesékkel az életben - szeptember 30. a Magyar Népmesék napja

Szeptember a kezdések és változások hónapja. Feladatok tornyosulnak, az idő hűvösre fordul, ki és belépünk az évszakok körébe. Ez a hónap azonban nem csak az ősz kezdete, hanem a népmesék hónapja is! Szeptember 30.-án ünnepeljük a Magyar Népmese Napját, amelyhez kapcsolódóan a Metamorphoses Meseterápiás Egyesület meseterapeutái évek óta színes programokat készítenek országszerte.

A magyar népmesékre épülő alkotó-fejlesztő foglalkozásokon keresztül a régiek mesékben őrzött bölcsessége megérkezik a jelen valóságába, élővé válik a mi életünkben. Ez a Mesék az Élethez programsorozat!

A Metamorphoses Meseterápiás Egyesület és a Gombolyító Terápiás Egyesület idén is meghirdeti a Mesék az Élethez programsorozatát a Magyar Népmese Napja alkalmából.

A program fő céljának tekintjük, hogy a Magyar Népmese Napja keretében minél szélesebb korosztálynak megmutathassuk, mi dolgunk modern emberként a népmesékkel, mi mindent láthatunk meg a magyar népmesék világán keresztül.

A program keretében lehetőség lesz kipróbálni kisgyermekeknek, nagyobbacskáknak, szülőknek és felnőtteknek a mesékkel való belső munka varázslatos világát.

A Pécsi esemény részletes programja:

15:00 A három dió – alkotó-fejlesztő mesefoglalkozás – óvodásoknak és szüleiknek (60 percben, foglalkozásvezető: Kalapos Judit)
Regisztráció: ITT

16.00 Sajátélményű mesecsoport felnőtteknek (90 percben, Foglalkozásvezetők: Jakab Csilla, Olasz Ildikó)

Téma: Elengedés jelentősége a változó világban
Regisztráció: gombolyito.terapia@gmail.com

16.30 Pirosmalac- alkotó-fejlesztő mesefoglalkozás kisiskolásoknak és szüleiknek (90 percben, foglalkozásvezetők: Simonné Koszér Andrea, Várnagyi Kinga )
Regisztráció: andreamozgas@gmail.com

18.00 Mesehallgatás, mesemondás magyar népmesékkel (Szívesen látjuk, ha a hallgatóságból csatlakoznak a mesemondáshoz, feltétel: élőszóban kell mesélni, magyar népmesét.)

A programok ingyenesen látogathatóak, de regisztrációhoz kötöttek!

Mikor? 2022.10.01.

Hol? Pécsi Püspöki KincsTár, Pécs, Káptalan u. 6.

További információ: gombolyito.terapia@gmail.com címen kérhető, vagy a FACEBOOK oldalon megtekinthető.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Magyar Feltalálók Napja - amikor a magyar észjárásra büszkék vagyunk

Tudtátok, hogy van egy nap, ami csak a magyar feltalálóké? Minden év június 13-án ünnepeljük a Magyar Feltalálók Napját, amikor a világot formáló magyar elmék előtt tisztelgünk. Ez egy remek alkalom arra, hogy a gyerekekkel együtt felfedezzük, milyen találmányok születtek hazánkban, és hogy mennyi mindent köszönhetünk ezeknek a zseniális ötleteknek.
Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Tiszta víz, tiszta élmény – kirándulás iható forrásokhoz a családdal

Magyarország tele van szebbnél szebb forrásokkal, ahol a természet csendje és a tiszta víz varázsa együtt ad élményt. Hoztam pár igazán hangulatos helyet.
MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

MegaPapír rajzpályázat 2025 - 1.000.000 Ft összértékű nyereménnyel

Pályázat típusa: rajzpályázatKorosztály: óvodások és általános iskolás alsó tagozatosokBeküldési határidő: 2025. június 10.
Kés - és?

Kés - és?

A háziasszony jellemzően főz. Persze nem sorsszerűen. A gyorséttermek, pizzák, hamburgerek és csirkemell csíkok világában igazzá vált: aki telefonálni tud, főzni is tud.
Ugrás az oldal tetejére