Jelenlegi hely

Séta a Mecsekért - PIKNIK

Időpont: 2023. május 20. szombat 11:00
Az elmúlt évben nagy sikerrel szervezett Séta a Mecsekért esemény után, örömmel jelentjük be, hogy az immár ezen a néven működő civil összefogás csoport szervezésében újabb találkozóra kerül sor. 

Ezúttal egy kötetlen, ismerkedős-barátkozós, együtt-gondolkodós rendezvényre invitálunk mindenkit.

A Remeteréten találkozunk május 20-án, 11:00 órakor, ahonnan egy vezetett sétára indulunk a Pro Silva tanösvényen. Ezen a sétán a tanösvény létrehozója, Szilasi Tamás erdész lesz a vezetőnk, akitől rengeteg érdekes információt tudhatunk meg. A séta hossza 2,5 km és kb. 2 óra lesz.

Az erdei séta után batyus jellegű piknik során beszélgetünk, énekelünk, öteletünk arról, mit lenne még jó tenni környezetünk megóvása érdekében. A gyerekeket az Öko-Kuckó munkatársai játékokkal várják. 

Kérjük, hogy minden érdeklődő regisztráljon a következő linken: ITT (fontos, hogy eső esetén mindenkit közvetlenül tájékoztatni tudjunk).

Bátorítjuk az autómentes közlekedést, így hozzájárulva a levegőszennyezés csökkentéséhez. Köszönjük, ha Te is ezt a lehetőséget választod.

Megközelíthetőség: 

  • Pécs autóbuszállomásról Abaliget irányába 10:30-kor induló busz Remeterét megállóhoz 10:55-kor érkezik. 
  • Kerékpárral az Orfűi kerékpárút felől 
  • helyijárattal a Mandulás tornapálya felől, vagy Mecsekszentkút felől sétálva

Csatlakozz hozzánk és élvezd velünk az erdő nyugalmát és szépségét, miközben új barátokra találsz és együtt gondolkodunk a természet védelméről. Várunk mindenkit szeretettel!

Séta a Mecsekért Civil Összefogás

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Egy apró szó, ami megváltoztatja az életünket - Hála világnapja

Szeptember 21-én a világ a hála világnapját ünnepli. Első hallásra talán furcsán hangzik, hogy egy külön napot szánunk ennek az érzésnek, pedig ha jobban belegondolunk, kevés dolog van, ami ennyire képes átalakítani a mindennapjainkat.
Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Jót tenni jó – családi ötletek a Jótékonyság Világnapjára

Szeptember 5-én a világ minden táján a jótékonyságot ünneplik. Ez nem egy „nagy szavakból álló” ünnep, hanem inkább emlékeztető: mindannyian képesek vagyunk jobbá tenni valakinek a napját, néha egészen apró dolgokkal.
Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Támogatás a gyermekvállalás útvesztőjében

Sok pár életében elérkezik az a pillanat, amikor úgy érzik: készen állnak arra, hogy bővüljön a család, és gyermek érkezzen az életükbe.
A háziasszonyok dicsérete

A háziasszonyok dicsérete

Valójában mit jelent háziasszonynak lenni? Ha be tudnánk lesni az emberek fejébe, hogy valóban az őszinte véleményüket kapjuk meg, akkor valami ilyesmit találnánk: sütni-főzni, mosni-vasalni, takarítani, rendben tartani. Hát vágyhat ennél többre egy modern, öntudatos nő 2025-ben?
Ugrás az oldal tetejére