Jelenlegi hely

Mecsek Discovery Center látogatóközpont

Árpádtetőn, Pécstől valamint Komlótól is elérhető közelségben találhatóa Mecsekerdő Zrt. legújabb beruházása, a Mecsek Discovery Center látogatóközpont.

A Mókus Suli Erdészeti Erdei Iskola korábbi épületének helyén közel nulla energia igényű új épületben több funkció is helyet kapott. Az erdei iskola számára színvonalas, a kor elvárásainak minden szempontból megfelelő oktatási terek kerültek kialakításra, míg az alsó szinten, 140 m2-en várja az idelátogatókat a MecseXplorer kiállítótér. Forrást bemutató dioráma, magasles és borzvár, VR távcsövek, beépített kulcsos turistaház, fagyár – hogy csak néhányat említsünk a számos izgalmas, felfedezésre váró elem közül.

A digitális tartalmakkal is gazdagon fűszerezett kiállítást egészíti ki a Mecsek Discovery Center telefonos applikáció, mely elérhető az ismert alkalmazás áruházakban. Ebben kaptak helyet a közeli Mókus tanösvény állomásaihoz tartozó feladatok is.

A látogatóközpont szolgáltatásaival egyaránt várja a családokat, iskolás csoportokat, osztálykirándulókat. mokussuli@mecsekerdo.hu



Fotó: Pelsóczy Csaba

 


 

Mit kell tudnod, ha csoportosan érkeznétek?

A kiállítás megtekintésére 10 fő feletti csoportok esetében előzetes bejelentkezést követően van lehetőség, szakvezetéssel.

20 fő felett csoportbontással tudjuk fogadni a jelentkezéseket.

Kérjük a tervezett látogatás előtt legalább két héttel az mdc@mecsekerdo.hu e-mail címen érdeklődjön időpontfoglalással és bejelentkezéssel kapcsolatban!

A csoportok jelentkezését minden esetben visszaigazoló e-mailben erősítjük meg, amely minden további információt is tartalmaz.


Hogyan tudod megközelíteni?

A Mecsek Discovery Center Pécstől 2 km-re a 66-os számú főút mellett, Árpádtetőn található. Gépkocsival és busszal érkező vendégeink számára is alkalmas parkolóval várjuk a kikapcsolódni vágyókat.

Megközelítés tömegközlekedéssel:

  • Pécs távolsági autóbusz pályaudvarról a Mánfa-Komlóra induló járatokkal az Árpádtetői megállóig.
  • Helyi járattal a 4 jelzésű, Uránváros – Árpádtető útvonalon közlekedő buszokkal.

MecseXplorer kiállítással kapcsolatban további információ kérhető: mdc@mecsekerdo.hu

Kapcsolat:

    Cím: 7628 Pécs-Árpádtető 3. Erdő Háza: Hetvehely – Sás-völgy
    Tel: +36 72 518 120, +36 72 518 129
    E-mail: mokussuli@mecsekerdo.hu, mdc@mecsekerdo.hu
    Weboldal: https://mecsekerdo.hu/okoturizmus/mecsek-discovery-center/

    Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
    Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

    Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

    Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
    Iratkozz fel hírlevelünkre!

    Neked ajánljuk!

    Május 1 - A májusfa ünnepe

    Május 1 - A májusfa ünnepe

    Falvainkban az elmúlt években újra divatba jött a májusfa állítás. Tudjátok, mit jelnet?
    Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

    Az egyik legfontosabb izmunk- mégis alig tornáztatjuk

    A mélymedencei izomzat. Akinek már van gyermeke, pontosan tudja, milyen változásokat hoz létre a várandósság és a szülés ebben az izomcsoportban. Alaposan kinyújtja, meggyöngíti, néha pedig még egyéb sérülések is keletkeznek rajta. Ennek következtében megjelenhet az inkontinencia, kitágul a hüvely, megsüllyedhet a méh. Fájhat a derekunk is. A jó hír az, hogy tornával szinte teljesen helyrehozható.
    Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

    Nem kell egyedül megküzdened a technológiával – itt a mivagyunk.hu

    2026-ban minden a mesterséges intelligenciáról szól... Körülöttünk van, alakítja a munkánkat, a mindennapjainkat, csak éppen senki nem magyarázta el nekünk magyarul, érthetően, hogy mit kezdjünk vele. Eddig.
    Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

    Nem te vonzod be a bántalmazókat, sajnos jönnek maguktól is

    “Hogy vonzottam be? Kötődési zavarom van? Kapcsolatfüggő vagyok?” Kérdezi sok nő tanácsadói praxisomban a bántalmazó kapcsolatáról. Bár ezek a nők a saját lelkükben keresik a hibát, nem ott van a baj.
    Ugrás az oldal tetejére