Jelenlegi hely

Fiús szobaajtóra

A gyerekszobákat mindig a szülők alakítják ki, sok szeretettel, határozott elképzelésekkel - és ahogy múlik az idő, a szoba egyre inkább eltér a kiinduló állapottól, és felveszi a kis lakó karakterét.

De ez persze éppen így jó, hiszen "az én házam az én váram" elv csak érvényesüljön a gyerekeknél is, úgy fogják magukat otthon érezni a szobájukban. Az pedig külön jó, ha már a gyerekszoba ajtajában biztosra vehetjük, hogy milyen belső jellegzetességekkel rendelkezik a kis tulajdonos - nálunk például a rajzolásért rajongó, meséket kitaláló Nagyobbik ajtaján több A/4-esből álló, saját gyártású papírképregény fogad.

A Kisebbik még ennyire nem önálló, viszont arra a kérdésre, hogy mit szeret a legjobban csinálni, azt a választ szokta adni: "Autókkal játszani. És játszani autókkal. Meg autókkal is." - ezért aztán az ő szobája ajtajára készült a következő ötlet, ami az összes autózni szerető kisfiú szívéhez közel állhat. :-)

Nem kell hozzá más, mint egy szürke nagyobb méretű karton, egy kevés sárga papír, papírragasztó, pillanatragasztó és néhány kisebb méretű, könnyű kisautó.

A szürke kartonra halványan rajzoljuk elő a gyerkőc keresztnevének kezdőbetűjét úgy, hogy a betű "vonalai" kb. 10 cm szélesek legyenek (a mi esetünkben az Á betűt kellett így felvázolni). Éles sarkok helyett mindenhol gömbölyítsünk:

Vágjuk ki a betűt:

A sárga papírból vágjuk ki a sávcsíkokat - a kanyarokban figyelni kell a görbületekre -, és papírragasztóval tegyük fel ezeket a kartonra:

A kisautók kerekére tegyünk pillanatragasztót, és ragasszuk fel őket az utakra. Ha biztonsággal megszáradtak, a kartonbetűt helyezzük fel gyurmaragasztóval az ajtóra - és ezzel készen is van a betű formájú díszautópálya.

Aki igazán különlegeset szeretne, az a kisfia monogramját is elkészítheti így, vagy ha két kisfiú van egy szobában, akkor a két kezdőbetűt is fel lehet használni - a két betű csatlakoztatásával már egészen látványos kis autópályát lehet készíteni a gyerekszoba ajtajára. :-)

www.kifeslevendula.blogspot.com

Az információk változhatnak, érdeklődj a megadott elérhetőségeken!
Pontatlanságot találtál? Itt jelezheted nekünk!

Imami: minden egy helyen, amire egy szülőnek szüksége lehet!

Ne maradj le a helyi családi programokról, hírekről, információkról!
Iratkozz fel hírlevelünkre!

Neked ajánljuk!

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

5+1 Nem tucatajándék Valentin napra

Ha igazán egyedi és személyre szabott Valentin-napi ajándékot szeretnél, akkor érdemes olyat választani, ami nemcsak különleges, hanem érzelmileg is jelentőségteljes.
Nézzünk hóemberes filmeket!

Nézzünk hóemberes filmeket!

Tudtad, hogy január 18-án ünnepeltük a hóemberek világnapját? Ugyan igazi hó nem nagyon esett még idén, így elmaradt a hóemberépítés is, bekuckózni viszont ér. Remek választás olyan filmeket nézni, amelyek a hóemberekhez, a télhez és a téli csodákhoz kapcsolódnak.
Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

Gyermekkori ekcéma: Okok, tünetek és kezelési lehetőségek

A gyermekkori ekcéma, más néven atópiás dermatitisz, az egyik leggyakoribb bőrbetegség, amely már csecsemőkorban megjelenhet. Bár nem fertőző, a viszkető, száraz és gyulladt bőr jelentős kellemetlenséget okozhat a gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Az ekcéma hátterében genetikai és környezeti tényezők állhatnak, de megfelelő ápolással és életmódbeli változtatásokkal jól kezelhető.
Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Új lendület a második félévre: kreatív tanulási technikák, amiket érdemes kipróbálni otthon

Véget ért a tanév első fele, és már a szülők is kézhez kapták gyermekeik félévi értesítőjét az elért osztályzatokról. De mit tehetsz szülőként, ha a jegyek nem felelnek meg az elvárásaidnak? Hogyan támogathatod gyermekedet abban, hogy önbizalma és tanulási kedve kitartson a tanév hátralévő részében?
Ugrás az oldal tetejére