Jelenlegi hely

Májusban még biztos nem nyitnak ki az iskolák, de sportolni, strandolni és állatkertbe már mehetünk!

Május végéig biztosan fennmarad a tantermen kívüli digitális oktatás, tehát májusban nem lesz rendes iskolán belüli oktatás. Júniusra, hogy visszatér-e a a rendes oktatási forma, arról a kormány május végén fog dönteni.

Nagyon fontos változások jönnek május 4-től:

Május 4-től vidéken a kijárási korlátozásokat eltörlik!

  • Május 4-től engedélyezett lesz az éttermek, szállodák, kávézók kerthelyiségeik és teraszaik nyitva tartása.
  • A strandok, szabadtéri fürdők, állatkertek, szabadtéri múzeumok kinyithatnak.
  • A szolgáltatások korlátozások nélkül nyújthatóak.
  • A profi, amatőr és tömegsportokban engedélyezik az edzést és a zártkörű sporteseményeket!
  • Az időseket arra kérik, hogy továbbra is csak a legszükségesebb esetben hagyják el otthonaikat, 9-12 továbbra is biztosítva van a vásárlás nekik..
  • A tömegközlekedési eszközökön és a vásárlások során a boltokban kötelező lesz maszkot viselni, kötelezően tartsunk másfél méteres távolságot egymástól.
  • Továbbra is marad az ingyenes parkolás az egész országban, hogy minél inkább visszaszorítsák a tömegközlekedés használatát.
  • Az üzletek időkorlát nélkül kinyithatnak! (marad az idősek védősávja 9–12 óra).
  • A korábbi szabályok betartásával megtarthatóak a temetések, esküvők, istentiszteletek.
  • A magánegészségügyben feloldják a korlátozásokat május 4-től.
  • A közegészségügyben négy lépésben oldják fel a korlátozásokat. 
  • Augusztus 15-ig 500 száz főnél nagyobb rendezvényeket nem lehet megtartani!

A teljes kormányzati döntést itt tudjátok megnézni!

Kecskemétimami

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

Hogyan segíts gyermekednek az óraátállítás okozta bioritmus eltolódásban?

A hirtelen időváltás, amit az óraátállítás okoz, megterheli a nagyok és kicsik bioritmusát is.
Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvéti dekorációk otthonra – varrd meg maradék anyagokból!

Húsvét közeledtével a boltok tele vannak dekorációkkal, de valljuk be: a saját kezűleg készített díszek sokkal hangulatosabbak. Ráadásul ez egy szuper kis kreatív program – akár egy nyugodt esti „énidő”, akár közös alkotás a gyerekekkel.
Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Tavaszi gardróbmentés - kezdő varróknak is

Ahogy beköszönt a tavasz, előkerülnek a könnyedebb ruhák – és sokszor ilyenkor vesszük észre, hogy némelyik darab már nem olyan izgalmas, mint tavaly. A jó hír az, hogy néhány apró varrási trükkel új életet adhatsz a kedvenceidnek, ráadásul olyan megoldásokkal, amiket egy kezdő is bátran megcsinál. Ha még nem tudsz varrógéppel dolgozni, érdemes elsajátítani: gyorsabb, szebb és magabiztosabb lesz tőle minden átalakítás.
Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Furcsa és különleges nőnapi szokások a nagyvilágban

Ahány ház, annyi szokás – tartja a mondás. Ez bizony igaz a NŐNAP esetében is. Érdekes különbségek vannak szerte szét a világban. Ha lehetne választanom, határozottan tudom melyiket szeretném ;-) Magyarországon régen a nénikék az utcán árulták a borostyánlevélel közrefogott hóvirág és ibolya csokrocskákat. 2005 óta a hóvirág védett növénynek számít, így kikerült a repertoárból. Ma a szál virág és/vagy a csoki lett a divat.  
Ugrás az oldal tetejére