Jelenlegi hely

Keleti Városrészi Óvoda Zsolnay Vilmos Utcai Tagóvodája

Cím: 7630, Pécs, Zsolnay Vilmos. utca. 90.
Tel.:  +36 72 313 239
E-mail: zsolnayovoda@gmail.com

Web:  www.facebook.com/ZsolnayOvoda

Tagóvoda-vezető: Kovácsovicsné Szigeti Krisztina

Óvodánk Pécs, közismerten „Gyárvárosnak” nevezett részén helyezkedik el, közös épületben a zenei nevelést művészi szinten oktató, Szieberth Róbert Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskolával. Az óvoda könnyen megközelíthető számos városi és vidéki busszal is.

Három csoportunkban − „Pipitér”, „Pitypang”, „Napraforgó” −, törekszünk arra, hogy azonos életkorú gyerekeket neveljünk együtt: /kis-középső és nagycsoport/

Nevelői közösségünknek hat óvodapedagógus, egy pedagógiai asszisztens és négy dajka a tagja. Udvarainkat egy szakképzett udvaros tartja karban. Erősségünknek tartjuk a változó szakmai kihívásokhoz illeszkedő, egységes nevelési elveket valló, innovatív nevelőtestületet. Helyi Nevelési Programunk lehetőséget ad az értékek sokoldalú megismertetésére.

A külső partnerkapcsolatainkkal együttműködve, a gyermekek számára olyan ismereteket, élményeket tudunk nyújtani, amelyek megalapozzák a kultúrához és a művészetekhez viszonyuló pozitív hozzáállásukat.

Kulturális és művészeti programjaink:

– Zsolnay Kulturális Negyed: a Bóbita bábszínház, Planetárium, „Varázsóra”, „Labor-Interaktív Varázstér”,

– a Harmadik Színház gyermekelőadásai,

múzeumpedagógiai előadások,

– állatkert,

– könyvtár,

– kirándulások: pl. Szigetvár-várbejárás.

Nagycsoportosainknál sikeresen alkalmazzuk a „Mesezene-zenezörej” programot, megkönnyítve a gyermekek számára az óvoda iskola átmenetet. Az óvodai „Mesezene” játékos foglalkozás észrevétlen fejleszti azokat a képességeket, amelyekre az elsős gyermek olvasástanulása biztonsággal épülhet. Az iskolai modul a szomszédos iskolában jelen van, így egymásra épülve biztosítja a folytonosságot és megalapozza a biztonságérzetet a gyermekekben.

Óvodánk tagja a „Zöld Óvodák” hálózatának. A természeti és az épített környezet megóvásán, megszerettetésén túl a néphagyományok ápolását, és az ehhez kapcsolódó jeles napok megünneplését is beépítjük a mindennapjainkba. Két udvarunkon új mozgásfejlesztő játékok, homokozók, hinták stb. várják gyermekeinket. Nagy hangsúlyt kap nevelésünkben az egészséges életmód-gyümölcsnapok beiktatása, vízfogyasztás népszerűsítése: Happy-hét programhoz csatlakozás, egészséghét. Óvodánk belső udvarán minden csoport saját kiskertjét gondozza, ültetünk, vetünk, öntözünk komposztálunk. A megtermelt zöldségeket és gyümölcsöket (saláta, paradicsom, paprika, som, ribizli, eper, szeder) közösen elfogyasztjuk. Virágoskertjeink, fűszerkertünk minden évszakban örömöt ad. Kiskertjeinket folyamatosan gondozzuk, felhasználjuk termésüket az oktató-nevelő munkánk során is.

Az idei évtől bővítettük ismeretanyagunkat az illóolajok megismertetésével:

– aromamécseseinkben párologtatunk

– játékokat szervezünk az illatokra

– „Illatos mesekönyvből” mesélünk.

Törekszünk a zenei nevelést is minél magasabb szinten közvetíteni, amelyet partner iskolánk számos sokszínű programmal támogat (pl. zenei meglepetéspercek, zenekari koncertek). Egy óvodapedagógusunk hegedű és gitár segítségével hangszeres zenefoglalkozásokat is tart.

2021–es évtől a Boldog Óvoda vagyunk, a boldogságórák eredményei azt mutatják, hogy a gyerekek optimistábbak, kitartóbbak és sikeresebben küzdenek meg pozitív életszemléletükkel a felmerülő nehézségekkel, kihívásokkal.

Lehetőséget biztosítunk óvodánkban:

– hitoktatásra

– szülőkkel közös rendezvényeken való részvételre: pl. gyermekközösségi nap,

– tehetségműhelyekre:

– néptáncra (mely az „Így tedd rá” programra épül) és

– élménypercekre, élménypedagógiát végzett óvónővel, mely elsősorban a személyes készségek fejlesztését tűzi ki célul, de fejleszti az önismeretet, az önértékelést, az egyéni felelősségvállalást és a szociális kompetenciákat is.

Nagycsoportban lehetőség van:

– önkormányzat által biztosított ingyenes úszásoktatásra,

– OTP-Bozsik program foci edzéseire heti 1 x. a szomszédos iskola tornatermében.

Nagycsoportosainknak a következő nevelési évtől bevezetésre kerül a

Robotika az óvodában, mely játékos módon fejleszti a korunkban már nélkülözhetetlen digitális kompetenciát, főként padlóbotok segítségével.

Óvodánk alapítványa: az „Apróval az Aprókért” Óvodafejlesztési Alapítvány, melynek segítségével lehetőségünk van évente, gyermekeink színvonalas oktatási és nevelési tevékenységének támogatására /pl.padlóbotok/ illetve tárgyi feltételeink javítására: pl.mozgásfejlesztő eszközök, udvari játékok.

Játszódélutánjaink időpontjai:

  • 2024.03.21. csütörtök 16-17-ig
  • 2024.03.28. csütörtök 16-17-ig
  • 2024.04. 04. csütörtök 16-17-ig

A 2024-2025-es nevelési évben elsősorban a „Pitypang” csoportunkba várjuk a kisgyermekeket.

A Beíratás időpontja: 2024 áprilisa, személyesen vagy online formában.


Óvodánk bemutatkozó kisfilmjét itt is megtekinthetik:

Új óvodásainkat óvó szeretettel várjuk!



A Pécsimami 2012 őszi és 2015/16. évi "A mi óvodánk" című pályázatában több száz szülő osztotta meg gyermeke óvodájával kapcsolatos tapasztalatait. A 2012. évi véleményeket ITT OLVASHATOD, 2015/16-ban erről az óvodáról az alábbiakat írták:

Hozzászólások


A  Pécsimami 2015/16. évi „A mi óvodánk” pályázatában szülők adtak választ arra a kérdésre, hogy „Miért szeretitek gyermeked óvodáját?” A válaszok itt olvashatók.

Az én kisfiam is ebbe az óvodába jár. Ngyon szeret ide járni mert aranyosak az óvonénik, a dadus nénik. Sok szép dolgot készítenek a gyerekekkel. Van az ovinak szép kis kertje amit a gyerekek is rendben tartanak.

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

Miért vízkeresztkor szedjük le a karácsonyfát?

A hagyomány szerint a karácsonyi időszak lezárásának napja vízkereszt, január 6-a. Ekkor búcsúzunk az ünnepi díszbe öltöztetett fától. De miért éppen ezen a napon szokás leszedni a karácsonyfát? A válasz a keresztény ünnepkörben, a népi hagyományokban és az új kezdet szimbolikájában rejlik.
Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

Hogyan ünnepelhetitek meg a hóemberek világnapját?

A hóemberek világnapját január 18-án ünnepelhetjük, és ez kiváló alkalom arra, hogy kreatívan és vidáman töltsük el a napot. Íme néhány ötlet, hogyan lehet ezt a napot emlékezetessé tenni:
Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

Ünnepeld Te is a hóemberek világnapját!

A hóemberek világnapját január 18-án ünneplik. Azért esett erre a napra a választás, mert a 18-as szám vizuálisan emlékeztet egy hóember formájára: a "1" a kezében lévő seprűre, a "8" pedig a két hógolyóból álló testére.
Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Nem kérek sokat, csak hogy vigyázz rám! - Így vigyázz rám szilveszter éjjelén!

Tudom hihetetlen, hogy én ennyire félek tőle…, persze, mert te tudod, hogy nem bánt, látod, hogy szép és színes, és fel is készülsz rá, de én nem! Én minden felkészülés nélkül kapom ezeket a hangokat, amire nem úgy reagálok, mint egy ember, hanem szaladok… hogy hová? Nem tudom!
Ugrás az oldal tetejére