Jelenlegi hely

Tápiókapuding gránátalmával és pisztáciával

A tápiókapuding első kóstolásra családunk kedvence lett. Ezek a kis gyöngyök amikor elkezdjük főzni, áttetszővé válnak, zselészerűek lesznek. Kókusztejjel készítve finom, krémszerű, kókusz ízű pudingot kapunk, egészen különleges desszertünk lesz. 
A gránátalma tele van antioxidánssal, lassítja az öregedést, sok benne a C-vitalmin, immunrendszerünk jóbarátja.

Hozzávalók: 

  • 1 nagyobb bögre (3 dl) tápiókagyöngy
  • 1 gránátalma
  • 1 marék sótlan pisztácia (megpucolva, durvára törve)
  • 1 doboz kókusztej (400 ml)
  • 3 dl tej 
  • 3-4 evőkanál barna cukor (ízlés szerint)
  • 1/2 tk. vanília aroma
  • víz (amibe beáztatjuk a tápiókagyöngyöt)

 


 

A tápiókagyöngyöt beáztatjuk 15 percbe annyi vízbe, hogy két újjnyira ellepje. Közben a kemény kis gyöngyök szépen megpuhulnak. Leöblítjük és lassan főzzük az összes hozzávalóval, a gyümölcs kivételével.

Amíg megpuhul, addig neki is láthatunk a gránátalmából a magokat kivarázsolni. Ebben a gyerekek is tudnak segíteni, pici kezükkel ügyesen tudják a kis hártyákat a magokról leszedni, addig tudunk beszélgeti.
 

Akkor lesz jó a tápióka, ha áttetszővé válnak a gyöngyök, kóstoljuk meg 15-20 perc elteltével, hogy megpuhult-e. Ha készen van a pudingunk, picit hagyjuk hűlni. 
Önthetünk még hozzá egy kis tejet, ha nagyon sűrű lenne.  Langyosan poharakba szedjük, rátesszük a gránátalmát és a pisztáciát. Fogyaszthatjuk hidegen is, nekünk épphogy kihűlve ízlik legjobban. 

Bármilyen gyümölcsöt tehetünk a tápiókapuding tetejére, áfonyát, mangót, meggyet, epret, a kedvenc gyümölcsünket. Ebből a mennyiségből hat adag tápiókapudingunk lesz. 

 

Jó étvágyat!

 

May Andi - Monorimami

 

 

 

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Hogy kerüljük el a karácsonyi túlevést?

Az ünnepi ételek és desszertek bősége sokunk számára kihívást jelent. Hogyan élvezhetjük ki az ünnepi asztal örömeit anélkül, hogy túlevésbe csúsznánk? Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó hasznos tippeket hozott nekünk, hogy meg tudjuk tartani a mértéket, miközben élvezhetjük is a finom falatokat.
Címlap Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

Édesítsünk természetesen, cukor nélkül

A fogyókúrázóknak vagy friss életmódváltóknak gyakran éppen a cukor és az édes ízek hiányoznak a legjobban. Az ünnepi időszak közeledtével mindannyian szeretnénk valami finomsággal megörvendeztetni szeretteinket, miközben egyre többen keresünk egészségesebb alternatívákat. Hogyan lehet édességeinket és desszertjeinket természetes módon, cukor nélkül elkészíteni anélkül, hogy kompromisszumot kötnénk az ízélmény terén? Ehhez hozott Nektek most tippeket Völgyesi Anett, funkcionális táplálkozási tanácsadó, sportedző.
Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

Aki kicsiben tervez, előbb-utóbb nagyban is fog: bakancslista a téli szünetre

A bakancslista is egy élettervezési módszer, kicsit játékosabban, de tervezésre ösztönöz. Jó módszer a gyerekek és magunk előre tervezésre szoktatására.
Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kiránduló helyek

Karácsonyi fényárban úszó csodaházak, avagy a legszebb karácsonyi kirándulóhelyek

Karácsony gondolatán, nincs az a fényár, amitől besokallnék, még ha az egész ország egy csillogó villogó nagy meseházzá öltözne, én azt is gyönyörűnek látnám. Lassan a porták ünnepi kivilágításba borulnak, ám vannak, akik igazán kiemelkedő módon öltöztetik fel házaikat, és turistalátványossággá növik ki magukat kicsik és nagyok örömére egyaránt.
Ugrás az oldal tetejére