Jelenlegi hely

Pontosan és időben érkeztek meg idén a tankönyvek az iskolákba

Pontosan és időben megérkeztek idén a tankönyvek az iskolákba, a Kello Könyvtárellátó Nonprofit Kft. határidőre teljesítette a kiszállításokat. Szerdáig közel 9500 diákot érintett tankönyvcsomagokkal összefüggő reklamáció - olvasható a könyvtárellátó MTI-hez szerdán eljuttatott közleményében.

Összesen 4 281 iskolába, 1 126 585 tankönyvcsomagot, azaz 11 836 513 tankönyvet szállítottak ki, ebből 10 764 234 tankönyvet névre szólóan, a többit könyvtári állománygyarapításához, csomagoltan juttatott el az iskolákba - közölték.

A Kello a július 31-ig nem teljesítő kiadók pótlólagosan beszállított könyveit augusztus végén, szeptember első napjaiban szintén kiszállította. A kiadói beszállítások hiánya a július 31-i állapot szerint több mint 120 ezer példány volt, ez a szám augusztus 31-ére alig több mint 30 ezerre csökkent. A kiadóktól beérkező, még hiányzó tankönyveket a Kello a kiadói beszállítást követően azonnal szállítja az iskolák, diákok számára - jelezték.

Kitértek arra is: az esetleges problémák gördülékeny kezelésére a Kello külön hibabejelentő felületet biztosít, ahol a hibás vagy hiányzó kiadványokat jelezhetik az intézmények. Az alapellátásban átadott tankönyvcsomagok esetében az átvételt követő 15 napon belül, de legkésőbb szeptember 15-ig van lehetőségük az iskoláknak a felmerülő problémák javítását kérni.

Szerdáig közel 9500 diákot érintett a tankönyvcsomagokkal összefüggő reklamáció, ez a tankönyvcsomagok számához képest elenyésző, hiszen a több mint egymillió csomagnak alig 9 ezrelékét teszi ki - írták.

 

Forrás: MTI

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Családi lelassulás: hogyan tegyük békéssé az estéket?

Az esti órák határozzák meg a másnap hangulatát. Ha kapkodással, képernyővel és feszültséggel zárul a nap, az alvás is nyugtalanabb lesz. Ha viszont kiszámítható, szeretetteljes ritmusban érkezik meg az este, az egész család nyugodtabban pihen. A jó hír: a közös alvási rutin nem bonyolult. Nem tökéletesség kell hozzá, hanem következetesség.
Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Fogyást akadályozó tényezők- nem azért, mert nem vagy elég fegyelmezett

Az év eleje a nagy fogadalmak időszaka, ilyenkor még mindenki lelkesen veti bele magát a mozgásba vagy igyekszik kialakítani egészségesebb szokásokat.
Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

Farsangi jelmez egyszerűen – poncsóból kártyalap, rája vagy sült tojás

A farsangi jelmeznek nem kell bonyolultnak lennie ahhoz, hogy látványos és szerethető legyen. A képeken látható jelmezek közös titka az egyszerű poncsó-fazon: kevés szabás, minimális varrás, maximális hatás. Ez az a forma, amit akár egy délután alatt is el lehet készíteni, és a gyerekek imádják, mert kényelmes, szabad benne mozogni. Nem drága, nem műszálas, nem egyszer-hordós megoldás, hanem fenntartható, újrahasznosítható és egyedi. Most nézzük a konkrétumokat.
Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Kényes fotó került ki rólad a netre? Tehetsz ellene!

Egy pillanatnyi meggondolatlanság miatt akár a jövőd is tönkremehet. Tippek és tanácsok, mit kell és érdemes ilyenkor tenni.
Ugrás az oldal tetejére