Jelenlegi hely

Húsvéti szalvétahajtogatás kicsiknek, nagyoknak

Két cuki nyuszit hoztunk a húsvéti asztal díszítéséhez.

Nagyoknak

Ez a variáció a nagyobbaknak szól, picit nehezebb a hajtogatási technikája. Készítheted ruha vagy papírszalvétából is. Minél több rétegű a papírszalvéta, annál nehezebb a hajtogatás. Általában a hajtogatáshoz elengedhetetlen a pontosság, itt azonban, mivel a papírszalvéta több rétegű, nem lehet és nem is kell tökéletesen hajtogatni, a végeredmény szempontjából sem lesz jelentősége.

- végy elő egy szalvétát, nyisd szét félig

- hajtsd ketté

- az egyik oldalát hajtd le 45 fokos szögben a középvonalánál, majd a másikat is

- az egyik oldalát hajtsd fel 45 fokos szögben a középvonalhoz, majd a másikat is

- az alsó felhajtásokat felezd meg, hajtsd be a közepéhez

- fordítsd meg és a trapéz alját hajtsd fel

- fordítsd vissza és a háromszög alsó részeinek alsó élét felezd meg (a csúcsot hozd be a középvonalhoz)

- itt jön a nehezebb része, most ezt a két kis háromszöget egymásba kell csak csúsztatni és készen is vagy! Ha ez mégsem menne, akkor alulról egy gépkapoccsal is összefoghatod

- még némi simítás, igazgatás ráfér, a fülek szétnyitása, vagy "kajlásítása"

Kicsiknek

A másik variáció igen egyszerű, ebben az óvódás korosztály is kiélheti magát

- végy elő egy szalvétát, nyisd szét félig

- mind a négy sarkát hajtsd be 45 fokos szögben a középvonalhoz

- hajtsd be mindkét hosszú oldalt a középvonalhoz

- hajtsd félbe hosszában és hajtsd félbe finoman keresztben is, köss rá egy masnit (tehetsz rá húsvéti csipeszt is, ha van)

- formázd meg a füleket és az alját

- önmagában is megáll az asztalon, de átcsúsztathatod rajta az evőeszközöket is

Kaposvárimami  

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

4+1 tipp, hogy nyaralás alatt is megőrizd az alakod és az egészséged

A nyár és a nyaralás a feltöltődésről szól. Nem mindenkinek van kedve kemény edzésekhez és kalória számoláshoz. Néhány egyszerű szokással úgy is élvezheted a pihenést, hogy közben a tested és az egészséged is hálás lesz érte.
Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Amikor a tűzhelynek is melege van... könnyű nyári vacsoratippek főzés nélkül

Megérkezett ismét a kánikula. Ilyenkor még ránézni sem esik jól a sütőre vagy a tűzhelyre. A szervezetünk a hőség elleni védekezéssel van elfoglalva, többet izzadunk, sokkal több folyadékot kívánunk ( a Balatont is kiinnánk, ha lenne benne elég víz), az étvágyunk is csökken, az emésztésünk sem úgy működik, mint egy hűvösebb napon. Persze ettől még a család enni szeretne – a "tátogó fiókák" nem fogadják el kifogásként a 38 fokot.  Akár a hőség, akár az energiatakarékosság, akár az egészségesebb étkezés miatt szeretnél változtatni, a nyár és a hőség erre tökéletes alkalom.
Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Július 30. – Ünnepeljük a barátságot!

Van valaki, akit bármikor felhívhatsz? Akivel jókat nevetsz, aki meghallgat, vagy akivel a gyerekeitek együtt nőnek fel? Ma érdemes neki írni egy üzenetet, mert július 30-án van a Barátság Világnapja.
Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

Mi történik a gyermek lelkében, amikor úgy érzi, választania kell anya és apa között?

A válás önmagában is komoly veszteség egy gyermek számára. A szülők útjai ugyan különválnak, de a gyermek számára mindketten örökre a szülei maradnak. Éppen ezért különösen fájdalmas, amikor a szülők közötti konfliktus nem ér véget a különválással, hanem a gyermek válik a harc eszközévé.
Ugrás az oldal tetejére