Jelenlegi hely

Nem, nem akarok az iskolakezdésről írni!

A kislányom szeptemberben megy iskolába, de nem, nem akarok az iskolaérettségről sem írni! Arról sem milyen szempontokat (nem) veszek figyelembe és milyeneket (nem) kellene figyelembe vennem az iskolaválasztáskor! Nem akarom kiszámolni melyik iskola milyen messze van és nem akarom megtalálni azt, ahova akár babakocsival is el tudunk menni érte a kistesóval.

Szerencsére nem kell hívogatnom senkit segítségért, hogy ide vagy oda kerüljön be a gyerek, mert nincs ilyen ismerősömnek az ismerőse. Ja, és a volt férjemmel is egyeztetnem kell majd nemcsak azért mert közös szülői felügyeletet írtunk alá a bíróságon, hanem mert tényleg kíváncsi vagyok a véleményére.
Arról a pár emlékről viszont szívesen írok, ami megmaradt az általános iskolás időszakból, már csak azért is, mert mostanában szeretek megállni egy-egy pillanatra emlékezgetni, majd rácsodálkozni, te jó ég, az is én voltam!?

Emlékszem például arra, hogy Ildikó tanárnéni behozta a csontvázat biológia órára, vagy amikor elővettük a világtérképet földrajz órán, mert ez sem történt meg minden nap, vagy amikor iskola után a rajz szakos tanítónénivel bennmaradtunk alkotó szakkörön és a kemencében égettünk ki a magunk készítette ékszereket. Nemrégen a kislányom a kincsek között nagymamánál talált is egy ilyen medált. Jajj és az énekszakos tanító néni, aki nem sejtve mik azok, a hangfalakat betette az asztal alá és úgy rakta fel a Vivaldi lemezt!

Mivel falun éltünk, szüleimnek nem jelentett gondot az iskolaválasztás.Nem jelentett nekik gondot az sem hogy a tanítónénit akkor képezték át orosz szakosról angol szakosra, így csak egy-két leckével járt előttünk. Nem hiszem, hogy sok köze volt hozzá, mára felsőfokon beszélek angolul. Annak meg kimondottan örültek, hogy olyan jó kis kézilabda csapat gyűlt össze, amivel minden évben sikerült kijutnunk Olaszországba kézilabda bajnokságra. Azóta is sportolok rendszeresen. Annak meg én örülök mostanában, hogy jártam néptáncra. Sok dalocskát amit gyerekeimnek dúdolgatok, még ott tanultam.

Sajnos az első osztály olyan emléket is hagyott rám, aminek keresztjét magammal vittem minden későbbi oktatási intézményembe. Anyukám reggel 6-ra járt dolgozni így amikor elsős lettem apukám vitt az iskolába. Esténként mondta ő anyának, hogy ez a gyerek nem szeret iskolába járni, de ennyivel el is volt intézve, betudták annak, hogy még az elején vagyunk, majd megszokom. Én konkrétan rettegtem iskolába menni, féltem az egyik tanító nénitől, aki csúnya volt és kiabált. Nem velem, hanem a „rossz” gyerekekkel. Minden reggel sírtam és apukám vígasztaló meséivel ballagtam be lehajtott fejjel a kapun. Nem panaszkodtam én otthon, vártam, hogy megszokjam, ahogy anya mondta. Egyszer aztán anyukám műszakot cserélt és ő vitt isibe. Ekkor fogta fel, hogy nekem minden reggel egy rémálom belépni az iskola ajtaján.
Szerencsére nagyon gyorsan cselekedett és azonnal átíratott a másik osztályba, pedig faluhelyen ez nagy szám volt. Sajnos évekig fizikai hatásai is voltak ezeknek a félelemben élt hónapoknak.

Tudom, eljön az idő, amikor be kell adni a kislányom jelentkezési papírjait is, de nem rágódok már ezen, beíratom valamelyikbe, az egyikbe, vagyis pontosan abba amelyikhez valami miatt már évek óta húz a szívem. Ezek után nem csinálok mást, csak figyelek és ha kell, azonnal cselekszem.

Kata anyu

Hozzászólások

Ne izgulj, annyira ügyesek a gyerekek! Kisfiam elsős, én is féltem. Ezer kérdés, jó iskolát választottam?, szeretni fogja?, befogadják?, stb...Két hónap után kezdtem megnyugodni, jó helyen van. Csinálunk rövid napokat, mikor ebéd után elhozom, szóval Nálunk én fújtam fel ezt az iskolakezdés pára lufit. Sok sikert, ügyes lesz!!!!!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére