Jelenlegi hely

Tavaszi szünetelő a múzeumban - minden, ami régészet.

Időpont: 2025. április 23. (szerda) 7:30–16:00
Helyszín: Janus Pannonius Múzeum Látogatóközpont (Pécs, Széchenyi tér 12.)

Izgalmas programokkal várjuk a gyerekeket a tavaszi szünetben. Két különböző tematikus napot kínálunk, tele kreatív tevékenységekkel és felfedezésekkel...minden, ami régészet.

A reggelt a pincébe kezdjük, majd délelőtt az új állandó kiállítás régészeti gyűjteményét ismerik meg a részvevők, és ehhez kapcsolódva lesz minden is: őskori fúrókő, ókori pénzverő, középkori kard… minden megfogható, kipróbálható!

Délután: Az Emlékek bankja játékkal vezetjük végig a gyerekeket a kiállítás várostörténeti és néprajzi gyűjteményén.

Jegyár: 3500 Ft/fő (testvérkedvezmény 200 Ft)

A tavaszi szüneti programra általános iskolásokat várunk. Fontos tudnivalók: enni- és innivalót mindenki hozzon magával!

A rendezvényen legfeljebb 20 főt tudunk fogadni, ezért a részvétel rövid regisztrációhoz (név, cím, létszám) kötött.

Regisztráció itt

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Ezt árulják el rólunk a takarítási szokásaink a pszichológus szerint

Sokan tapasztalhatjuk, hogy a takarítás nem pusztán házimunka, hanem lelki, pszichés folyamat is: nemcsak a lakóterünket tisztítjuk meg és rendezzük el, hanem vele a gondolatainkat, a lelkünket is. Ez pedig nem véletlen: a lakásunkhoz, a rendhez vagy éppen a rendezetlenséghez való viszonyunk ugyanis jóval többet mond el rólunk, mint gondolnánk. Az LG Fuller Bianka pszichológussal járta körül, miről árulkodnak a szokásaink.
Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Az ADHD-s gyerek agya másként reagál jutalomra, büntetésre

Miért vallanak kudarcot a hagyományos nevelési módszerek az ADHD-s gyerekeknél? Az október a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar (ADHD) és a diszlexia tudatosításának hónapja. A viselkedési tünetek mögött gyakran specifikus kognitív gyengeségek állnak. Szerencsére ma már egyre kevésbé azonosítjuk az ADHD-t a „rosszasággal”, azonban sok szülő és pedagógus szembesül azzal a kihívással, hogy a hagyományos nevelési eszközök nem működnek. De a szakértő szerint az ADHD-val élő gyermekek motiválására is megtalálhatjuk a hatékony. stratégiát.
Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

Kézjel és koktél - segélykérés bántalmazás esetén

A legutóbb történt, kiskorút ért bántalmazás esete mellett szülőként sem mehetünk el szó nélkül, fel kell vennünk a kesztyűt és felkészítenünk gyermekeinket az ilyen helyzetekre is.
Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Kémia a konyhában - avagy: Hogyan főzz jobban, okosabban?

Ételt készíteni nem annyira bonyolult, mint embert juttatni a Marsra. De rengeteg olyan tipp és trükk létezik, amitől vagy a végeredmény lesz jobb, vagy az életed könnyebb. Ezekből mutatunk most néhányat.
Ugrás az oldal tetejére