Tudtad, hogy Magyarországon van Mézmúzeum?
A tizenötödik tavaszát kezdi meg Vizsolyban 2026-ban az ország első és igazán egyedi Mézmúzeuma. Alapítója, Mézes Gergő nagy álma volt, hogy létrehozzon egy olyan autentikus helyet, ahol az emberek megismerhetik ezeknek a csodás kis lényeknek a lenyűgöző munkáját, a méhészek titokzatos világát és persze a méheket, hogy jobban óvják és szeressék őket.
A kezdetekkor senki nem hitt benne, hogy élő embert rá lehet venni, hogy belekukkantson a kaptárba vagy keretet vegyen a kezébe, amin méhek vannak.

A Mézmúzeumba betérők nem csupán mézeket kóstolhatnak, hanem megismerkedhetnek a méhészkedés történetével, régi méhészeti eszközökkel, a méhészet alapjaival, kipróbálhatják a szakma alapfogásait, s akár saját mézet is „pörgethetnek”.
Azóta több tízezer látogató fordult meg náluk, családok, iskolai csoportok, kirándulók, szakmai érdeklődők. Az itt testközelben átélt különleges élményeket senki nem veheti el tőlük. Megismerhették a méhek életét, a méhészkedés hagyományát, és azt, hogy hogyan lesz a nektárból aranyló méz.
ADL - Debrecenimami
- A hozzászóláshoz regisztráció és bejelentkezés szükséges










