Jelenlegi hely

Nem oké – Színházból indult az országos antibullying kampány

Egy színházi előadás hatására indult el a NEM OKÉ kampány, amely a művészet eszközeivel, közösségi összefogással lép fel az iskolai zaklatás ellen. A színházi előadás mellett köztéri szoborral, társasjátékkal, online és fizikai közösségek teremtésével és egy budapesti pilot programmal hívják fel a figyelmet a problémára.

Nem oké, ha fáj!

Gerlóczi Judit producer a Darázs című előadás hatására indította el a Nem oké országos antibullying kampányt. A szervezők szerint az iskolai zaklatás nem gyerekcsíny, nem edzi meg a gyermekeket, nem az életre készíti fel őket, hanem súlyos lelki sérüléseket okozhat, amelyek gyakran évtizedekkel később is meghatározzák az érintettek sorsát.

A Nem oké kampány üzenete, hogy az iskolai zaklatás elfogadhatatlan és közösen kell tennünk ellene, célja, hogy láthatóvá tegye az iskolai zaklatást, az érzelmi bántalmazást, ösztönözze a közösségi együttműködést, és megoldásokat adjon az érintettek kezébe a megelőzéshez és a kezeléshez.

A kampány példát szeretne mutatni: képes közös platformra hozni gyerekeket, szülőket, művészeket, pedagógusokat, gyermekvédelmi szakembereket, önkormányzatokat, civil szervezeteket és helyi közösségeket egyetlen ügy mentén, hogy a bántalmazás ne legyen elfogadott.

A Nem oké kampány egy színházból indult el, inspirálója az Ördög Tamás rendezte Darázs című pszichothriller, amely felnőtteknek mutatja meg, hogy a gyerekkori bántalmazás hatásai még évtizedekkel később is sorsfordítóak lehetnek.

Gerlóczi Judit, a Nem oké kampány alapítója, vezetője elmondta: a Darázs című előadásukat követően a nézők nem akartak hazamenni, hanem az utcán várták az alkotókat, mert beszélgetni akartak az iskolai bántalmazásról: kérdeztek, vitatkoztak, megrázó történeteket meséltek. Keresték a válaszokat, a megoldásokat, a segítséget. "Akkor döntenem kellett: megmarad-e a színház a kérdésfeltevésnél, vagy továbblépünk a megoldás felé" - mondta, hozzátéve: felismerte, hogy nem engedheti el a nézők kezét a tapsnál, így indult el a Nem oké kampány.

A kampány fő eszköze a Darázs című színházi előadás, amelyet feldolgozó beszélgetések és szakmai programok kísérnek. A kampány másik látványos eleme egy budapesti, II. kerületi vándorszobor, amely vizuális, közösségi emlékeztetőként, akár városról városra "járva" már jelenlétével is elgondolkodtat, és arra emlékeztet, hogy a bullying nem egy láthatatlan probléma.

A kampány eszközei közé tartozik számos, szintén a II. kerületből induló kezdeményezés: társasjáték, beszélgető kártyák, pályázatok és olyan figyelemfelhívó események, amelyek segítik a könnyedebb beszélgetést határokról, bántalmazásról és felelősségről, elsősorban közösségi és oktatási környezetben.

A kampány célja, hogy országosan ismert hivatkozási ponttá váljon az iskolai zaklatás elleni fellépésben, és minél több közösség, város, önkormányzat, intézmény, civil szervezet, cég, szakmai partner csatlakozzon a kezdeményezéshez. Online felületein aktív közösséget épít, történetgyűjtésekkel, edukációs anyagokkal és közösségi programokkal.

A Nem oké első pilot programja január 28-án indul Budapest II. kerületében. A programban együtt dolgozik az önkormányzat, a Család- és Gyermekjóléti Központ, a Közép-Budai Tankerületi Központ, a Budapesti Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya, helyi iskolák, szakemberek, pedagógusok, szülők és diákok az iskolai zaklatás visszaszorításán.

A pilot célja egy olyan helyi védőháló kialakítása, amely túlmutat az iskolák falain: színházi előadás, közösségi események, köztéri szobor és edukációs programok kapcsolódnak össze egy rendszerben.

Forrás

- Budapestimami -

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Bizonyítványosztás: építsünk és ne romboljunk avagy mit mondjunk és mit ne?

Bizonyítványosztás: építsünk és ne romboljunk avagy mit mondjunk és mit ne?

A bizonyítvány nem mindig úgy sikerül, ahogy gyermekünk megérdemelné. A Bethesda Gyermekkórház szakemberei összegyűjtöttek néhány mondatot segítségképpen, mit és hogyan mondjunk szülőként, hogy ne romboljunk, hanem építsünk.
Előzzük meg a bajt!  –  A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

Előzzük meg a bajt! – A nyári szünetben is legyenek biztonságban!

A nyári szünet alatt sok veszély leselkedik a gyerekekre, ilyenkor érdemes jobban odafigyelni rájuk. Ahhoz, hogy a nyár gondtalan legyen, felhívjuk a figyelmet néhány hasznos tudnivalóra.
Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
Ugrás az oldal tetejére