A miniszterelnök-helyettes hangsúlyozta: az Erzsébet-program célja kezdettől fogva az volt, hogy a szolgáltatókhoz beérkező profit azokhoz jusson el, akiknek talán kevesebb lehetőségük van a kikapcsolódásra, nyaralásra. Az Erzsébet-program alapvető jellemzője a szociális felelősségvállalás, ennek köszönhető, hogy az elmúlt időszakban összesen negyedmillió ember jutott pihenési lehetőséghez, köztük 100 ezer olyan gyermek, akik egyébként talán nem jutottak volna el nyaralni - mondta Navracsics Tibor, és hozzátette, a jövő évi kiírások - amelyekre január 2-tól lehet pályázni - már megtekinthetők az Erzsébet-program honlapján.
Guller Zoltán, az Erzsébet-programért felelős miniszteri biztos a konferencián elmondta: két év elteltével több mint kétmillióan használják az Erzsébet-utalványt, amelyet közel 55 ezer elfogadóhelyen lehet beváltani. A miniszteri biztos kiemelte, hogy több mint negyedmillióan vettek részt eddig az Erzsébet-programban, amely azonban nemcsak a számokról szól. A harmadik évébe lépő Erzsébet-program keretében összesen 62 pályázat kerül kiírásra, amely az első évhez képest több mint kétszeres bővülést jelent a pályázati kiírások számát tekintve. Ezen belül 4 szociális üdülési pályázatot hirdet meg az Alapítvány: nagycsaládosok, fogyatékossággal élők és nyugdíjasok részére. Az idei év újdonsága a nyugdíjasok számára meghirdetett fürdőbelépésre jogosító kiírás, ami több mint 50 fürdőhelyszínen vehető igénybe. Véleménye szerint, az Erzsébet-program az egyik legsikeresebb eszköz az állam szociális felelősségvállalásának érvényesítésére.
Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára az Erzsébet-utalvány és a SZÉP Kártya hatása a magyar gazdaságra című előadásában kiemelte: a családi adókedvezménnyel korrigált, arányos egykulcsos adórendszer után a második legnagyobb horderejű, adórendszert érintő intézkedés az utóbbi években a cafeteria rendszer átalakítása volt, amely jó az embereknek, a vállalkozásoknak - mert megerősíti a vendéglátást, a turizmust - és jó az államnak is. Az utóbbi évek tapasztalatai alapján az államtitkár úgy vélte, a piaci szereplőkkel közösen sikeresen alakult át a cafeteria rendszer, amely európai minta is lehetne arra, hogyan lehet piaci alapon szociális szempontokat is figyelembe véve egy ilyen rendszert működtetni.
Dara Péter, a DEVISE Hungary ügyvezető igazgatója a Bérek, juttatások, motiváció 2014-ben című előadásában ismertette a DEVISE és az Erzsébet Utalványforgalmazó Zrt. közös felmérését. A válaszadásban 1206 cég vett részt, melynek több mint fele magyar vállalkozás. Az előző évekhez képest pozitív változás, hogy a részt vevő cégek 62,2 százaléka átlagos évet zár, a válaszadók kisebb része - mindössze 0,7 százaléka - bércsökkentést tervez 2014-ben. Dara Péter kiemelte, hogy a bérfejlesztéssel kalkuláló cégek átlagosan 5,3 százalékkal emelnek. Az utóbbi évekhez hasonlóan a béren kívüli juttatások közül a legnépszerűbb az Erzsébet-utalvány, amelyet a SZÉP Kártya követ.
Kocsmár Kornél, az Erzsébet Utalványforgalmazó Zrt. vezérigazgatója az Erzsébet-utalvány jövőjével kapcsolatos tervek bemutatása című előadásában elmondta: 2013-ban a társaság 120 milliárd forintos forgalmat realizált, szemben a tavalyi 83 milliárd forinttal. Az ügyfélkör több mint 200 ezer új munkavállalóval bővült. A vezérigazgató szólt arról is, hogy 2014-ben a társaság a munkáltatóknak nyújtott szolgáltatásainak kibővítését tervezi, továbbá megjelenik a mobil alkalmazás, amely az Erzsébet-utalványokról szóló általános információk és a Cafeteria kalkulátor mellett az elfogadóhelyek térképes keresőjét is tartalmazza. Az aktuális vagy kiválasztott pozíció alapján megtalálhatóak lesznek a különböző típusú Erzsébet-utalványokat beváltó üzletek. A szerződött elfogadóhelyek részére ad olyan lehetőséget is, amellyel egyszerűen ellenőrizhetik az utalványokon szereplő vonalkód érvényességét.
Forrás: erzsebetprogram.hu