Jelenlegi hely

Berze Nagy János Alapfokú Művészeti Iskola

Iskolánk célja - a 2003-as alapítása óta - a magyar kultúra, a népi hagyományok ápolása a művészeti nevelés eszközeivel, s ezáltal testben és lélekben egészséges, művészetek iránt fogékony fiatalok kinevelése, valamint az intézményünkben működő Tehetségműhelyek által a kiemelkedő tehetségek gondozása.

Iskolánk négy területen, néptánc, népzene, képző- és iparművészet, valamint a színjáték területén végez művészetoktatást. Jelenleg az iskolának közel 600 tanulója van, akiknek oktatását 19 pedagógus végzi. A művészetoktatás mind a négy tanszakon délutáni órák keretében 6-22 éves fiatalok számára zajlik. A képzés az iskola székhelyén, a Pécsi Kulturális Központ épületében (volt Szivárvány Gyerekház), valamint telephelyeinken, a pécsi általános iskolákban és baranyai településeken folyik, összesen 18 helyszínen.


Néptánc tanszakunk

célja, hogy elmélyítse az érdeklődést a magyar néptánc, a népi kultúra iránt, növendékeink a táncokon keresztül megismerjék hagyományainkat. A népi játék, néptánc tantárgy zöbb részterületet foglal magába: tánctechnika a táncos izomzatának, ízületeinek bemelegítése mellett a technikai alapozást szolgálja, a ritmikai gyakorlatok a táncosok felkészülését segíti annak érdekében, hogy a táncokat megfelelő módon tudják elsajátítani. A népi játékok az előkészítő és az alapfok 1-2. évfolyamon játszanak fontos szerepet, ahol már a néptánc oktatása is megkezdődik. A néptánc igazán a felsőbb évfolyamokon teljesedik ki, amikor már lehetőség van arra is, hogy neves koreográfusokkal dolgozzanak együtt növendékeink, és tanulmányaik alatt bekapcsolódjanak a Mecsek Táncegyüttes munkájába. Az iskolai keretek közül kilépve pedig a felnőtt együttes tagjaként folytatják táncos pályájukat.

Az iskolai rendszerű néptánc oktatás mellett a tánc iránt érdeklődő óvodás korú gyerek számára is kínálunk foglalkozásokat, ahol elsősorban a népi játékokon keresztül vezetjük be a kicsiket a magyar népi kultúra és a néptánc alapjaiba. Emellett a foglalkozások célja a kicsit mozgáskészségének, tér és testtudatának, valamint társas kapcsolatainak kifejlesztése, erősítése, illetve a zenei érzékenyítésük.


Népzene tanszak

célja a népzenei ismeretek megalapozása, az általános és középiskolás korú tanulók felkészítése népzenei együttesekben való muzsikálásra. Növendékeink népi hangszereken játszó, együttesben muzsikáló, vagy szólóénekes fiatalokká, felnőttekké fejlődhetnek. Az együtt alkotás, a közös zenélés örömében rejlő lehetőségek – mint például a korosztályos tánccsoportok kísérete – a közösségfejlesztés alapvető pillérei. Választható hangszerek: népi hegedű, népi brácsa, népi bőgő, ütőgardon, dob, népi furulya, citera, tekerőlant. A hangszeres képzés mellett népi ének oktatás is zajlik iskolánkban.

Az idei tanévtől hagyományteremtő céllal zeneovis foglalkozásokat is tervezünk indítani.


Kézműves tanszakunkon

a rajzi- grafikai technikák és a festészeti technikák elsajátításán kívül a népi kézművesség alapjaira tanítjuk diákjainkat, mint az agyagozás, gyöngyözés, bőrözés, nemezelés, fonások, szövések, hímzések, népi textilmunkák. Fontos, hogy a gyakorlati oktatás mellett a magyar népi folklór, a szellemi és tárgyi kultúra elméleti alapjaival - a népművészeti formakincs elemeivel is - megismertessük a nálunk tanuló gyermekeket. Diákjaink, tanulmányaik végére a népi kézművesség alapjait elsajátítva, a hagyományos formavilág felhasználásával önállóan kitalált tárgyakat alkotnak.



Intézményünk a művészeti iskolai oktatás mellett kimondottan művészetterápiás eszközökkel dolgozó tehetségfejlesztő foglalkozásokat is tart művészetterapeuta kollégánk vezetésével.


A felmerülő igényeket figyelembe véve a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziummal közösen meghirdetjük drámás és képzőművész középiskolai felvételi előkészítő képzésünket a pécsi felső tagozatos tanulók részére. A képzések a Pécsi Művészeti Gimnázium és Szakgimnáziumban zajlanak a tanév elejétől. Jelentkezési határidő a középiskolai előkészítőre 2018. szeptember 21.


A színjáték tanszak

a színházművészet iránt érdeklődő tanulók számára lehetőséget biztosít a drámán keresztül történő önkifejezésre, közösségi alkotásra, a kommunikációs és előadói képességeik fejlődésére. A színházi alkotófolyamaton keresztül a színpadi munka alapjainak elsajátításával, a színházon keresztül önmagukra és a világra vonatkozó kérdéseket fogalmaznak meg és keresnek válaszokat.

A színházi nevelés a színművészet iránt vonzódó tanulók képességeit fejleszti; ismereteik gyarapodnak, művészeti kifejező készségeik fejlődnek, a művészeti szakterületen való jártasságuk kialakul.

Az oktatott tantárgyak (drámajáték, vers-, beszéd és mozgásgyakorlatok, stb.) és a gyakorlati feladatok során a gyermekek fellépése határozottabbá válik, önbizalmuk nő, önismeretük, testtudatuk és mozgáskészségük fejlődik.


Az iskola tanárai szakterületükön kiváló művészek, elismert szakemberek, felkészült pedagógusok, akik tapasztalataikkal, tudásukkal a nevelés-oktatás és a tehetségfejlesztés feladatát nagy elkötelezettséggel, hozzáértéssel és lelkesedéssel végzik.

Az utóbbi évek versenyeredményei, díjai méltán tükrözik az iskolai tehetségfejlesztés eredményességét, hiszen növendékeink megállják helyüket a különböző tanulmányi és művészeti versenyeken, seregszemléken is.

Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 1. (utólagos beiratkozóként 2018. szeptember 21-ig) A kitöltött és minden oldalon (!) aláírt jelentkezési lapot kérjük, juttassák el iskolánkba (személyesen, postán, e-mailben).

Jelentkezési lap elérhető itt!


 


A művészeti iskolai oktatásról és képzéseinkről az alábbi elérhetőségeken érdeklődhetnek:
Cím: dr. Veress Endre utca 6. 102-es iroda,

Tel.: 72/551-138, 551-139;

e-mail: berze.nagy@gmail.com;
weboldal: www.berzeami.hu

Facebook oldal: www.facebook.com/berzenagy.janosami,

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

5 tipp, hogy a szülőség mellett magunkra is maradjon időnk

Szülőnek lenni csodálatos és hálás feladat, ami ugyanakkor számos lemondással és kihívással együtt jár: miközben egy másik emberi lény szükségleteiről gondoskodunk, sokszor érezhetjük úgy, hogy nem jut idő saját magunkra. Ne felejtsük el azonban, hogy az énidőre mindenkinek szüksége van, olykor tehát egy kicsit törődjünk saját magunkkal is.
Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

Hogyan segíthetünk a rászorulóknak? - Tippek nem csak az ünnepi időszakra

A rászorulók támogatása nemcsak karácsonykor, hanem egész évben fontos, de az ünnepi időszak különösen jó lehetőséget teremt a segítésre. Hoztam pár ötletet, hogy milyen módokon tehetünk jót:
Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

Hogyan maradjunk energikusak a téli hónapokban? - Tippek a tél okozta fáradtság ellen

A téli hónapokban gyakran tapasztalható fáradtság és energiahiány a hideg időjárás, a rövid nappalok és a kevesebb napfény miatt alakul ki. Az alábbi tippek segíthetnek, hogy energikusabbnak érezd magad ebben az időszakban:
Apák a gyermeknevelésben

Apák a gyermeknevelésben

Hogyan élhetik meg valóban a szülőséget az édesapák?
Ugrás az oldal tetejére