Jelenlegi hely

Kalandozás a csillagos égbolton a Planetáriumban

Időpont: 2023. november 11. szombat 16:00 és 12. vasárnap 15:00
Digitárium segítségével egy pontos égboltképet kap a látogató, melyet derült idő esetén a valóságban otthon is megfigyelhet. Ajánlott 8 éves kortól bármely korosztálynak.

A szabad szemmel látható égbolt változásait, a Hold mozgását, a bolygók lassú elmozdulását és a csillagképeket sorakoztatja fel a bemutató. A műsor a Digitárium segítségével végig kalauzolja a nézőt a nevezetes földrajzi szélességeken, Egyenlítőtől a térítőkön és Sarkkörön keresztül egészen a Pólusokig. A műsorban még bemutatásra kerül a Föld, mint égitest, a Naprendszer égitestei, a Tejútrendszer és az ember által ismert Világegyetem galaxisai, egyéb objektumai. A magas színvonalú látványtechnika minden eleme bemutatásra kerül az égbolton történő kalandozás során.

Planetáriumi előadás 8 éves kortól bármely korosztálynak. 
Időtartama: 50 perc

Az előadások pontosan kezdődnek, a későket nem áll módunkban beengedni!

Jegytípusok:

  • Teljes árú 1800 Ft
  • Diák 1500 Ft
  • Nyugdíjas 1500 Ft
  • Pedagógus 1500 Ft

További időpontok:

Jegyvásárlás: ITT

HElyszín: Zsolnay Negyed - Planetárium

Szervezők: Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft.

    Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
    Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

    Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

    Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
    Iratkozz fel hírlevelünkre!

    Neked ajánljuk!

    Előzzük meg a bajt!  –  A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

    Előzzük meg a bajt! – A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

    A nyári szünet alatt sok veszély leselkedik a gyerekekre, ilyenkor érdemes jobban odafigyelni rájuk. Ahhoz, hogy a nyár gondtalan legyen, felhívjuk a figyelmet néhány hasznos tudnivalóra.
    Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

    Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

    Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
    Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

    Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

    A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
    "Elfogyott a gyömbérszörp?"

    "Elfogyott a gyömbérszörp?"

    A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
    Ugrás az oldal tetejére