Jelenlegi hely

Hunyadi 1456 történelmi lovas musical Orfűn

július 25. (vasárnap) 20:30

Balásy Szabolcs – Horváth Krisztián- Moravetz Levente: Hunyadi 1456

2020. Szeptember 11.-én bontott zászlót a Magyar Történelmi Színház. Első önálló bemutatója, a Hunyadi 1456 című történelmi musical.
565 éve szólnak a harangok déli tizenkettőkor. Hunyadi János és katonái hősi helytállással mentette meg nemcsak Magyarországot, de talán egész Európát. A Balásy Szabolcs – Horváth Krisztián – Moravetz Levente szerzőhármast, már nem kell bemutatnunk a nézőknek. Olyan történelmi musicaleket jegyeznek, mint a; „Zrínyi 1566” - „A Fejedelem” – „Isten rabjai” – „Rajkók”.
Mostani művük ez a nagyszabású lovas musical. A szereposztást megtekintve, szinte biztosra vesszük, hogy minden érdeklődő talál az előadók között számára kedvenc színművészt. S ami a témát illeti? Történelmünk dicső időszakába röpítenek vissza az alkotók. Az előadásból megtudhatjuk, hogy - mint addig és azóta nem egyszer -, miként maradt magára egy Nemzeti hősünk. Miként tudta elérni mindennek ellenére a győzelmet. Hunyadi János olyan vezére volt az országnak, akinek halálát, - a szemtanúk leírása szerint -, még ellenfele, a világuralomra törő II. Mehmed szultán is megsiratta. Értük szól a harang…

SZEREPLŐK:

Hunyadi – Sasvári Sándor / Jászai díjas /
Erzsébet – Debrei Zsuzsa
Cillei – Besenczi Árpád / Jászai díjas /
Merinkó – Varga Szabolcs/Gombos Ádám
Szlávka – Szűcs Enikő
II. Mehmed – Várhelyi Áron eh.
Musztafa – Lukács Dániel
Nagyvezír – Tóth János
Titusz – Beleznay Endre
Vitéz János – Gergely Róbert
Kapisztrán – Imre Sebastian
V. László – Csathó Norbert
Berecskei – Rácz János
Kórógyi – László Csaba
Szilágyi – Várhelyi Dénes
Mátyás – Tatai Gergő
Lajos – Götz Attila
Kallixtusz pápa – Merán Bálint/Tunyogi Péter
Garai – Ottlik Ádám
Újlaki – Csányi Dávid
Korcsmáros – Gombás Ádám/László Csaba

Helyszín: Orfű-Nagytó

Jegyek: ITT

Főtámogató
Emberi Erőforrások Minisztériuma
Támogatók:
Nemzeti Lovas és Hagyományőrző Egyesület, Dicső Magyar Lovas és Ha-gyományőrző Egyesület, Forandig Kft, Orfű Település Önkormányzata, Pécsi-Tó Kht.

Forrás: facebook

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Segítség, gluténérzékeny a gyerekem! - A gluténmentes étkezés szülői szemmel

Magyarországon a cöliákia becslések szerint a lakosság körülbelül 1%-át érinti, ami közel százezer embert jelent. A gluténmentes étrendet követők köre ennél tágabb: hazai adatok szerint a 15 éves és idősebb magyarok 1,8%-a követett gluténmentes diétát, a nem-cöliákiás gluténérzékenység pedig egyes becslések szerint már több százezer embert is érinthet. (1;2) Ezért a gluténmentes étkezés nem egy szűk, elszigetelt probléma, különösen akkor nem, ha a gyerekeket nézzük. Egy diagnózis vagy tartós étrendi korlátozás nemcsak a gyereket érinti, hanem az egész család hétköznapjait átrendezi: a bevásárlást, az uzsonnacsomagolást, az óvodai és iskolai ünnepeket, a menzával kapcsolatos döntéseket, a kirándulásokat és sokszor még azt is, hogy a szülő mennyire érzi biztonságban a gyerekét egy közösségi étkezési helyzetben.
Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

Kicsi ruhák, nagy mentőakciók – így lesz kidobás helyett kedvenc darab

A kisgyerekes ruhatár egy külön világ. A darabok gyorsan cserélődnek, mégis közben meglepően gyorsan el is használódnak. Egy body, amit pár hete vettél, már foltos. Egy nadrág térde elvékonyodott, pedig még bőven hordható lenne.Ilyenkor nem az a legjobb döntés, hogy kidobjuk. Ezek a ruhák nagyon jól javíthatók – ráadásul egy kis átalakítással még jópofábbak is lehetnek, mint új korukban.
"Elfogyott a gyömbérszörp?"

"Elfogyott a gyömbérszörp?"

A gyömbérszörpről először a 90-es években hallottam, a Hupikék törpikék egyik „dalában”. Igaz, akkoriban a gyömbér még nem volt mindennapos vendég a boltok zöldséges pultján. Aztán ahogy egyre könnyebben hozzáférhetővé vált, úgy kedveltem meg én is egyre jobban.
Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Illatos kincs a bokrokról – ezért érdemes most bodzát gyűjteni

Május végén és június elején országszerte virágzik a bodza, amely nemcsak az utak mentén és erdőszéleken illatozik, hanem igazi konyhai és házipatikai kincs is. Sokan ilyenkor indulnak kosárral bodzát szedni, hiszen néhány marék virágból egész évre elegendő szörp, tea vagy akár különleges finomság készülhet.
Ugrás az oldal tetejére